37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(24 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 24: | Rad 24: | ||
|June night|| | |June night|| | ||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.03|3]]''' || rowspan= "2"| Svante Thuresson och Victoria Tolstoy ||My Funny Valetine|| | ||
|- | |||
|Don't get around much anymore|| | |||
|- | |||
|The Poodles||We are one||{{spotify|id=65IPNDTCYvXBJVkW3nDjHM}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Clas Crona Trio ''(bingomusik)''||Didima|| | |||
|- | |||
|Waiting for Felix|| | |||
|- | |||
|My one and only you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.04|4]]''' ||Konditors||Hett stoff||{{spotify|id=5NY47wVFD1ssvFq4Uc0GUj}} | |||
|- | |||
||Sanna Nielsen||I can catch the moon||{{spotify|id=6yo92khz4VkBt8QsM6DSg7}} | |||
|- | |||
|Martin Stenmark||Rubb och Stubb||{{spotify|id=74ivtmN2gngPhLloeJYu2W}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Konditorns ''(bingomusik)''||Hallå|| | |||
|- | |||
|Oj!... Det hände igen|| | |||
|- | |||
|Ensam på en drive-en biograf|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 34.05|5]]''' ||Rongedal ||Hey won't you|| | |||
|- | |||
|Ainbusk ||Allt är glömt|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Rongedal ''(bingomusik)''||Tjûven|| | |||
|- | |||
|Klabbarparn|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.06|6]]''' ||September ||Because I Love You||{{spotify|id=3drBt0CsykgH1eJyJnPg47}} | |||
|- | |||
||Arja Saijonmaa||Min älskling du är som en ros|| | |||
|- | |||
|Arja Saijonmaa ''(allsång)''||Högt över havet|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Det blir alltid värre framåt natten|| | |||
|- | |||
|Sommar'n som aldrig säger nej || | |||
|- | |||
|Beatles|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Fernandoz ||Nej, så tjock du har blitt ||{{spotify|id=70XSCCBrkKSxKbctA2M6Yp}} | |||
|- | |||
||Det är lätt att bli kär||{{spotify|id=1z8wtmX64HVFqxLVrub0S4}} | |||
|- | |||
|Jan Johansen ||Se på mig||{{spotify|id=5E0DPn2m1oAigfof05lKmJ}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||100%|| | |||
|- | |||
|Dansa i neon|| | |||
|- | |||
|En dag|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Shirley Clamp||Aldrig||{{spotify|id=1JT5XB61latPRyKZgAJO93}} | |||
|- | |||
||Min kärlek||{{spotify|id=0BI3U4yC7D1N5rDKCSWy27}} | |||
|- | |||
|Brolle||Solo i Stockholm||{{spotify|id=1Ds8GkFIbArbd7IGv2ddwE}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Bara hon älskar mig|| | |||
|- | |||
|Mitt i mitt äventyr|| | |||
|- | |||
|Symfonin|| | |||
|- | |||
|Kärleken är|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Justin Shandor och the Cadillac Band ||Burning love|| | |||
|- | |||
|Suspicious minds|| | |||
|- | |||
|Tommy Blom och the Cadillac Band ||Sleep little girl|| | |||
|- | |||
|B.B Cunningham och the Cadillac Band ||Green green grass of home|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vindarna vänder oss|| | |||
|- | |||
|Se mig|| | |||
|- | |||
|Love turns water into wine|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 34.10|10]]''' ||Malena Ernman||Naqui all´ affanno|| | |||
|- | |||
|Velvet||Déjà vu||{{spotify|id=0ijXkJL8vm0apRCy9QZOhT}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Woman|| | |||
|- | |||
|Lady in red|| | |||
|- | |||
|Have you really loved a woman|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.11|11]]''' ||rowspan= "2"| Kikki Danielsson||Bra vibrationer||{{spotify|id=4BMSDIdHIU6eUK5yj8k6BA}} | |||
|- | |||
|Miss Decibel|| | |||
|- | |||
|Sharon Dyall och Tommy Berntsson ||Drive my car|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||What's another year|| | |||
|- | |||
|Waterloo|| | |||
|- | |||
|Um, grande, grande amor|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 34.12|12]]''' ||E.M.D. ||Jennie let me love you||{{spotify|id=5Il5DcJDcjabbcl47UtnbM}} | |||
|- | |||
|Sarah Dawn Finer ||Någon som du|| | |||
|- | |||
|Thorliefs ||Skicka mig ett vykort||{{spotify|id=5TK2daZNyTQHYy0fnJysnN}} | |||
|- | |||
|Eric Gadd||Tvåhundratusen||{{spotify|id=1uahZZ2Bc1d3rOYYwRQTIc}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fields of gold|| | |||
|- | |||
|Guldet blev till sand|| | |||
|- | |||
|Lay your gold on me|| | |||
|- | |||
|Guld|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.13|13]]''' ||Barbados||Bara för en dag||{{spotify|id=7vYl0sY5ghhxajYIJGw2mS}} | |||
|- | |||
|Tomas Andersson Wij ||Jag har simmat långt från land||{{spotify|id=2TqulBI1uslQBIySPcn8Wx}} | |||
|- | |||
|Gunilla Backman ||What I did for lovecar|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Staffan Åberg ''(bingomusik)''||You Are the Sunshine of My Life || | |||
|- | |||
|Come fly with me|| | |||
|- | |||
|You always on my mind|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.14|14]]''' || rowspan= "2"|Steaplers||Jag tror på kärleken||{{spotify|id=4t4WtXPnmTf8jtcgne5QJN}} | |||
|- | |||
|Sicken tur||{{spotify|id=6FTaopmPip8wwRxIboiRm1}} | |||
|- | |||
|Åsa Fång||När morgonstjärnan brinner|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Erikssons hotkvintett ''(bingomusik)''||Isabelle|| | |||
|- | |||
|Minors swing|| | |||
|- | |||
|Sorrow|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.15|15]]''' || rowspan= "2"|Sanna Nielsen ||Magic||{{spotify|id=7d6XdKOpVrbBQ8qjfGoZFq}} | |||
|- | |||
|Empty Room||{{spotify|id=22GUo3v9Jh4dziy5scPDig}} | |||
|- | |||
|Drifters||Vem kan älska dig som jag||{{spotify|id=5ZPzzuk8pomqY8orGoZSuI}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Staffan Åberg ''(bingomusik)''||Can't take my eyes off you|| | |||
|- | |||
|Englishman in New York|| | |||
|- | |||
|Singin' in the rain|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.16|16]]''' || rowspan= "2"|Sibel och Scandinavian String||Walking away|| | |||
|- | |||
|That Is Where I'll Go || | |||
|- | |||
|Flamingokvintetten||När syrenerna blommar där hemma|| | |||
|- | |||
|Tobbe Trollkarl ''(trolleritrick)''||Konundrum Cube|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Per Hovensjö och Rolf Jardemark ''(bingomusik)''||Gryning|| | |||
|- | |||
|The sun came through|| | |||
|- | |||
|Back in the old town|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 34.17|17]]''' || rowspan= "3"|Umberto Marcato ||Volare||{{spotify|id=6ii8O13XtZmhQHGyFXZ1Ge}} | |||
|- | |||
|Bella notte|| | |||
|- | |||
|Ciao ciao bambina||{{spotify|id=1RSAPrDoTTTtrbMhD9Kngs}} | |||
|- | |||
|Lasse Lindh||Du behöver aldrig mer vara rädd||{{spotify|id=06oxvAkJUtxiDIMuVDIiHw}} | |||
|- | |||
|Maria Möller och Mats Sköldberg ||How deeps is the ocean|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Scandinavian String ''(bingomusik)''||Månvals|| | |||
|- | |||
|Largo|| | |||
|- | |||
|Flower of the Quern || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 34.18|18]]''' ||Sven-Erics||Love really hurts without you||{{spotify|id=2inQZqJ4f8bcfHvGEoLMs7}} | |||
|- | |||
|Nordman||I lågornas sken||{{spotify|id=4HsSrN8zxZx7arACiMYhZu}} | |||
|- | |||
|Sylvia Vrethammar||Rio de Janeiro Blue||{{spotify|id=6qEE4wx0GpBDRNdzUkmVe7}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Steve Erikssons hotkvintett ''(bingomusik)''||Funny song || | |||
|- | |||
|Father|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.19|19]]''' || Bhonus||Vill du ha mej|| | |||
|- | |||
|After Shave||Countrykillen|| | |||
|- | |||
|Linda Lampenius||Vals efter Jamt-Lof|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Per Hovensjö och Rolf Jardemark ''(bingomusik)''||O Console Pequeño|| | |||
|- | |||
|Den andra tiden|| | |||
|- | |||
|La Ballade || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Tina Ahlin||Nu löser solen|| | |||
|- | |||
|Kärleksvisa||{{spotify|id=4i396GFcTzr2TEnMM1j1IU}} | |||
|- | |||
|Caracola ||Smiling in love||{{spotify|id=51p4TbkSAdNmCcQWqQOmvN}} | |||
|- | |||
|Scandinavian Strings||Ja, vi elsker dette landet|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Scandinavian Strings ''(bingomusik)''||Snowflakes|| | |||
|- | |||
|Kyrkmarsch från Östervåla|| | |||
|- | |||
|Tina Ahlin ''(bingomusik)''||Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 34.21|21]]''' ||Staffan Hellstrand ||Lilla fågel blå||{{spotify|id=24LPjYUpC28ODnHNx25kqo}} | |||
|- | |||
|Face-84||Walk on||{{spotify|id=3oUspMWKzh5uUpLByUHkiJ}} | |||
|- | |||
|Uno Svenningsson||Vågorna||{{spotify|id=3kEeQ7tfRyKdzGkCHFkQ8O}} | |||
|- | |||
|Uno Svenningsson och Staffan Hellstrand ||Under ytan|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Song for Palle|| | |||
|- | |||
|Togetherness|| | |||
|- | |||
|Some day my prince will come|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 34.22|22]]''' ||Suzzie Tapper||Visst finns mirakel||{{spotify|id=5mr21VKMV27azFvhTKK6E8}} | |||
|- | |||
|Matz Bladhs ||Varje natt varje dag||{{spotify|id=07ou0sG1UJcvXe57KznoLc}} | |||
|- | |||
|Stefan Andersson||Mästarsmeden|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Staffan Åberg och Joel Jungerstedt ''(bingomusik)''||Hope|| | |||
|- | |||
|Georgia on my mind|| | |||
|- | |||
|When summer comes|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 34.23|23]]''' ||Robert Wells och Vocalettes||Jump, Jive an' Wail|| | |||
|- | |||
|Lisa Miskovsky ||Another shape of my heart||{{spotify|id=5DZ1SHJo5mFfjtV3g0iN6s}} | |||
|- | |||
|Pugh Rogefeldt, Janne "Loffe" Carlsson och Jojje Wadenius ||Ha're nu så bra|| | |||
|- | |||
|BWO||Barcelona||{{spotify|id=0HW2jxE0uMWm24fDiiEPra}} | |||
|- | |||
|Robert Wells, LaGaylia Frazier, Sofia Källgren och Jessica Andersson ||Divas of Rhapsody Medley|| | |||
|- | |||
|Pierre Eriksson||De' ä' dans på Brännö brygga || | |||
|- | |||
| Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Afton på Solvik|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"| Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Varm korv boogie || | |||
|- | |||
|Sjösala vals|| | |||
|- | |||
|Båtlåt|| | |||
|- | |||
| Husbandet och Jojje Wadenius ''(bingomusik)''||Slick Willie|| | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |||
{{soundtrack | {{soundtrack |
redigeringar