37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
(19 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
Det här en lista över [[soundtrack]] i [[säsong | Det här en lista över [[soundtrack]] i [[säsong 32]] av [[BingoLotto]]. | ||
==Soundtrack== | ==Soundtrack== | ||
Rad 51: | Rad 51: | ||
|- | |- | ||
|Jeff Franzel ''(bingomusik)''||Reminisching|| | |Jeff Franzel ''(bingomusik)''||Reminisching|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 32.05|5]]''' || Calaisa||Sisters in Arms||{{spotify|id=6h5ohZDThxOntsT4ublBp1}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Veronica Maggio ||Havanna mamma||{{spotify|id=3Kypcf3zQuxWA41vRJikqD}} | |||
|- | |||
|Dumpa mig||{{spotify|id=269GFZePWvOkLHQKp0R0oe}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.06|6]]''' || Linda Bengtzing och Markoolio||Värsta schlagern||{{spotify|id=3PvdwycBUYfi7oONmGBng3}} | |||
|- | |||
|Fatboy och Lovestory||Devil's tale|| | |||
|- | |||
|Fatboy||She's in dreams|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Fat Boy ''(bingomusik)''||Skäggvalsen|| | |||
|- | |||
|Senpolska|| | |||
|- | |||
|Polonäs från Sexdrega|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.07|7]]''' || Weeping Willows ||Shiver in the morning light||{{spotify|id=6aF4xhalaRA7dpBcTHzGAe}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Rednex ||Anyway you want me||{{spotify|id=5fE6E3XuaAtkOplwihZza9}} | |||
|- | |||
|Fe Fi|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Duo Drogge Karlsson ''(bingomusik)''||The midnight sun will never set|| | |||
|- | |||
|Pacoca|| | |||
|- | |||
|Salut d' Amour|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.08|8]]''' || Danny Saucedo ||Tokyo||{{spotify|id=7nOXCd2V6vdBgrP7PlD91D}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Anders Ekborg||Han som vunnit allt||{{spotify|id=7iFSuT4sB8J7ZB6jUa4Xlt}} | |||
|- | |||
|Intill||{{spotify|id=3h2R59VbhkVYthjUP3aj7H}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Krokodil ''(bingomusik)''||Mothership|| | |||
|- | |||
|Godspeed|| | |||
|- | |||
|The fridge|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.09|9]]''' ||Erik Segerstedt||I Can't Say I'm Sorry ||{{spotify|id=2wsVGBIhHyOYH7fZeWtwT9}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sanna Nielsen||Vågar du, vågar jag|| | |||
|- | |||
|Surrender|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Mohammeds Dragspelsservice ''(bingomusik)''||Svensk/Dalåsar'n|| | |||
|- | |||
|Vilhelmina/Eken|| | |||
|- | |||
|Oskar Preimus/Gislaköp|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.10|10]]''' ||rowspan= "2"| Hasse Andersson||Arrendatorns klagan|| | |||
|- | |||
|Annat var det förr||{{spotify|id=3tMgXRCTl702H7TOvUtYzJ}} | |||
|- | |||
|Andreas Johnson||A Little Bit of Love ||{{spotify|id=6wmwHJUE0tpPulaOO2KGhz}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Avishai Cohen Trio ''(bingomusik)''||Ani Maamin|| | |||
|- | |||
|Remembering|| | |||
|- | |||
|Smash|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.11|11]]''' ||rowspan= "2"| The Original Abba Orchestra||Summer Night City|| | |||
|- | |||
|Voulez-Vous|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Nanne Grönwall||Jag måste kyssa dig||{{spotify|id=6kVP66sePCuH7MFidScdvm}} | |||
|- | |||
|Kom hit||{{spotify|id=3ksQfFZkkWpS73uMOWUL7O}} | |||
|- | |||
|Marie Lindberg||Trying to Recall||{{spotify|id=6ILLewvivHQSpOX3N3jbBM}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Per Hovensjö & Petra Lundin ''(bingomusik)''||Draglåten|| | |||
|- | |||
|Den andra tiden|| | |||
|- | |||
|The old town|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 32.13|13]]''' ||Eldkvarn ||Fulla för kärlekens skull||{{spotify|id=2ZeYaQXnypqBXi5FBC7pcY}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Live Forever||{{spotify|id=4W1rhyMJ6swqsnpDmJMhSR}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Max Schultz ''(bingomusik)''||A little piece for you|| | |||
|- | |||
|The apple|| | |||
|- | |||
|The howler|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 32.14|14]]''' ||Roger Pontare||Soul Man|| | |||
|- | |||
|Melanie C||The Moment You Believe||{{spotify|id=3EPGK3A38qtqU6C1T5FCqb}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Vincent Pontare ||Don't hate on me||{{spotify|id=h45GLKNxptj2QOlwdrBrviq}} | |||
|- | |||
|In my head||{{spotify|id=6TYtUPgIPqwgE1nBIz6vya}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Martin Stenmark||Ta Undulaten ||{{spotify|id=1jPokgeNiTEzTB4wgxTqbF}} | |||
|- | |||
|Nästa dans||{{spotify|id=0MrwoRdcdyrHXcn4kqXXzf}} | |||
|- | |||
|Helena Josefsson||Never Never (My Dynamo)||{{spotify|id=7ftDSFaaMUAHoPzkwZb189}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Max|| | |||
|- | |||
|Elmo|| | |||
|- | |||
|Rebecka|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 32.15|15]]''' ||Sofia Karlsson ||Spelar för livet||{{spotify|id=6TKYCoWst3SzYxz75sFHvV}} | |||
|- | |||
|Mauro Scocco||Taxi||{{spotify|id=1Oo0zWQd3H4JI5BbgzNerG}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Sofia Karlssons band ''(bingomusik)''||Görels brud polska|| | |||
|- | |||
|Johsefins dopvals|| | |||
|- | |||
|Mickes och Karis brudlåt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.16|16]]''' ||Emilia||En sång om kärleken||{{spotify|id=2q0Vn1JE7kZm4tvZpqCkeF}} | |||
|- | |||
|Svante Thuresson, Pernilla Andersson och Dregen ||Blå vägen hem||{{spotify|id=6zPljBIcIT18wyjptqO78M}} | |||
|- | |||
|Svante Thuresson||Du ser en man||{{spotify|id=713L4kEYKECoQ2sw96UPn6}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Mam ''(bingomusik)''||Seachopper|| | |||
|- | |||
|Hollow and goodbye|| | |||
|- | |||
|Stings and bells|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.17|17]]''' || rowspan= "4"| The Boppers||Vintern rasat ut|| | |||
|- | |||
|Surfin Bird||{{spotify|id=2YLvurBvw10h1bqKfE4wyn}} | |||
|- | |||
|Blue Blue Moon||{{spotify|id=42M480APVDLK4nstN9KBjD}} | |||
|- | |||
|Jackie Bop||{{spotify|id=06BOUtWWRkQWizQMTCuyeC}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Puran Chen ''(bingomusik)''||Arabesque Nr 1|| | |||
|- | |||
|Romanze Nr 9|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 32.18|18]]''' |||Sonja Aldén||Här står jag||{{spotify|id=3XS4gTQA9XBA9v3PQ4rnlc}} | |||
|- | |||
|Simply Red||So not over you||{{spotify|id=6VrWKfCIr9j1d9yqMeMFKA}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Andreas Petersson ''(bingomusik)''||Embraceable You|| | |||
|- | |||
|Summertime|| | |||
|- | |||
|Three Preludes, Second Prelude|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 32.19|19]]'''||Tomas Andersson Wij||Evighet||{{spotify|id=0ZERV3R3nIcrUtmnulZAB5}} | |||
|- | |||
|E-Type||True Believer||{{spotify|id=0prJLWKbrW4tfKamyrYVRF}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Anna Nygren ''(bingomusik)''||I wanna be with you|| | |||
|- | |||
|Who is painting the rainbow|| | |||
|- | |||
|Just wanna say I'm sorry|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 32.20|20]]'''||Torgny Melins ||Allting som jag har||{{spotify|id=2lNHzNvN6I0W3EquLS8f6c}} | |||
|- | |||
|Sebastian||I can feel you||{{spotify|id=3pvHb20USvPR9zMgNd3SWA}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Svante Gustavsson ''(bingomusik)''||Ellen|| | |||
|- | |||
|Om jag får en hund en dag|| | |||
|- | |||
|Majvors visa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 32.21|21]]'''||rowspan= "2"|Sarah Dawn Finer ||A way back to love||{{spotify|id=3Yehf3ssCoa4OVmp65jHQ4}} | |||
|- | |||
|Wanna Try||{{spotify|id=2MXfMwbFZPSdw8DKpkInVH}} | |||
|- | |||
|Ola Svenson ||Natalie||{{spotify|id=2qPKG6rCgFXbERoth8d4VE}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Solo Cissokho ''(bingomusik)''||Kaïra|| | |||
|- | |||
|Bitilo|| | |||
|- | |||
|Maki|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 32.22|22]]'''||Lasse Berghagen||Tacka vet jag logdans||{{spotify|id=5ESv3eGYjdiSBifzee9mSP}} | |||
|- | |||
|Per Gessle ||En händig man||{{spotify|id=http://open.spotify.com/track/6u3mGlSpXL3u5EYeLQIiDb}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Helena Papartarozio||The Game Of Love||{{spotify|id=1wkE1Vyj7Zt4Rg5Yq3Upck}} | |||
|- | |||
|Gigolo||{{spotify|id=6Ii3FuYKGAWb63U6hEj2zc}} | |||
|- | |||
||Robert Wells||Full House||{{spotify|id=3pvHb20USvPR9zMgNd3SWA}} | |||
|- | |||
| rowspan= "7"|Diggiloo 2007||Let's Twist Again|| | |||
|- | |||
|Do wha diddy diddy|| | |||
|- | |||
|Let's Dance|| | |||
|- | |||
|One way ticket|| | |||
|- | |||
|Speedy Gonzales|| | |||
|- | |||
|Pretty Women|| | |||
|- | |||
|Det börjar verka kärlek banne mig|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Status Quo||Rockin' All Over the World||{{spotify|id=1HZl5bd1AX6hgS2U3wqF0X}} | |||
|- | |||
|Whatever you want||{{spotify|id=2kUzt5LsTUR0ggquP7O3eN}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Magnus Johansson ''(bingomusik)''||I denna ljuva sommartid|| | |||
|- | |||
|Den blomsterid nu kommer|| | |||
|- | |||
|Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Tomas Johnsson ''(bingomusik)''||New horizons|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar