Bingoberra.com: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) m (1 version) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 2: | Rad 2: | ||
'''Bingoberra.com''' var [[Bingoberra]]s hemsida och fanns under en period på 1990-talet. Där man kunnat se vinnarna i barntävlingen och veckans rebus samt köpa produkter. | '''Bingoberra.com''' var [[Bingoberra]]s hemsida och fanns under en period på 1990-talet. Där man kunnat se vinnarna i barntävlingen och veckans rebus samt köpa produkter. | ||
===Webbutik 1997=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild!! Beskrivning!! Kostnad | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" | [[File:Bingoberra Eldriven jeep.gif]]|| Eldriven jeep Tvåsitsig, uppladdningsbart batteri, golvväxel (två fram och en back), fotbroms, fjädring, öppnings-bar motorhuv m.m. ||style="text-align: center;" | 5990 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:Bingoberra Blinky.gif]]|| Blinkande säkerhetsbelysning, liten och lätt, clips för att fästa på cykelhjälm el. dyl., enkel att använda, ca 100 timmars blinktid, 38 mm i diameter. ||style="text-align: center;" | 25 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra Frisbee.gif]]|| Frisbee med BingoBerra-dekal, röd eller gul, diameter 27 cm.||style="text-align: center;" | 30 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra ryggsäck.gif]]||BingoBerra ryggsäck med tre fack och broderat BingoBerra-motiv. Höjd 40 cm.||style="text-align: center;" | 90 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra Hjälm.gif]]||Svensktillverkad och godkänd av konsumentverket. Stl 1: 46-52, Barnhjälm Stl 2: 52-57, Ungdom- och vuxenhjälm Stl 3: 58-63, Ungdom- och vuxenhjälm||style="text-align: center;" | 120 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra 20 BMX Cykel.gif]]||20" BMX-cykel. Kardanaxel ersätter kejda. Hand och fotbroms. Skärmar i plast (ej med på bild).||style="text-align: center;" | 3990 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra 20 Cykel.gif]]||20" Cykel med BingoBerra dekal. Utrustning enligt bild, aluminium-fälgar. Hand och fotbroms.||style="text-align: center;" | 1990 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra pin.gif]]||BingoBerra pin i hög kvalitet, numrerad, 30mm hög.||style="text-align: center;" | 5 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra figur.gif]]||BingoBerra figur i mjukplast, handmålad, 50 mm hög.||style="text-align: center;" | 5 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra tshirt barn.gif]]||BingoBerra T-shirt i bomull av hög kvalitet, färgtryck på vit botten. Barnstorlekar: 98, 110, 122, 134 och 146 cl.||style="text-align: center;" | 60 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra tshirt vuxen.gif]]||BingoBerra T-shirt i bomull av hög kvalitet, färgtryck på vit botten. Vuxenstorlekar: S, M, L, XL, XXL.||style="text-align: center;" | 60 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra basebollkeps.gif]]||Basebollkeps i bomull med broderad text röd, gul, grön och svart, reglerbar passform, 55-60 cm||style="text-align: center;" | 60 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra nalle.gif]]||BingoBerra nalle i stoppad plysch, nu 30 cm hög.||style="text-align: center;" | 90 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoBerra junior nalle.gif]]||BingoBerra junior. nalle, 12 cm hög.||style="text-align: center;" | 40 kr | |||
|- | |||
|style="background: #FFB500; padding:5px; border:solid 1px black; text-align: center;" |[[File:BingoLotta nalle.gif]]||BingoLotta nalle i stoppad plysch, nu 30 cm hög.||style="text-align: center;" |90 kr | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategori:Webb]] | [[Kategori:Webb]] |
Nuvarande version från 31 oktober 2014 kl. 22.19
Bingoberra.com var Bingoberras hemsida och fanns under en period på 1990-talet. Där man kunnat se vinnarna i barntävlingen och veckans rebus samt köpa produkter.