Vinster i spel 2: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 15: | Rad 15: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.04|4]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Volkswagen Tiguan TSI 160 Sport & Style, Vitvaror, Hemmafixaren, Inredning, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.04|4]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Volkswagen Tiguan TSI 160 Sport & Style, Vitvaror, Hemmafixaren, Inredning, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr | ||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.05|5]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Bilduellen, Vitvaror, Mat, Semesterresa, Heminreding, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.06|6]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Heminredning, Semesterresa, Volkswagen Polo TSI 90 Masters, Hem & Verktyg, Gourmetkryssning, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.07|7]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Lyxkryss Åland, Mat, Bilduellen, Semesterresa 15.000 kr, Semesterresa 25.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 45.08|8]]'''||2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Volkswagen TSI 160 Sport & Style, Vitvaror, Semesterresa, Heminredning, Mat, Du väljer vinsten 25.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 6 september 2013 kl. 11.44
Det här är en lista över vilka vinster som funnits i spel 2 sedan säsong 45.
Säsong
Säsong 45
# | Vinster |
---|---|
1 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Inredning, Semesterresa, Bilduellen, Hemelektronik, Köksmaskiner, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr |
2 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Inredning, Gorumetkryssning, Vitvaror, Mat, Volkswagen Polo TSI 90 Masters, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr |
3 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Inredning, Semesterresa, Bilduellen, Lyxkryss Åland, Vitvaror, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr |
4 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Volkswagen Tiguan TSI 160 Sport & Style, Vitvaror, Hemmafixaren, Inredning, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr |
5 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Bilduellen, Vitvaror, Mat, Semesterresa, Heminreding, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr |
6 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Heminredning, Semesterresa, Volkswagen Polo TSI 90 Masters, Hem & Verktyg, Gourmetkryssning, Du väljer vinsten 10.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr |
7 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Lyxkryss Åland, Mat, Bilduellen, Semesterresa 15.000 kr, Semesterresa 25.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr |
8 | 2 Sverigelotter, Ny Bingolott, 100 kr, 250 kr, 500 kr, Volkswagen TSI 160 Sport & Style, Vitvaror, Semesterresa, Heminredning, Mat, Du väljer vinsten 25.000 kr, Du väljer vinsten 50.000 kr |