37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(10 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 50: | Rad 50: | ||
|Livet går ej i repris||{{spotify|id=16gTssxhPxujY9ld5288T6}} | |Livet går ej i repris||{{spotify|id=16gTssxhPxujY9ld5288T6}} | ||
|- | |- | ||
|Christopher Shorooi||5:15||{{ | |Christopher Shorooi||5:15||{{spotify|id=6q1xxlHC7ZrsR0EmCRS5zi}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ack Värmeland, du sköna|| | |rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ack Värmeland, du sköna|| | ||
Rad 56: | Rad 56: | ||
|Visa från Utanmyra|| | |Visa från Utanmyra|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.05|5]]''' ||rowspan= "2"|Danne Stråhed||Vägen till himlen||{{spotify|id=4hOfWUhCb2AdC9cjmy7Qys}} | ||
|- | |- | ||
|La dé leva||{{spotify|id=2w8mfodUpcFNetJIaPKkgk}} | |La dé leva||{{spotify|id=2w8mfodUpcFNetJIaPKkgk}} | ||
Rad 63: | Rad 63: | ||
|- | |- | ||
|Över ån|| | |Över ån|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||We're gonna rock the world|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||The Long and Winding Road|| | |||
|- | |||
|Are you done with me|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 21.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Robert Broberg||Vakna varje morgon med dig||{{spotify|id=5GG3HlN9YBjVSSHgqHPtGv}} | | style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 21.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Robert Broberg||Vakna varje morgon med dig||{{spotify|id=5GG3HlN9YBjVSSHgqHPtGv}} | ||
Rad 82: | Rad 88: | ||
|Can you feel the love tonight|| | |Can you feel the love tonight|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Elton John||I want love||{{spotify|id=2rgFo6uVnSgaSVbSSJy9Xw}} | ||
|- | |- | ||
|Original sin||{{spotify|id=3ftVriXqs5efZuShfxuneW}} | |Original sin||{{spotify|id=3ftVriXqs5efZuShfxuneW}} | ||
Rad 88: | Rad 94: | ||
|Stakka Boo||Love of a woman||{{spotify|id=7g0vme2mCTtZ0WqxnDDIP}} | |Stakka Boo||Love of a woman||{{spotify|id=7g0vme2mCTtZ0WqxnDDIP}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Du käre lille snickeboa|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Your song|| | |||
|- | |||
|Goodbye Yellow Brick Road|| | |||
|- | |||
|Daniel|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 21.08|8]]''' ||rowspan= "7"|Tommy Nilsson||När du är här||{{spotify|id=3cAO3LIX1JWpMWb2vamqCn}} | |||
|- | |||
|Maybe We're About To Fall In Love||{{spotify|id=2cy73sYHnjztcS1VwW2amL}} | |||
|- | |||
|Miss my love||{{spotify|id=1A9EyymBvOjODYE5j4PB9n}} | |||
|- | |||
|Allt som jag känner|| | |||
|- | |||
|En dag||{{spotify|id=5Cmwme624iKaqaSKTLcBWP}} | |||
|- | |||
|Dina färger var blå||{{spotify|id=00IRhIiynu3eZjVaegnJ2h}} | |||
|- | |- | ||
| | |Öppna din dörr||{{spotify|id=4bcnUDksPr6hCr04DwtlY7}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Zucchero||Baila (sexy thing)||{{spotify|id=2RdOgrF17wmKjH8S4jjFHK}} | |rowspan= "2"|Zucchero||Baila (sexy thing)||{{spotify|id=2RdOgrF17wmKjH8S4jjFHK}} | ||
|- | |- | ||
|Senza Una Donna|| | |Senza Una Donna|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Staying alive|| | |||
|- | |||
|Öppna din dörr|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.09|9]]''' ||rowspan= "6"|Sven-Ingvars||Rock around the clock||rowspan= "6"|{{spotify|id=4MGiQgvu8zYdk5j1UaNbBt}} | | style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.09|9]]''' ||rowspan= "6"|Sven-Ingvars||Rock around the clock||rowspan= "6"|{{spotify|id=4MGiQgvu8zYdk5j1UaNbBt}} | ||
Rad 170: | Rad 198: | ||
|Alfie|| | |Alfie|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 21.12|12]]''' ||rowspan= "5"|Barbados||Power of love|| | ||
|- | |- | ||
|Kom Hem||{{spotify|id=13UyS7VcpCaU8RVgQ8P1Xl}} | |Kom Hem||{{spotify|id=13UyS7VcpCaU8RVgQ8P1Xl}} | ||
Rad 177: | Rad 205: | ||
|- | |- | ||
|Rosalita||{{spotify|id=2nn08aRNvn09piMZvU1HCO}} | |Rosalita||{{spotify|id=2nn08aRNvn09piMZvU1HCO}} | ||
|- | |||
|Se mig||{{spotify|id=7ILP2VwWZYO7XmZfG0QAJj}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Lisa Nilsson||Det är bara ord||{{spotify|id=20Y2Jk2VvpHrVNZKCJojC0}} | |rowspan= "2"|Lisa Nilsson||Det är bara ord||{{spotify|id=20Y2Jk2VvpHrVNZKCJojC0}} | ||
Rad 182: | Rad 212: | ||
|Bara lite kärlek||{{spotify|id=121LfXg1hzNR6DKRGgbIKS}} | |Bara lite kärlek||{{spotify|id=121LfXg1hzNR6DKRGgbIKS}} | ||
|- | |- | ||
| | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Nalle Puh|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Over the rainbow|| | ||
|- | |- | ||
| | |Den sista valsen|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |The man in the moon|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.13|13]]''' ||Peter Stormare||It's Christmas|| | |||
|- | |||
|Povel Ramel||Novembervisa|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Jönssonligan Theme|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Den sista jäntan|| | |||
|- | |||
|Skratt|| | |||
|- | |||
|Underbart är kort|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Mats Ronander||Dr Ensamhet||{{spotify|id=4DgAEzKIyeC5K1tlOmSRi4}} | |||
|- | |- | ||
|Tequila Land||{{spotify|id=2StfDiYBWu7LTJmifQ6DIi}} | |Tequila Land||{{spotify|id=2StfDiYBWu7LTJmifQ6DIi}} | ||
Rad 196: | Rad 240: | ||
|Se ilden lyse||{{spotify|id=2FG6CJqwaQggidEo6Dy877}} | |Se ilden lyse||{{spotify|id=2FG6CJqwaQggidEo6Dy877}} | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||She’s leaving home|| | ||
|- | |||
|More than you ever know|| | |||
|- | |- | ||
|I'm Coming Home|| | |Georgia|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.15|15]]''' ||Ainbusk Singers & Håkan Hemlin||En julsaga||{{spotify|id=6WYgwTA29q6dOSbQygOYEn}} | |||
|- | |||
|Carola och Solid Gospel||I'm Coming Home|| | |||
|- | |||
|Carola ?||My show|| | |||
|- | |- | ||
|Cajsa Stina Åkerström||Fråga stjärnorna||{{spotify|id=1QJcdzMUidsBaMTHoZZRGn}} | |Cajsa Stina Åkerström||Fråga stjärnorna||{{spotify|id=1QJcdzMUidsBaMTHoZZRGn}} | ||
|- | |||
|CajsaStina Åkerström och Åsa Jinder||Av längtan till dig|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Something|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Bertil Taube||Så länge skutan kan gå|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Bertil Taube||Så länge skutan kan gå|| | ||
Rad 216: | Rad 272: | ||
|Favela|| | |Favela|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Bo Kaspers orkester||Ett fullkomligt kaos||{{spotify|id=47YTSfcFnSxCrbogCXURcS}} | ||
|- | |- | ||
|Det Smartaste jag gjort||{{spotify|id=4j7CuBuHghewN8vWynNXTE}} | |Det Smartaste jag gjort||{{spotify|id=4j7CuBuHghewN8vWynNXTE}} | ||
|- | |- | ||
|Lisa Rydberg & Thomas Di Leva||Det strålar en stjärna|| | |Lisa Rydberg & Thomas Di Leva||Det strålar en stjärna|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Whatever We Imagine|| | |||
|- | |||
|Karl Bertil Johnssons julafton|| | |||
|- | |||
|Bara du|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Magnus Carlsson||Mitt vinterland||{{spotify|id=6nlK7Gf3P9amoXo4kK10L8}} | | style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Magnus Carlsson||Mitt vinterland||{{spotify|id=6nlK7Gf3P9amoXo4kK10L8}} |
redigeringar