37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(7 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 258: | Rad 258: | ||
|Fröken Fräken|| | |Fröken Fräken|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.17|17]]''' ||Jack Wreeswijk och Robert Wells||Somliga går med trasiga skor|| | |||
|- | |||
|West of Eden||Twenty years of Travelling||{{spotify|id=3ON9Lo5rhxlXruiUcA4zX2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||China river|| | |||
|- | |||
|Frühlingsrauschen|| | |||
|- | |||
|Majsång|| | |||
|- | |||
|Längtan till landet|| | |||
|- | |||
|Vårvinda friska|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.18|18]]''' ||Per Andersson||När solen går ner över hemmaplan||{{spotify|id=7cZrO5mImHEOcDSYCsooi4}} | |||
|- | |||
|Martinez||Grannen mittemot||{{spotify|id=4AoLe9meS1aZy5jjEp5Rdh}} | |||
|- | |||
|Lotta Engberg och Per Andersson ||Ta en öl|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Bögarnas fel|| | |||
|- | |||
|Kuk i hatt|| | |||
|- | |||
|Mönlndalsrevyn|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.19|19]]''' ||Martin Stenmarck||Ingen annan||{{spotify|id=1DzQLXt4Wisvub51vmPIMZ}} | |||
|- | |||
|Billy Elliot||Vara sig själv|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Eva Eastwood & the Major Keys||Tjocka släkten|| | |||
|- | |||
|Lyckost|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Family Four|| | |||
|- | |||
|Sjumilakliv|| | |||
|- | |||
|Did tell you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna||Johanna||{{spotify|id=1Q1uUbbAr3vnSV8dqTyR88}} | |||
|- | |||
|Semester||{{spotify|id=6eJ6mr93KWLb54709VFH0k}} | |||
|- | |||
|Samir & Viktor ||En kung||{{spotify|id=1wWsJt1j7kgB7FwTMXFbAo}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vad har du under blusen Rut?|| | |||
|- | |||
|That's what friends are for|| | |||
|- | |||
|Bada nakna|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 52.21|21]]''' ||Daniel Norberg och Robert Wells||Bingo! Bingo! Bingo!|| | |||
|- | |||
|Mollie Minott och Robert Wells||Mama|| | |||
|- | |||
|Robert Wells||Roll Over Beethoven || | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Summertime|| | |||
|- | |||
|Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Mamma Mia|| | |||
|- | |||
|Jag ska måla hela världen lilla mamma|| | |||
|- | |||
|Jag tror på sommaren|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 52.22|22]]''' ||rowspan= "2"|Streaplers||Långt långt härifrån||{{spotify|id=47GLhfNMgoo9jNPoz9iazR}} | |||
|- | |||
|Utan ditt hjärtas slag||{{spotify|id=2go02S5kK0aCve22MQEipr}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|David Carbe||Fångad av en stormvind|| | |||
|- | |||
|Simply the Best || | |||
|- | |||
|Rockin' Around the World|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|David Carbe ''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Sommarsången|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|En kväll i juni|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.23|23]]''' ||rowspan= "2"|Elisa Lindström och Christoffer Wolter||The sound of Music|| | |||
|- | |||
|Edelweiss|| | |||
|- | |||
|Elisa Lindström||To The Radio|| | |||
|- | |||
|Åsa Jinder||Av längtan till dig|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Sol vid och vatten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet och Åsa Jinder ''(bingomusik)''||En vanlig grönskas rika dräkt|| | |||
|- | |||
|I denna ljuva sommartid|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 52.24|24]]''' ||rowspan= "4"|Pierre Eriksson||Sommar och sol|| | |||
|- | |||
|Oboy|| | |||
|- | |||
|Ett glatt humör || | |||
|- | |||
|Sommar, sommar, sommar|| | |||
|- | |||
|Sonja Aldén||Meningen med livet||{{spotify|id=5DTsDzPlM1xiu31BYRUh0H}} | |||
|- | |||
|JLC||Sommar sommar sol||{{spotify|id=6yuG9MJgec1f18LA7fWJW0}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Sommarnatt||{{spotify|id=0Z4cNWjjDLolukmGHsZxa9}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Sommartider|| | |||
|- | |||
|I natt är ja din|| | |||
|- | |||
|Ta mig till havet|| | |||
|- | |||
|Sommar och sol|| | |||
|- | |||
|Sommaren är kort|| | |||
|} | |} |
redigeringar