37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 129: | Rad 129: | ||
|- | |- | ||
|Grapefruit moon|| | |Grapefruit moon|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 64.09|9]]''' ||rowspan= "5"|Två systrar, två bröder!||Shine|| | |||
|- | |||
|Okey, okey|| | |||
|- | |||
|Just a minute|| | |||
|- | |||
|Show Me Heaven|| | |||
|- | |||
|Side by side|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Oh mama|| | |||
|- | |||
|Kan bara tiden stanna till|| | |||
|- | |||
|Bananankontakt|| | |||
|- | |||
|Bananer i pyjamas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 64.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Jamie Meyer och Göteborg Gospel||Wait to wake up|| | |||
|- | |||
|You're the voice|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Lollo Gardtman||I'm every woman|| | |||
|- | |||
|What cha gonna do for me|| | |||
|- | |||
|I feel for you|| | |||
|- | |||
|Ain't nobody|| | |||
|- | |||
|I'm every woman|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||My love|| | |||
|- | |||
|Låt hjärtat va' me'|| | |||
|- | |||
|Lady in red|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 64.11|11]]''' || Tennessee Tears||No I know||{{spotify|id=591qy56kcfBuNgj1kregOM}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Panetoz||On my way||{{spotify|id=710xi8haZ3Os0wip67GcmY}} | |||
|- | |||
|Dansa pausa||{{spotify|id=2gNAGt7gUiMkagkhIiDLPm}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mammas Don't Let Your Babies Grow Up to Be Cowboys|| | |||
|- | |||
|It's Five O'Clock Somewhere|| | |||
|- | |||
|All My Ex's Live in Texas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 64.12|12]]''' |||Casanovas||Så kommer känslorna tillbaka||{{spotify|id=7HypKDmPRW3M7vEvb1M0tQ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|John Lindberg Trio||No one else will do||{{spotify|id=5jzLKYgNISug8eoGxWMxVs}} | |||
|- | |||
|Paromised land||{{spotify|id=11Kio5fnxAzzNLWTgTOla6}} | |||
|- | |||
|Glenn Hysén och Lotta Engberg||Du är välkommen till Göteborg|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Le fiacre|| | |||
|- | |||
|Sommartider|| | |||
|- | |||
|I say a little prayer|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 64.13|13]]'''||rowspan= "2"|Donnez||Golvets kung||{{spotify|id=3d5Ag98s97Ikxv65U6hVNP}} | |||
|- | |||
|Cheva 52||{{spotify|id=6fikNGfMxgyog9uVLbACIz}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|250 kg kärlek||Äntligen helg||{{spotify|id=2eTnBjhzXpcEuSZlT0rsdn}} | |||
|- | |||
|Naken||{{spotify|id=37awLvqxXQidU5IlAXVKtk}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||April, april|| | |||
|- | |||
|April in Paris|| | |||
|- | |||
|Aprilhimlen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 64.14|14]]'''||Anne-Lie Rydé||Upp! (Här är luften fri)||{{spotify|id=5nGqDYAXrD5lZQoMFVjShj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|The High Society||Easter Parade|| | |||
|- | |||
|Good times roll|| | |||
|- | |||
|Hello, young lovers|| | |||
|- | |||
|Just one of those things|| | |||
|- | |||
|My kind of girl|| | |||
|- | |||
|Walking in the sunshine || | |||
|- | |||
| Maja Kristina Strömstedt||Rocket||{{spotify|id=2tezfTuIMygYUCC6y0fc7t}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Loa Falkman och The High Society ||Come fly with me|| | |||
|- | |||
|You make me feel so young|| | |||
|- | |||
|My way|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Close to you|| | |||
|- | |||
|I'll never fall in love again|| | |||
|- | |||
|What the world needs now is love|| | |||
|- | |||
|The look of love|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 64.15|15]]'''||Anders Lundin||Jag vill du ska bli glad idag||{{spotify|id=0lxL0EUQpMZOaizP5ybUw4}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Elisabeth Andreassen||Duett||{{spotify|id=2TjoOlmjDYEdDefzaEf8mD}} | |||
|- | |||
|För kärlekens skull||{{spotify|id=5lAcfTdUwdxoceWnjwyTWK}} | |||
|- | |||
|Anders Lundin, Lotta Engberg och Elisabeth Andreassen||Ding dong|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||You must believe in spring|| | |||
|- | |||
|Han pendlar varje dag|| | |||
|- | |||
|He's a pirate|| | |||
|- | |||
|A poonful of sugar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 64.16|16]]'''||rowspan= "2"|Hanna Hedlund||Redo nu||{{spotify|id=5Uzvu8IYFSxaWdOWGJQ2D6}} | |||
|- | |||
|Mamman||{{spotify|id=1M6eX0DP8n4ncIILDdqMGo}} | |||
|- | |||
|Date||Livet är nu||{{spotify|id=1fz0Ky6dS5tYqIYNzLbesg}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Edelweiss|| | |||
|- | |||
||My favorite things|| | |||
|- | |||
|Climb every mountain|| | |||
|- | |||
|The sound of music|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 64.17|17]]'''||rowspan= "2"|Andreas Lundstedt||Everything she wants|| | |||
|- | |||
|One more try|| | |||
|- | |||
|Mia Stegmar||Eternal Flame|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg, Andreas Lundstedt, Annika Jankell och Anna Charlotta Gunnarson||Ju mer vi är tilsammans|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fragile|| | |||
|- | |||
||Hopelssly devote to you|| | |||
|- | |||
|Kids in america|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 64.18|18]]'''||rowspan= "2"| Jesus Christ Superstar||Gethsemane|| | |||
|- | |||
|I Don't Know How to Love Him|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Små lätta moln|| | |||
|- | |||
||Glad såsom fågeln|| | |||
|- | |||
|Vårvindar friska|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 64.19|19]]'''||rowspan= "2"|Secret Service||Oh Susie||{{spotify|id=0KOJA1DduTrI2J1diwL0oy}} | |||
|- | |||
|Flash in the night||{{spotify|id=2IUWDFVMeFaxDhJ3MXhQsU}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|The Real Group||Uti vår hage||{{spotify|id=3P6lx49Qukx6T55uLnTpKJ}} | |||
|- | |||
|Sol, vind och vatten|| | |||
|- | |||
|Sjösala vals|| | |||
|- | |||
|Vågorna|| | |||
|- | |||
|Good song|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Chili con carne|| | |||
|- | |||
||Let me love you|| | |||
|- | |||
|Stefania|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 64.20|20]]'''||Thomas Järvheden||Idioter||{{spotify|id=2trdwQX4kyr57vN1GjlhHz}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"| Triple & Touch||Fragancia|| | |||
|- | |||
|Ain't nobody|| | |||
|- | |||
|Come together|| | |||
|- | |||
|Efter sol kommer regn|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||The Book of Love|| | |||
|- | |||
||Ain't no mountain high enough|| | |||
|- | |||
|Come together|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 64.21|21]]'''||Smash Into Pieces||Six feet under||{{spotify|id=5DYCuzBPf13q0QZwQvjYzi}} | |||
|- | |||
||Patrik Isaksson||Bortom rop, bortom skratten||{{spotify|id=4OdL8R0HetQAo6IbrHfEIi}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||1985|| | |||
|- | |||
||Let me be your superhero|| | |||
|- | |||
|We Don’t Need Another Hero|| | |||
|- | |||
|What's Love Got to Do with It|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 64.22|22]]'''|||Andra Generationen||Vi vill leva, vi vill dö i Göteborg||{{spotify|id=1UTmPxnDBoL5kFgrgZYttG}} | |||
|- | |||
|Timo Räisänen||Musiken var min||{{spotify|id=3WTgoR7ePCzNMrUZJL08NQ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Välkommen till Göteborg|| | |||
|- | |||
||Göteborg|| | |||
|- | |||
|Göteborg är staden på G || | |||
|- | |||
|Knö dej in|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 64.23|23]]'''||rowspan= "2"|Martin Almgren||Reach my goal||{{spotify|id=33wiXJl6zKSyH0idOssMZQ}} | |||
|- | |||
|Higher and higher||{{spotify|id=2NbIxElWShDPDota17MZMM}} | |||
|- | |||
|Jakob Samuel||Deep Down||{{spotify|id=3zxTVONgRauG7oWQDxPNkS}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mitt sommarlov|| | |||
|- | |||
||Frösöblomster|| | |||
|- | |||
|Sommarspalm|| | |||
|- | |||
|Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 64.24|24]]'''||rowspan= "4"|Hasse Andersson||Herr Pommes om jag får be||{{spotify|id=59PVR09nJsTALVm1s9fABg}} | |||
|- | |||
|Om man är ett frö||{{spotify|id=1r6kafWxPaqPQI5VG1iRRm}} | |||
|- | |||
|Hej min sköna böna||{{spotify|id=30WfHvNaDONv4PydLfQYHx}} | |||
|- | |||
|Jag älskar livet||{{spotify|id=6hmD9yRoomFe8COYMJr2mn}} | |||
|- | |||
|The Moniker och Gosskören ||Halleluja|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Allt de vackra|| | |||
|- | |||
||Änglahund|| | |||
|- | |||
|Oh my god!|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 64.25|25]]'''||Hasse Andersson||Guld och gröna skogar||{{spotify|id=6EnNjWkk1YX3fsTXtwO773}} | |||
|- | |||
|Ida Redig||Regniga nätter, soliga dagar||{{spotify|id=1JS2laMvynnpWd4EkwJGsq}} | |||
|- | |||
|Arvingarna||Midsommarafton du och jag||{{spotify|id=7qVHmYrA6fesY1XJqOM09x}} | |||
|- | |||
|Peter Harryson||Vals om sommaren|| | |||
|- | |||
|Anna Stadling||Nu kan jag se||{{spotify|id=7EfbpYK8Yavj0dtF0wkcsj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
||Sill i dill|| | |||
|- | |||
|Pastoralsvit|| | |||
|- | |||
|Att angöra en brygga|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar