38 007
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 20: | Rad 20: | ||
|Petra|| | |Petra|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 24.02|2]]''' || rowspan= "2"|Bonnie Tyler ||I still haven't found what I'm looking for|| | ||
|- | |- | ||
||In my life|| | ||In my life|| | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "2"|Jan Malmsjö||O store gud|| | | rowspan= "2"|Jan Malmsjö & Immanuel Gospel ||O store gud|| | ||
|- | |- | ||
|When the saints go marching in|| | |When the saints go marching in|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||She’s a leaving home|| | ||
|- | |||
|Vilken värld det skall bli|| | |||
|- | |||
|Chelsa Bridge|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 24.03|3]]''' || Martin Stenmark och Lasse Lönndahl ||Volare|| | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Olsen Brothers||Mr Tambourine Man||{{spotify|id=0p65RwPYThBZbEYOmoQkxc}} | |rowspan= "2"|Olsen Brothers||Mr Tambourine Man||{{spotify|id=0p65RwPYThBZbEYOmoQkxc}} | ||
|- | |- | ||
|Daydream Believer | |Daydream Believer ||{{spotify|id=098CWq3B5qtnY1BZdYm0Wj}} | ||
|- | |- | ||
|Martin Stenmarck||No one here like you|| | |Martin Stenmarck||No one here like you|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fly on the wings of love|| | ||
|- | |||
|Telegram för fullmånen|| | |||
|- | |||
|For my lady|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 24.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Hanne Boel||Beware of the dog||{{spotify|id=03DOrl9eF6DORvL8b5a6YO}} | |||
|- | |- | ||
|Back to the wall||{{spotify|id=7GeGE3vopVNMnc8zpAuTMu}} | |Back to the wall||{{spotify|id=7GeGE3vopVNMnc8zpAuTMu}} | ||
|- | |- | ||
|Barbados||Något som kan hända|| | |rowspan= "2"|Barbados||Något som kan hända|| | ||
|- | |||
|Aldrig i livet||{{spotify|id=49EXEDYOq11HMvHybuGyMI}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Claes Janson||Har du kvar din röda cykel||{{spotify|id=768JhXDrGEVQ77zf3ZwNfu}} | |rowspan= "2"|Claes Janson||Har du kvar din röda cykel||{{spotify|id=768JhXDrGEVQ77zf3ZwNfu}} | ||
Rad 46: | Rad 60: | ||
|Följ mig bortåt vägen||{{spotify|id=6aqolbTJh5D4GpxUnkVJBT}} | |Följ mig bortåt vägen||{{spotify|id=6aqolbTJh5D4GpxUnkVJBT}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Broder Jakob|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Time after Time|| | |||
|- | |||
|My Song|| | |||
|- | |||
|Be still my heart|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 24.05|5]]''' ||Fredrik Kempe||For your broken heart||{{spotify|id=2GQR1QcIHvluCbmGNnO4yB}} | |||
|- | |- | ||
|Streaplers||Änglasjäl|| | |Streaplers||Änglasjäl|| | ||
|- | |- | ||
|Bröderna Färm||Muckarpolka|| | |Bröderna Färm||Muckarpolka|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Alla snubbar vill ju va katt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Basin Street Blues|| | |||
|- | |||
|Colors of the Wind|| | |||
|- | |||
|Stockholmsmelodi|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 24.06|6]]''' || rowspan= "9"|Björn Skifs||Kyss mig||{{spotify|id=6PAnkR3rfB1mwKwDp2DKm4}} | | style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 24.06|6]]''' || rowspan= "9"|Björn Skifs||Kyss mig||{{spotify|id=6PAnkR3rfB1mwKwDp2DKm4}} | ||
Rad 90: | Rad 120: | ||
|Hello|| | |Hello|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 24.08|8]]''' || Elin Sigvardsson||Where to start || | ||
|- | |||
|Helena Bergström||Kärlekens lov|| | |||
|- | |- | ||
| | |Era||The Mass|| | ||
|- | |- | ||
|| | |rowspan= "2"|Tom Jones||It's not unusual|| | ||
|- | |- | ||
| | |Tom Jones International|| | ||
|- | |- | ||
| | |Husbandet ''(barntävling)''||Vår på Saltkråkan|| | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||There goes my heart|| | ||
|- | |- | ||
| | |Something so right|| | ||
|- | |- | ||
| | |Nanas theme|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 24.09|9]]''' || Eric Gadd||Stay this Way|| {{spotify|id=5pDcXWhAqmzkPM9IdeZ7oO}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "3"|Lisa Nilsson||Himlen runt hörnet||{{spotify|id=3ZW7IsHLlxX9fxEjCGqTrY}} | ||
|- | |- | ||
||Långsamt farväl||{{spotify|id=3LuOoyDzXfVpdqNKsBMVuz}} | ||Långsamt farväl||{{spotify|id=3LuOoyDzXfVpdqNKsBMVuz}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |En kort en lång||{{spotify|id=1VHkaNFR3Naiqgh1BFWYkv}} | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ett glas öl|| | |||
|- | |||
|Det är bara ord|| | |||
|- | |||
|A song for you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 24.10|10]]''' || rowspan= "2"|Melanie C||On the Horizon||{{spotify|id=685fJN3EQ2aQX1yAk6YBXX}} | |||
|- | |- | ||
||Here It Comes Again||{{spotify|id=7bcNfGdJn74fKbqrezuYW0}} | ||Here It Comes Again||{{spotify|id=7bcNfGdJn74fKbqrezuYW0}} | ||
Rad 120: | Rad 160: | ||
|Där björkarna susa|| | |Där björkarna susa|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Du käre lille snickerbo|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Never be the same again|| | |||
|- | |||
|Human Nature|| | |||
|- | |||
|Ebony & Ivory|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 24.11|11]]''' || rowspan= "2"|Brolle Jr.||Playing with fire||{{spotify|id=68nBmKpvy3FecJG1HDtMcO}} | |||
|- | |- | ||
|Heartbreak City||{{spotify|id=4IWx6Iu4cRsU2SLVjOikbX}} | |Heartbreak City||{{spotify|id=4IWx6Iu4cRsU2SLVjOikbX}} | ||
|- | |- | ||
| | |Brolle Jr. och Frida Snell||There's A Rock|| | ||
|- | |- | ||
|Gloria||This must be the place||{{spotify|id=6ZZ7yOv26ivC2zqFfFJUnq}} | |Gloria||This must be the place||{{spotify|id=6ZZ7yOv26ivC2zqFfFJUnq}} | ||
|- | |- | ||
| | ||Östen med resten och Lasse Kronér||Maria|| | ||
|- | |- | ||
| | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Byssan Lull|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Here’s that rainy day|| | ||
|- | |||
|Avalon|| | |||
|- | |||
|Fragancia|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 24.12|12]]''' || rowspan= "2"|Mauro Scocco||Han måste undra||{{spotify|id=5qteMTLdSsKGNiskjNYjyb}} | |||
|- | |- | ||
|Fortfarande här|| {{spotify|id=4bF8RxzF0MlXdynCifyLSL}} | |Fortfarande här|| {{spotify|id=4bF8RxzF0MlXdynCifyLSL}} | ||
Rad 138: | Rad 192: | ||
|Slaptones||Please Don't Touch||{{spotify|id=5k0geelragBLENZ2M58lXY}} | |Slaptones||Please Don't Touch||{{spotify|id=5k0geelragBLENZ2M58lXY}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "2"| | | rowspan= "2"|Lill Lindfors||Musik skall byggas utav glädje||{{spotify|id=6A84NioYNcC0PXp86tyLH7}} | ||
|- | |- | ||
|Samarkand||{{spotify|id=6N3cGNJeMtos5jXOapIbXj}} | |Samarkand||{{spotify|id=6N3cGNJeMtos5jXOapIbXj}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Fem myror är fler än fyra elefanter|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Du är den ende|| | |||
|- | |||
|En sång för alla dom|| | |||
|- | |||
|För kärlekens skull|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 24.13|13]]''' || Lotta Engberg och Triple & Touch||100%|| | |||
|- | |- | ||
|Kikki, Bettan & Lotta, Triple & Touch||Let the good times roll|| | |Kikki, Bettan & Lotta, Triple & Touch||Let the good times roll|| | ||
Rad 150: | Rad 212: | ||
||The Refreshments||We can't just win||{{spotify|id=0Wx8rcxVd7SySLkbCHgExZ}} | ||The Refreshments||We can't just win||{{spotify|id=0Wx8rcxVd7SySLkbCHgExZ}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||The Ketchup Song|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||In a sentimental mood|| | |||
|- | |||
|Om|| | |||
|- | |||
|What’s going on|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 24.14|14]]''' ||rowspan= "2"| Sanna Nielsen||Hela världen för mig||{{spotify|id=2lj4kO5PdVBbvIifZIAL2D}} | |||
|- | |- | ||
|En enda blick|| | |En enda blick|| | ||
|- | |- | ||
|Simply Red|||Sunrise||{{spotify|id=0jGVEPscW8KmqktoHqv2Pa}} | |||
|- | |- | ||
|| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||The very thought of you|| | ||
|- | |||
|Bara du|| | |||
|- | |||
|Merlin|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 24.15|15]]''' || Lill-Babs och Lars Vegas Trio||April|| | | style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 24.15|15]]''' || Lill-Babs och Lars Vegas Trio||April|| | ||
Rad 184: | Rad 258: | ||
|Easter parade|| | |Easter parade|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 24.16|16]]''' || Fame||Give me your love||{{spotify|id=2uRPIoeF7oa42h1t7tgo7I}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11" |'''[[Avsnitt 24.16|16]]''' ||rowspan= "2" | Fame||Give me your love||{{spotify|id=2uRPIoeF7oa42h1t7tgo7I}} | ||
|- | |||
|The Way You Love Me||{{spotify|id=3tUdysYCWiCltfR5hgqWxU}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6" |Siw Malmkvist||Jazzbacillen||{{spotify|id=6rNJUC3lFB1T6iqHAIxsbn}} | |||
|- | |||
|Augustin||{{spotify|id=5HGnrlhkCoShHfVZwGCRYX}} | |||
|- | |||
|Tunna skivor||{{spotify|id=3DEDB3Apj6piQLLBE1vQtj}} | |||
|- | |||
|Slit och släng||{{spotify|id=34OCyCt55loDGL6rhdc5G5}} | |||
|- | |||
|Mamma är lik sin mamma||{{spotify|id=4LiDlex7Qx4BmICSleNN0k}} | |||
|- | |||
|Låt bli att bli kär i mig||{{spotify|id=6qTb9mby3fBmx66C3QD8dr}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Spring is here|| | |||
|- | |||
|Tro på varann|| | |||
|- | |||
|Signatur Karlsson - evig vår|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "11" |'''[[Avsnitt 24.17|17]]''' || rowspan= "2"|Antique ||Moro Mou||{{spotify|id=6hjkBoTbfij3FNx5mnK3Qw}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11" |'''[[Avsnitt 24.17|17]]''' || rowspan= "2"|Antique ||Moro Mou||{{spotify|id=6hjkBoTbfij3FNx5mnK3Qw}} | ||
Rad 208: | Rad 302: | ||
|June night|| | |June night|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 24.18|18]]''' || Monia Sjöström||Rakt ut i natten||{{spotify|id=5aRHFJiCtClxhK8Kakl5rv}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "3"|Tommy Körberg||Judy min vän||{{spotify|id=63bYinfFl9iLovydeYTjxk}} | ||
|- | |- | ||
||Som en bro över mörka vatten||{{spotify|id=4YM90VcxnKWEpDHTLbmk3j}} | ||Som en bro över mörka vatten||{{spotify|id=4YM90VcxnKWEpDHTLbmk3j}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Before you accuse me|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
|James / Always and forever|| | |||
|- | |||
|U-båt till salu|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 24.19|19]]''' || Jan Johansen och Jill Johnson||Let it be me|| | |||
|- | |- | ||
|Jill Johnson||Crazy in love||{{spotify|id=3M1MbdMOc0MMD9oxsscdtw}} | |Jill Johnson||Crazy in love||{{spotify|id=3M1MbdMOc0MMD9oxsscdtw}} | ||
Rad 222: | Rad 324: | ||
|Finn Kalvik||Natt og Dag||{{spotify|id=3kBhvKbV6MNiOXkMyJJz5W}} | |Finn Kalvik||Natt og Dag||{{spotify|id=3kBhvKbV6MNiOXkMyJJz5W}} | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||La det swinge|| | ||
|- | |- | ||
| | |Fire in your heart|| | ||
|- | |- | ||
|Lasse Tennander | |Våren|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 24.20|20]]''' || Fifth Avenue||Sometimes when we touch||{{spotify|id=1Z7yzz4ewNdHTLih9UEZ9d}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lasse Tennander ||Nu blåser vi ut ljusen (stolta stad)||{{spotify|id=3oqWweO91iEO9F1DHkmR1W}} | |||
|- | |||
|Rötter||{{spotify|id=6OOBC3MwzuNsxOTIDALiJu}} | |||
|- | |- | ||
|Style||Dover Calais|| | |Style||Dover Calais|| | ||
|- | |- | ||
| | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Superduperkillen|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Eres tú|| | |||
|- | |||
|Stad i ljus|| | |||
|- | |- | ||
| | |Hallelujah|| | ||
|- | |- | ||
| | | style="text-align: center;" rowspan= "12"|'''[[Avsnitt 24.21|21]]''' ||rowspan= "5"|Tomas Ledin||En man som älskar||{{spotify|id=3vvXa1MzTHsHgSMrIw4BWw}} | ||
|- | |||
|Genom Ett Regnigt Europa||{{spotify|id=1ihnPSJvY3NcnYrLUfL9jI}} | |||
|- | |||
|I natt är jag din||{{spotify|id=4cXRMnq7rBZb8giHALRJs6}} | |||
|- | |||
|Helt galen i dig||{{spotify|id=0P20lXIlnpaVOj8yTFseeW}} | |||
|- | |||
|Sommaren är kort||{{spotify|id=1OWd6lPhiYkASY0QdIrGY8}} | |||
|- | |||
||Tomas Ledin och Göteborg Drum Corps|| I Sommarnattens Ljus || | |||
|- | |- | ||
|Sarek||Genom eld och vatten||{{spotify|id=6N6Ias6AghMTQOwP3G2TfQ}} | |Sarek||Genom eld och vatten||{{spotify|id=6N6Ias6AghMTQOwP3G2TfQ}} | ||
|- | |- | ||
|Hasse Andersson||Änglahund|| | |Hasse Andersson och Monica Forsberg||Änglahund|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Den andra tiden|| | |||
|- | |||
|Marlows theme|| | |||
|- | |||
|Morning|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 24.22|22]]''' || Jerry Willams ||Did I Tell You ||{{spotify|id=6OjTQyRybsRv9GUmKKbAvp}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 24.22|22]]''' || Jerry Willams ||Did I Tell You ||{{spotify|id=6OjTQyRybsRv9GUmKKbAvp}} |
redigeringar