37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(19 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 52: | Rad 52: | ||
|Does your mother know|| | |Does your mother know|| | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "2"| | | rowspan= "2"|c och Caroline Wennergren||Alright, okay, you win|| | ||
|- | |- | ||
|Blue Suede Shoes || | |Blue Suede Shoes || | ||
Rad 82: | Rad 82: | ||
|My baby just cares for me|| | |My baby just cares for me|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 52.06|6]]''' ||rowspan= "2"|Drifters||Om du fick mig se gå|| | |||
|- | |||
|Du är allting för mig||{{spotify|id=64s4QNoIGfksHnWFGuKuBh}} | |||
|- | |||
|Nina Söderquist ||Total Eclipse of the heart|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Pierre Eriksson||Knô dig in|| | |||
|- | |||
|Hound Dog|| | |||
|- | |||
|Bättre och bättre dag för dag || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Pierre Eriksson''(bingomusik)''||Inbjudan till Boshuslän|| | |||
|- | |||
|Georgia on my mind|| | |||
|- | |||
|Hymne à l'amour || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 52.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Blender||Känner liv igen||{{spotify|id=51KAMEbEDQdWvbboLR2H4d}} | |||
|- | |||
|Många mil till måndag||{{spotify|id=6WEnlrc3TGqOWXpGJGG1Cb}} | |||
|- | |||
|Pierre Eriksson||Novelty Accordio|| | |||
|- | |||
|Christina Lindberg||Sång för vind och regn||{{spotify|id=17mkmfv2YQVv2RWMeopgUK}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| 4-tunes och Pierre Eriksson||La Cucaracha|| | |||
|- | |||
|Trumpet Party|| | |||
|- | |||
|I Got You Babe|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Den gamla dansbanan|| | |||
|- | |||
|Gotländsk sommarnatt|| | |||
|- | |||
|The moon represents my heart|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 52.08|8]]''' ||David Carbe och Maria Lundqvist||Nu ringer klockan strax|| | |||
|- | |||
|Black Pearl||Paradise City|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|David Carbe ''(bingomusik)''||Jag vill ha en egen måne|| | |||
|- | |||
|Fly me to te moon|| | |||
|- | |||
|Sommarkväll i Grebbestad|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 52.09|9]]''' || rowspan= "5"|Jamladies ||Lay all your love on me|| | |||
|- | |||
|Dancing queen|| | |||
|- | |||
|Africa|| | |||
|- | |||
|Waterloo|| | |||
|- | |||
|Crazy in love|| | |||
|- | |||
|Da Buzz||Do you want me||{{spotify|id=1qcvsMzwZNd6aTCjV5bYGj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Somewherebo|| | |||
|- | |||
|Öppna din dörr|| | |||
|- | |||
|Memory|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 52.10|10]]''' ||Sjömilla||Falit|| | |||
|- | |||
|Svante Thuresson och Roberth Haglund||Ain't not love in the heart of the city|| | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|Husbandet ''(bingomusik)''||RV90|| | |||
|- | |||
|Land of Spirt|| | |||
|- | |||
|Du är min man|| | |||
|- | |||
|Sista ljuva åren|| | |||
|- | |||
|Leende guldbruna ögon|| | |||
|- | |||
|Guldet blev till sand|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 52.11|11]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Berghagen och Jamladies||Min pappas stora skor|| | |||
|- | |||
|Blad faller tyst som tårar|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Jamladies ||Min kärlekssång till dig|| | |||
|- | |||
|Ding dong|| | |||
|- | |||
|Teddybjörnen Fredriksson|| | |||
|- | |||
|En kväll i juni|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Stockholm i mitt hjärta|| | |||
|- | |||
|Moonglow|| | |||
|- | |||
|Dansen på Sunnanö|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 52.12|12]]''' ||Robert Wells Trio och Othilia Nordstrand||Route 66|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Robert Wells Trio och Vocaletts||Sing sing|| | |||
|- | |||
|Torparrock|| | |||
|- | |||
|Boogie Woggie Buggly Boy|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"|Robert Wells Trio ''(bingomusik)''||Ack värmland du sköna|| | |||
|- | |||
|Misty|| | |||
|- | |||
||Börja om från början|| | |||
|- | |||
|Säg inte nej, säg kanske|| | |||
|- | |||
|Kristina från Vilhelmina|| | |||
|- | |||
|Det var dans bort i vägen|| | |||
|- | |||
|Fröken Fräken|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.13|13]]''' ||rowspan= "2"|Pierre Eriksson och Klasse Möllberg||Fritolf i Arkadien|| | |||
|- | |||
|En söndagsmorgon bittida || | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Pierre Eriksson och Klasse Möllberg ''(bingomusik)''||Nocturne|| | |||
|- | |||
|Calle chewens vals|| | |||
|- | |||
|Petia dansar|| | |||
|- | |||
|Flickan i havanna|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.14|14]]''' ||rowspan= "3"|We are Voice||Jag vet en dejlig rosa|| | |||
|- | |||
|Håll mitt hjärta|| | |||
|- | |||
|Can't stopp the feeling|| | |||
|- | |||
|Sanna Nielsen och We are Voice||Carvan of love|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Stockholm|| | |||
|- | |||
|Det regnar i Stockholm|| | |||
|- | |||
|Dansen på Sunnanö|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 52.15|15]]''' ||Sanna Nielsen||Inte ok|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Christer Sjögren ||An American Trilogy|| | |||
|- | |||
|Pärleporten||{{spotify|id=451c8JRKMohxX6CBA34xdn}} | |||
|- | |||
|Bella & Filippa||Crucified||{{spotify|id=22XLejydTArtMDaGEVRRdX}} | |||
|- | |||
|Emilio Walter||Boogien i blodet|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tag me|| | |||
|- | |||
|3 or 4 o'clock|| | |||
|- | |||
|Mel F|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Casanovas ||Ut i livet||{{spotify|id=7moXpzjcO3UDXiAKfVGgMZ}} | |||
|- | |||
|Dra ditt pepparn växer||{{spotify|id=2F3oPMRAUExFEJFWrqtqJV}} | |||
|- | |||
|Casanovas och Willy Björkman||Pepparsprej|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Casanovas ''(bingomusik)''||Byns enda blodin|| | |||
|- | |||
|Två mörka ögon|| | |||
|- | |||
|Fröken Fräken|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.17|17]]''' ||Jack Wreeswijk och Robert Wells||Somliga går med trasiga skor|| | |||
|- | |||
|West of Eden||Twenty years of Travelling||{{spotify|id=3ON9Lo5rhxlXruiUcA4zX2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||China river|| | |||
|- | |||
|Frühlingsrauschen|| | |||
|- | |||
|Majsång|| | |||
|- | |||
|Längtan till landet|| | |||
|- | |||
|Vårvinda friska|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.18|18]]''' ||Per Andersson||När solen går ner över hemmaplan||{{spotify|id=7cZrO5mImHEOcDSYCsooi4}} | |||
|- | |||
|Martinez||Grannen mittemot||{{spotify|id=4AoLe9meS1aZy5jjEp5Rdh}} | |||
|- | |||
|Lotta Engberg och Per Andersson ||Ta en öl|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Bögarnas fel|| | |||
|- | |||
|Kuk i hatt|| | |||
|- | |||
|Mönlndalsrevyn|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.19|19]]''' ||Martin Stenmarck||Ingen annan||{{spotify|id=1DzQLXt4Wisvub51vmPIMZ}} | |||
|- | |||
|Billy Elliot||Vara sig själv|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Eva Eastwood & the Major Keys||Tjocka släkten|| | |||
|- | |||
|Lyckost|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Family Four|| | |||
|- | |||
|Sjumilakliv|| | |||
|- | |||
|Did tell you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 52.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna||Johanna||{{spotify|id=1Q1uUbbAr3vnSV8dqTyR88}} | |||
|- | |||
|Semester||{{spotify|id=6eJ6mr93KWLb54709VFH0k}} | |||
|- | |||
|Samir & Viktor ||En kung||{{spotify|id=1wWsJt1j7kgB7FwTMXFbAo}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vad har du under blusen Rut?|| | |||
|- | |||
|That's what friends are for|| | |||
|- | |||
|Bada nakna|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 52.21|21]]''' ||Daniel Norberg och Robert Wells||Bingo! Bingo! Bingo!|| | |||
|- | |||
|Mollie Minott och Robert Wells||Mama|| | |||
|- | |||
|Robert Wells||Roll Over Beethoven || | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Summertime|| | |||
|- | |||
|Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Mamma Mia|| | |||
|- | |||
|Jag ska måla hela världen lilla mamma|| | |||
|- | |||
|Jag tror på sommaren|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 52.22|22]]''' ||rowspan= "2"|Streaplers||Långt långt härifrån||{{spotify|id=47GLhfNMgoo9jNPoz9iazR}} | |||
|- | |||
|Utan ditt hjärtas slag||{{spotify|id=2go02S5kK0aCve22MQEipr}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|David Carbe||Fångad av en stormvind|| | |||
|- | |||
|Simply the Best || | |||
|- | |||
|Rockin' Around the World|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|David Carbe ''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Sommarsången|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|En kväll i juni|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 52.23|23]]''' ||rowspan= "2"|Elisa Lindström och Christoffer Wolter||The sound of Music|| | |||
|- | |||
|Edelweiss|| | |||
|- | |||
|Elisa Lindström||To The Radio|| | |||
|- | |||
|Åsa Jinder||Av längtan till dig|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Sol vid och vatten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet och Åsa Jinder ''(bingomusik)''||En vanlig grönskas rika dräkt|| | |||
|- | |||
|I denna ljuva sommartid|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 52.24|24]]''' ||rowspan= "4"|Pierre Eriksson||Sommar och sol|| | |||
|- | |||
|Oboy|| | |||
|- | |||
|Ett glatt humör || | |||
|- | |||
|Sommar, sommar, sommar|| | |||
|- | |||
|Sonja Aldén||Meningen med livet||{{spotify|id=5DTsDzPlM1xiu31BYRUh0H}} | |||
|- | |||
|JLC||Sommar sommar sol||{{spotify|id=6yuG9MJgec1f18LA7fWJW0}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Sommarnatt||{{spotify|id=0Z4cNWjjDLolukmGHsZxa9}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Sommartider|| | |||
|- | |||
|I natt är ja din|| | |||
|- | |||
|Ta mig till havet|| | |||
|- | |||
|Sommar och sol|| | |||
|- | |||
|Sommaren är kort|| | |||
|} | |} |
redigeringar