37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 80: | Rad 80: | ||
|Norwegian Wood|| | |Norwegian Wood|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 56.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Rigmor Gustafsson||Wuthering Heights||{{spotify|id=5mXLmJsGGerYMEPf4F6j2d}} | |||
|- | |||
|Big Yellow Taxi||{{spotify|id=3xq9FRFvT2KITtYjI5luP8}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||As time goes by || | |||
|- | |||
|All of Me|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Tommy Nilsson||Högre||{{spotify|id=32cZIAapTP1HTjRyyITYTL}} | |||
|- | |||
|I den stora sorgens famn||{{spotify|id=59k0oVhlAk2vLbJF5RFRaC}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Öppna din dörr|| | |||
|- | |||
|En dag|| | |||
|- | |||
|Dä ä bar å åk|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 56.10|10]]''' ||Timo Räisänen||Aldrig långt bort|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Rebecka Karlsson ||Who I Am||{{spotify|id=4QQs3mw2XIZvbYKo7QntHp}} | |||
|- | |||
|…Baby One More Time || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||All by myself|| | |||
|- | |||
|About you now|| | |||
|- | |||
|Stardust|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.11|11]]''' ||West of Eden||Old Miss Partridge|| | |||
|- | |||
|Saga Ludvigsson||Without you|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Failling Slowly|| | |||
|- | |||
|I still haven't found what i'm looking for|| | |||
|- | |||
|Hold me now|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.12|12]]''' ||Henrik Åberg||Den du en gång var||{{spotify|id=7Mr0BKkfpBjH6dgrnHiVbO}} | |||
|- | |||
|Paul Rey||Good for me||{{spotify|id=3qsKpKpxNLwgQDjpguvPV7}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Come Sunday|| | |||
|- | |||
|Suspicious mind|| | |||
|- | |||
|The midnight sun will never set|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.13|13]]''' ||rowspan= "2"|Shirley Clamp||Efter vi fallit||{{spotify|id=6DcLxQoASCulLlfqqqCD9L}} | |||
|- | |||
|Min kärlek||{{spotify|id=5dpkOqj8pVFn3nS8OvMJNG}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||In the summertime|| | |||
|- | |||
|Att älska dig|| | |||
|- | |||
|Sometimes it snows in april|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 56.14|14]]''' ||rowspan= "2"| The Fantastic Four ||Stop in the name of love|| | |||
|- | |||
|(Your Love Keeps Lifting Me) Higher and Higher|| | |||
|- | |||
|Gladys Del Pilar och The Fantastic Four||Reach out (I'll be there)|| | |||
|- | |||
|Emil Assergård ||Bara en dröm||{{spotify|id=7p4eXiw3oaZ9MpH6cpNSoT}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Aprilhimlen|| | |||
|- | |||
|Never let it go|| | |||
|- | |||
|Without you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 56.15|15]]''' || Sannex||Det är då gitarren kommer fram|| | |||
|- | |||
|Jamie Meyer||Safe to say||{{spotify|id=2BOEQxKbHjhtqHWh7SETdw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Du som gick före oss|| | |||
|- | |||
|Dig vi lovsjunger, ärar|| | |||
|- | |||
|April, april|| | |||
|- | |||
|Pastroalsvit|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 56.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Hasse Andersson||Det är dans på Vejby ängar|| | |||
|- | |||
|Änglahund||{{spotify|id=7hFZRV8MeyM85Qat0ivQyB}} | |||
|- | |||
|Lisa Miskovsky||Love Somebody||{{spotify|id=4EELwk5KMwlfWGHEdJvUS6}} | |||
|- | |||
|Ben Mitkus||Trofé||{{spotify|id=3ph98taOr5zCw4wmnLkUZX}} | |||
|- | |||
|Husbandet ||Ägg|| | |||
|- | |||
|Markoolio||Värsta schlagern|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fågeldansen|| | |||
|- | |||
|Guld och gröna skogar|| | |||
|- | |||
|Shape of My Heart|| | |||
|- | |||
|Easter Parade|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Boris René||What the funk||{{spotify|id=1uHWXMGZw6oolwKxiQ6ytE}} | |||
|- | |||
|Put your love on me||{{spotify|id=3NdVZFFoFxTnkdjWOYqX5y}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Jojje Wadenius ''(bingomusik)''||Kärleksmorgon|| | |||
|- | |||
|Longing|| | |||
|- | |||
|The Lady Laughs|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.18|18]]''' ||Martin Stenmarck||Låten skiten brinna||{{spotify|id=6odEFrxpG9EsM2vM7fWg0d}} | |||
|- | |||
|Martin Stenmarck och Rickard Olsson||Suspicious minds|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Jojje Wadenius ''(bingomusik)''||Sjumilakliv|| | |||
|- | |||
|100 år från nu (Blundar)|| | |||
|- | |||
|Las Vegas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Jill Johnson||Is It Hard Being A Man||{{spotify|id=1WnNBHQg4DDQ7v9kAWqquI}} | |||
|- | |||
|My remedy||{{spotify|id=6FKUbDjt3jFN0RMhz0nNng}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ta Pediá tou Pireá (Never on Sunday)|| | |||
|- | |||
|Kärleken är|| | |||
|- | |||
|Grekisk bingobossa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.20|20]]''' || rowspan= "2"|Streaplers ||Just ikväll||{{spotify|id=/5VocmYhn7lB78VNALv3K3Z}} | |||
|- | |||
|Till min kära||{{spotify|id=7rjlpD4fPqhEul2RmqGSY5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vad har du under blusen Rut?|| | |||
|- | |||
|I have a dream|| | |||
|- | |||
|Happy birthday|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 56.21|21]]''' || rowspan= "2"|Sonja Aldén||Vi har varit här förut||{{spotify|id=1wNOd6P6KuSgfrxXTivIvm}} | |||
|- | |||
|Jag känner dig nu||{{spotify|id=3Dy12BlTRWkhkLtekY3HtV}} | |||
|- | |||
|Louise Hoffsten||You Sing to know||{{spotify|id=5qRcPIyhzx5qCLucoiRuk1}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Let the best man win|| | |||
|- | |||
|License to Kill|| | |||
|- | |||
|1939|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.22|22]]''' || Arja Saijonmaa och PopCorn||Mina fyra årstider|| | |||
|- | |||
|Donnez||Falska rykten||{{spotify|id=6cTjB0bS9ChCrDuD1edmQx}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Högt över havet|| | |||
|- | |||
|Jag vill tacka livet|| | |||
|- | |||
|Jag vill leva i Europa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 56.23|23]]''' || Beata Ernman||Bara du vill|| | |||
|- | |||
|Drifters och Tony Irving||Skaka rumpa i en samba||{{spotify|id=7aFBDoQAdm0rdxNy2el4k2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Älska mej|| | |||
|- | |||
|Trettifyran|| | |||
|- | |||
|Just give me a reason|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 56.24|24]]''' || Pernilla Andersson ||Låt det gå (långfinger upp)||{{spotify|id=0prdRlOM7Pj40b0H0DA0eJ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Caleido||Vågorna|| | |||
|- | |||
|Uti vår hage|| | |||
|- | |||
|För kärlekens skull|| | |||
|- | |||
|Sommarpsalm|| | |||
|- | |||
|Nando F.V och Mendez||Ay amor||{{spotify|id=4RWYDZAkLtK5HE9mabIvq7}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Sommar och sol|| | |||
|- | |||
|Boeves psalm|| | |||
|- | |||
|Barfotavisan|| | |||
|- | |||
|} | |} |
redigeringar