37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(12 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 47: | Rad 47: | ||
|- | |- | ||
|Sista dansen||{{spotify|id=136M2MHHfXN4WrQo5BZD8M}} | |Sista dansen||{{spotify|id=136M2MHHfXN4WrQo5BZD8M}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.04|4]]''' || rowspan= "7"|Towe Widerbergs||Varje morgon är en gåva||{{spotify|id=3cyNt8kLkxsWW1wNkkx59D}} | |||
|- | |||
|It's Now or Never|| | |||
|- | |||
|Jag vill vara den som värmer ditt hjärta|| | |||
|- | |||
|En liten bit av kärlek||{{spotify|id=7fcqnS6dSjLeUK4ap9FPHM}} | |||
|- | |||
|Nathaile|| | |||
|- | |||
|Om änglar finns||{{spotify|id=4RPMDwaWQkjHiyA4LM1CW4}} | |||
|- | |||
|I mitt liv|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.05|5]]''' || rowspan= "7"|Sten & Stanley||Så jag tog gitarren|| | |||
|- | |||
|Är du ensam du som jag|| | |||
|- | |||
|Bara när jag blundar|| | |||
|- | |||
|Jag ger dig en blomma|| | |||
|- | |||
|Adress Rosenhill|| | |||
|- | |||
|Corrine, Corrina|| | |||
|- | |||
|En vind som blåser|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.06|6]]''' || rowspan= "7"|Amadeus och Ann-Cathrine Wiklander||Det bästa i mitt liv|| | |||
|- | |||
|Vänd inte ryggen åt en vän|| | |||
|- | |||
|Någon där uppe|| | |||
|- | |||
|Kärleken|| | |||
|- | |||
|I Just Fall In Love Again|| | |||
|- | |||
|Ingen saknar mig imorgon|| | |||
|- | |||
|Med dej i mina armar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.07|7]]''' || rowspan= "7"|Helene & Gänget||Stå på egna ben||{{spotify|id=4DNnnRJposjw4AKO8qt2T7}} | |||
|- | |||
|Varje morronda' som vi får ha varandra ||{{spotify|id=63boBzE3RzxGW3nRtn2c9f}} | |||
|- | |||
|Jag har bestämt mig||{{spotify|id=1v5iqzZSpAtIZOfVGnbdmq}} | |||
|- | |||
|Himlen I Din Blick||{{spotify|id=4bVyxy8uk50UcCDe5pBveU}} | |||
|- | |||
|Strunta i etiketten||{{spotify|id=4DNnnRJposjw4AKO8qt2T7}} | |||
|- | |||
|Kärleksgrubbel|| | |||
|- | |||
|Drömmar av guld||{{spotify|id=75gT4v76454FnCwb4EKbCS}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.08|8]]''' || rowspan= "7"|Leif Bloms||Dej ska jag älska all min tid||{{spotify|id=2wvpvfByXyidvZKsfv9Zyu}} | |||
|- | |||
|Öppna ett fönster||{{spotify|id=6HX9e0nHNV1lcZhPyv7yvS}} | |||
|- | |||
|Det finns ingenting att hämta||{{spotify|id=0lJeyU8gc37vT8xToz0CMx}} | |||
|- | |||
|Love Letters in the Sand|| | |||
|- | |||
|Stopp Stanna Upp||{{spotify|id=3ZR3judJePAcy86wQitcRC}} | |||
|- | |||
|Det bästa som hänt||{{spotify|id=7xwepU24PtoqzfREuulWt6}} | |||
|- | |||
|Sea Crusies|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.09|9]]''' || rowspan= "7"|Tiffany||Om det känns rätt||{{spotify|id=6N099qz1EAgNLLPmKkyZ2c}} | |||
|- | |||
|Darling||{{spotify|id=0lJTeUDKYAC6XWhfvgRveO}} | |||
|- | |||
|Hemmaman|| | |||
|- | |||
|När vi två är tillsammans||{{spotify|id=3zQ02u1OyqtdCIAvT4CzxO}} | |||
|- | |||
|Please, please baby|| | |||
|- | |||
|Lördag||{{spotify|id=7y05fIOrvTscbcXSlspnTo}} | |||
|- | |||
|Om jag fick va' med dig||{{spotify|id=6525S97GSEYtcCGB079t2d}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.10|10]]''' || rowspan= "7"|Seastars||Du måste skynda dig|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.10|10]]''' || rowspan= "7"|Seastars||Du måste skynda dig|| | ||
Rad 61: | Rad 145: | ||
|- | |- | ||
||Every little thing|| | ||Every little thing|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.11|11]]''' || rowspan= "7"|Nick Borgens||Du e' det finaste jag vet||{{spotify|id=3woAY8FaGTFVN1n8l3pGIi}} | |||
|- | |||
|Your Blue Eyes Are Never Gone|| | |||
|- | |||
|This boy || | |||
|- | |||
|Ingen annan e' som du|| | |||
|- | |||
|With a little help from my friends|| | |||
|- | |||
|Honey Pie|| | |||
|- | |||
|Finaste jäntan i klassen||{{spotify|id=1JhIlsFhWaef6fPmbArb0R}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.12|12]]''' || rowspan= "7"|Lasse Stefanz||Soldränkta stränder||{{spotify|id=09Ke3NlOt3YdO9i0MQYRpd}} | |||
|- | |||
|En sliten grammofon||{{spotify|id=2nM0Q31kOI6ND35Jbir68W}} | |||
|- | |||
|Ett hundra mil||{{spotify|id=0lS0ngV4cnIewfHsjVaz6M}} | |||
|- | |||
|Du har solen i ditt hjärta||{{spotify|id=61sYbStC50BySInoTPugXJ}} | |||
|- | |||
|Min ängel||{{spotify|id=718BKj3EziDSgQclxL8uoy}} | |||
|- | |||
|Du försvann som en vind||{{spotify|id=5jQxNgMrDlbuYO6LQ3aY4Y}} | |||
|- | |||
|Tiden läker sår||{{spotify|id=3Ab1OJYkivC4hHBEaE85Gm}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.13|13]]''' || rowspan= "7"|Black Jack||Inget stoppar oss nu||{{spotify|id=76XraHqTrC1UpFJTgzDxx2}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.13|13]]''' || rowspan= "7"|Black Jack||Inget stoppar oss nu||{{spotify|id=76XraHqTrC1UpFJTgzDxx2}} | ||
Rad 76: | Rad 188: | ||
|Sista dansen||{{spotify|id=345kSD6tlPyU6icQXcm5iM}} | |Sista dansen||{{spotify|id=345kSD6tlPyU6icQXcm5iM}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 06. | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.14|14]]''' || rowspan= "7"|Wizex||Det finns inget som kärleken||{{spotify|id=5l0GwFfhMK1lYSpA6aB0rC}} | ||
|- | |||
|Livets vår||{{spotify|id=3F3N7zm8dhDQbBmg8YlcOJ}} | |||
|- | |||
|Ta en enkel ut och res||{{spotify|id=3fUPiGZPPht8t9P2d3n8rG}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.17|17]]''' || rowspan= "7"|Flamingokvintetten||Samma tid, samma plats||{{spotify|id=49TkqWkpU7fHqs4oiB6dG2}} | |När en flicka talar skånska||{{spotify|id=0Syylz26YJwTJl9vxCeUTx}} | ||
|- | |||
|Ingen är så underbar som du||{{spotify|id=6hlYXAD84WiGUBsrvbDekC}} | |||
|- | |||
|C'est la vie||{{spotify|id=3SqXoVt6EXdo9IqbnmO0lL}} | |||
|- | |||
|Tack för idag||{{spotify|id=5onOZXhY1L0gE4jAlq6IoH}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.15|15]]''' || rowspan= "7"|Curt Haagers||Alla Goda Ting Är Tre ||{{spotify|id=0yogv4aw0HcTxw07tVJp5i}} | |||
|- | |||
|Det är kärlek||{{spotify|id=3OG9QgydYZ4GtECJnwByoi}} | |||
|- | |||
|Den enda i världen||{{spotify|id=3bJjaYQiLXurhwutyVWriA}} | |||
|- | |||
|What You've Done to Me||{{spotify|id=7bJrLDCxtRnsREfPpW2Xdz}} | |||
|- | |||
|Soldränkta stränder||{{spotify|id=5Fm6wQHqi0Nyo63fz5W6VD}} | |||
|- | |||
|Rysk folksång||{{spotify|id=6tfJbrkMFIYxNg3WOFPv3J}} | |||
|- | |||
|Wienervals-Potpurri||{{spotify|id=2MTkjMS8I6Qm1qhhJtY3BM}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 06.16|16]]''' || rowspan= "2"| Loket och Thorleifs||Ja det är våren!|| | |||
|- | |||
|Jag tror på sommaren|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"| Thorleifs ||Ingen får mig att längta som du||{{spotify|id=1gzGCNVa9Cg2RVcM4VMsy6}} | |||
|- | |||
|Jag vill ge dig en sång||{{spotify|id=7Gw1PrAKv2Nc5Gqpm3VW5P}} | |||
|- | |||
|She's Not You||{{spotify|id=1hCJxxV1NGef3v7WG1lEJM}} | |||
|- | |||
|Du gav mig kärlek||{{spotify|id=2JBTV535lD5qkGmzn0pqY1}} | |||
|- | |||
|Inga mörka moln||{{spotify|id=39lQSJCA29VeYprKBCNVKI}} | |||
|- | |||
|Jag dansar med en ängel||{{spotify|id=1EbUwCR8GiW5JjgmKWT9xD}} | |||
|- | |||
|Lätta bubblor||{{spotify|id=3IRdoetPurObJk94HXfH8Z}} | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.17|17]]''' || rowspan= "7"|Flamingokvintetten||Samma tid, samma plats||{{spotify|id=49TkqWkpU7fHqs4oiB6dG2}} | |||
|- | |- | ||
|Minns du Maria||{{spotify|id=4q0o4Vrh08glj622RHLP7g}} | |Minns du Maria||{{spotify|id=4q0o4Vrh08glj622RHLP7g}} | ||
Rad 107: | Rad 263: | ||
|- | |- | ||
||Främling|| | ||Främling|| | ||
|- | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.19|19]]''' || rowspan= "7"|Drifters ||Kommer tid, kommer råd|| | |||
|- | |||
|Nu lyfter vindarna|| | |||
|- | |||
|Laxå|| | |||
|- | |||
|Än kan jag känna det där|| | |||
|- | |||
|Stupid cupid|| | |||
|- | |||
|Spara sista dansen för mig|| | |||
|- | |||
|Nästa gång det blir sommar|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.20|20]]''' || rowspan= "7"| Berth Idoffs||Nere vid kusten||{{spotify|id=1CtgJYdAP0QpOAASD765Vh}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 06.20|20]]''' || rowspan= "7"| Berth Idoffs||Nere vid kusten||{{spotify|id=1CtgJYdAP0QpOAASD765Vh}} |
redigeringar