37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(8 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 182: | Rad 182: | ||
|Singin' in the rain|| | |Singin' in the rain|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.16|16]]''' || rowspan= "2"|Sibel och Scandinavian String||Walking away|| | |||
|- | |||
|That Is Where I'll Go || | |||
|- | |||
|Flamingokvintetten||När syrenerna blommar där hemma|| | |||
|- | |||
|Tobbe Trollkarl ''(trolleritrick)''||Konundrum Cube|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Per Hovensjö och Rolf Jardemark ''(bingomusik)''||Gryning|| | |||
|- | |||
|The sun came through|| | |||
|- | |||
|Back in the old town|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 34.17|17]]''' || rowspan= "3"|Umberto Marcato ||Volare||{{spotify|id=6ii8O13XtZmhQHGyFXZ1Ge}} | |||
|- | |||
|Bella notte|| | |||
|- | |||
|Ciao ciao bambina||{{spotify|id=1RSAPrDoTTTtrbMhD9Kngs}} | |||
|- | |||
|Lasse Lindh||Du behöver aldrig mer vara rädd||{{spotify|id=06oxvAkJUtxiDIMuVDIiHw}} | |||
|- | |||
|Maria Möller och Mats Sköldberg ||How deeps is the ocean|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Scandinavian String ''(bingomusik)''||Månvals|| | |||
|- | |||
|Largo|| | |||
|- | |||
|Flower of the Quern || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 34.18|18]]''' ||Sven-Erics||Love really hurts without you||{{spotify|id=2inQZqJ4f8bcfHvGEoLMs7}} | |||
|- | |||
|Nordman||I lågornas sken||{{spotify|id=4HsSrN8zxZx7arACiMYhZu}} | |||
|- | |||
|Sylvia Vrethammar||Rio de Janeiro Blue||{{spotify|id=6qEE4wx0GpBDRNdzUkmVe7}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Steve Erikssons hotkvintett ''(bingomusik)''||Funny song || | |||
|- | |||
|Father|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.19|19]]''' || Bhonus||Vill du ha mej|| | |||
|- | |||
|After Shave||Countrykillen|| | |||
|- | |||
|Linda Lampenius||Vals efter Jamt-Lof|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Per Hovensjö och Rolf Jardemark ''(bingomusik)''||O Console Pequeño|| | |||
|- | |||
|Den andra tiden|| | |||
|- | |||
|La Ballade || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Tina Ahlin||Nu löser solen|| | |||
|- | |||
|Kärleksvisa||{{spotify|id=4i396GFcTzr2TEnMM1j1IU}} | |||
|- | |||
|Caracola ||Smiling in love||{{spotify|id=51p4TbkSAdNmCcQWqQOmvN}} | |||
|- | |||
|Scandinavian Strings||Ja, vi elsker dette landet|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Scandinavian Strings ''(bingomusik)''||Snowflakes|| | |||
|- | |||
|Kyrkmarsch från Östervåla|| | |||
|- | |||
|Tina Ahlin ''(bingomusik)''||Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.21|21]]''' ||Staffan Hellstrand ||Lilla fågel blå||{{spotify|id=24LPjYUpC28ODnHNx25kqo}} | |||
|- | |||
|Face-84||Walk on||{{spotify|id=3oUspMWKzh5uUpLByUHkiJ}} | |||
|- | |||
|Uno Svenningsson||Vågorna||{{spotify|id=3kEeQ7tfRyKdzGkCHFkQ8O}} | |||
|- | |||
|Uno Svenningsson och Staffan Hellstrand ||Under ytan|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Song for Palle|| | |||
|- | |||
|Togetherness|| | |||
|- | |||
|Some day my prince will come|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.22|22]]''' ||Suzzie Tapper||Visst finns mirakel||{{spotify|id=5mr21VKMV27azFvhTKK6E8}} | |||
|- | |||
|Matz Bladhs ||Varje natt varje dag||{{spotify|id=07ou0sG1UJcvXe57KznoLc}} | |||
|- | |||
|Stefan Andersson||Mästarsmeden|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Staffan Åberg och Joel Jungerstedt ''(bingomusik)''||Hope|| | |||
|- | |||
|Georgia on my mind|| | |||
|- | |||
|When summer comes|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 34.23|23]]''' ||Robert Wells och Vocalettes||Jump, Jive an' Wail|| | |||
|- | |||
|Lisa Miskovsky ||Another shape of my heart||{{spotify|id=5DZ1SHJo5mFfjtV3g0iN6s}} | |||
|- | |||
|Pugh Rogefeldt, Janne "Loffe" Carlsson och Jojje Wadenius ||Ha're nu så bra|| | |||
|- | |||
|BWO||Barcelona||{{spotify|id=0HW2jxE0uMWm24fDiiEPra}} | |||
|- | |||
|Robert Wells, LaGaylia Frazier, Sofia Källgren och Jessica Andersson ||Divas of Rhapsody Medley|| | |||
|- | |||
|Pierre Eriksson||De' ä' dans på Brännö brygga || | |||
|- | |||
| Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Afton på Solvik|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"| Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Varm korv boogie || | |||
|- | |||
|Sjösala vals|| | |||
|- | |||
|Båtlåt|| | |||
|- | |||
| Husbandet och Jojje Wadenius ''(bingomusik)''||Slick Willie|| | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar