37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 6: | Rad 6: | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 21.01|1]]''' ||rowspan= "2"|Björn Skifs||New York City is Waiting|| | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 21.01|1]]''' ||rowspan= "2"|Björn Skifs||New York City is Waiting||{{spotify|id=6HhlTR9QK1pPHlKY5zjQEz}} | ||
|- | |- | ||
||To love and be loved|| | ||To love and be loved||{{spotify|id=7Jebaokjni3RDRdK1GLph4}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Blackmore's Night||The times they are a changin'|| | |rowspan= "2"|Blackmore's Night||The times they are a changin'||{{spotify|id=3Mt3SdSnJgo2xuvotqzcLd}} | ||
|- | |- | ||
|Home again|| | |Home again||{{spotify|id=4OrGGZu90iPvxXlvLakSq4}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Uno Svenningsson||Vågorna|| | |rowspan= "2"|Uno Svenningsson||Vågorna||{{spotify|id=5aWmzOx2NddW0iwPIi9hCm}} | ||
|- | |- | ||
||Inte en gång till|| | ||Inte en gång till||{{spotify|id=4Wo3CQD2JMNTNKKdJfLyDi}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Härligt härligt men farligt farligt|| | |rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Härligt härligt men farligt farligt|| | ||
Rad 22: | Rad 22: | ||
|Tro På Varann|| | |Tro På Varann|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 21.02|2]]''' ||rowspan= "3"|Alf Robertson||Hundar, ungar & hembryggt äpplevin||{{spotify|id=72nbKoIygx5JUWE35CGv3e}} | ||
|- | |- | ||
|| | |I mina skor||{{spotify|id=2OzchXzWxauRGdheJNWm0U}} | ||
|- | |- | ||
|| | |Liljor||{{spotify|id=6QdmEjm1emDl0g0zyL2zdt}} | ||
|- | |||
|Lisa Miskovsky||What if||{{spotify|id=6vZX2m7Uy3NBOg9hK5OTKT}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Brusa högre lilla å|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.03|3]]''' ||rowspan= "3"|Status Quo||Whatever You Want||{{spotify|id=2kUzt5LsTUR0ggquP7O3eN}} | |||
|- | |||
||Old Time Rock and Roll||{{spotify|id=6BkEYtU2Y6anGjvUpatEcU}} | |||
|- | |||
||Rockin' All Over the World||{{spotify|id=1HZl5bd1AX6hgS2U3wqF0X}} | |||
|- | |- | ||
|Nanne Grönwall||Fördomar|| | |Nanne Grönwall||Fördomar|| | ||
Rad 33: | Rad 43: | ||
|- | |- | ||
|Downtown|| | |Downtown|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.04|4]]''' ||rowspan= "3"|Vikingarna||Att älska någon så||{{spotify|id=2kbXmFyUf7BXFQKWPRy70p}} | |||
|- | |||
|Alla dessa underbara år||{{spotify|id=0sQvEz7qk2pOThpWZJg8nI}} | |||
|- | |||
|Livet går ej i repris||{{spotify|id=16gTssxhPxujY9ld5288T6}} | |||
|- | |||
|Christopher Shorooi||5:15||{{spotify|id=6q1xxlHC7ZrsR0EmCRS5zi}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ack Värmeland, du sköna|| | |||
|- | |||
|Visa från Utanmyra|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.05|5]]''' ||rowspan= "2"|Danne Stråhed||Vägen till himlen||{{spotify|id=4hOfWUhCb2AdC9cjmy7Qys}} | |||
|- | |||
|La dé leva||{{spotify|id=2w8mfodUpcFNetJIaPKkgk}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Emma Nilsdotter & Jojje Wadenius||Kalles klätterträd|| | |||
|- | |||
|Över ån|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||We're gonna rock the world|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||The Long and Winding Road|| | |||
|- | |||
|Are you done with me|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 21.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Robert Broberg||Vakna varje morgon med dig||{{spotify|id=5GG3HlN9YBjVSSHgqHPtGv}} | | style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 21.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Robert Broberg||Vakna varje morgon med dig||{{spotify|id=5GG3HlN9YBjVSSHgqHPtGv}} | ||
Rad 51: | Rad 87: | ||
|- | |- | ||
|Can you feel the love tonight|| | |Can you feel the love tonight|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Elton John||I want love||{{spotify|id=2rgFo6uVnSgaSVbSSJy9Xw}} | |||
|- | |||
|Original sin||{{spotify|id=3ftVriXqs5efZuShfxuneW}} | |||
|- | |||
|Stakka Boo||Love of a woman||{{spotify|id=7g0vme2mCTtZ0WqxnDDIP}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Du käre lille snickeboa|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Your song|| | |||
|- | |||
|Goodbye Yellow Brick Road|| | |||
|- | |||
|Daniel|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 21.08|8]]''' ||rowspan= "7"|Tommy Nilsson||När du är här||{{spotify|id=3cAO3LIX1JWpMWb2vamqCn}} | |||
|- | |||
|Maybe We're About To Fall In Love||{{spotify|id=2cy73sYHnjztcS1VwW2amL}} | |||
|- | |||
|Miss my love||{{spotify|id=1A9EyymBvOjODYE5j4PB9n}} | |||
|- | |||
|Allt som jag känner|| | |||
|- | |||
|En dag||{{spotify|id=5Cmwme624iKaqaSKTLcBWP}} | |||
|- | |||
|Dina färger var blå||{{spotify|id=00IRhIiynu3eZjVaegnJ2h}} | |||
|- | |||
|Öppna din dörr||{{spotify|id=4bcnUDksPr6hCr04DwtlY7}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Zucchero||Baila (sexy thing)||{{spotify|id=2RdOgrF17wmKjH8S4jjFHK}} | |||
|- | |||
|Senza Una Donna|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Staying alive|| | |||
|- | |||
|Öppna din dörr|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.09|9]]''' ||rowspan= "6"|Sven-Ingvars||Rock around the clock||rowspan= "6"|{{spotify|id=4MGiQgvu8zYdk5j1UaNbBt}} | | style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.09|9]]''' ||rowspan= "6"|Sven-Ingvars||Rock around the clock||rowspan= "6"|{{spotify|id=4MGiQgvu8zYdk5j1UaNbBt}} | ||
Rad 92: | Rad 164: | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Sarah Brightman||A Whiter Shade of Pale|| | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Sarah Brightman||A Whiter Shade of Pale|| | ||
|- | |- | ||
||Time to Say Goodbye|| | ||Time to Say Goodbye||{{spotify|id=51AWvXIPknpjxW92uJrDJR}} | ||
|- | |- | ||
|E-Type ||Life|| | |E-Type ||Life|| | ||
Rad 106: | Rad 178: | ||
||Havin´ a party|| | ||Havin´ a party|| | ||
|- | |- | ||
||Papaya Coconut|| | ||Papaya Coconut||{{spotify|id=5oE3NF5LgQPCdsuWn5SERA}} | ||
|- | |- | ||
||Bra vibrationer || | ||Bra vibrationer ||{{spotify|id=1xpY46xfY2oiolr9Vf7XvK}} | ||
|- | |- | ||
||Fri|| | ||Fri||{{spotify|id=0fdLXwuF09DBwmwbM2aT8q}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Victoria Beckham||I.O.U.|| | |rowspan= "2"|Victoria Beckham||I.O.U.||{{spotify|id=22qjdig0fYS2miuq3GnN5h}} | ||
|- | |- | ||
|A Mind Of Its Own|| | |A Mind Of Its Own||{{spotify|id=11m8l9VKSQqA0hj6AknUVS}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Shelby Lynne||Killin' Kind|| | |rowspan= "2"|Shelby Lynne||Killin' Kind||{{spotify|id=0V58To3snp4hJjxbB2aWEs}} | ||
|- | |- | ||
|Wall in your heart|| | |Wall in your heart||{{spotify|id=6ZMghmZXADzbitPCVylYcw}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Höstvisa|| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Höstvisa|| | ||
Rad 125: | Rad 197: | ||
|- | |- | ||
|Alfie|| | |Alfie|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 21.12|12]]''' ||rowspan= "5"|Barbados||Power of love|| | |||
|- | |||
|Kom Hem||{{spotify|id=13UyS7VcpCaU8RVgQ8P1Xl}} | |||
|- | |||
|Stanna Hos Mig||{{spotify|id=1zYGBLD4Yhfv9pRPRLfgG8}} | |||
|- | |||
|Rosalita||{{spotify|id=2nn08aRNvn09piMZvU1HCO}} | |||
|- | |||
|Se mig||{{spotify|id=7ILP2VwWZYO7XmZfG0QAJj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lisa Nilsson||Det är bara ord||{{spotify|id=20Y2Jk2VvpHrVNZKCJojC0}} | |||
|- | |||
|Bara lite kärlek||{{spotify|id=121LfXg1hzNR6DKRGgbIKS}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Nalle Puh|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Over the rainbow|| | |||
|- | |||
|Den sista valsen|| | |||
|- | |||
|The man in the moon|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.13|13]]''' ||Peter Stormare||It's Christmas|| | |||
|- | |||
|Povel Ramel||Novembervisa|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Jönssonligan Theme|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Den sista jäntan|| | |||
|- | |||
|Skratt|| | |||
|- | |||
|Underbart är kort|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Mats Ronander||Dr Ensamhet||{{spotify|id=4DgAEzKIyeC5K1tlOmSRi4}} | |||
|- | |||
|Tequila Land||{{spotify|id=2StfDiYBWu7LTJmifQ6DIi}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sissel Kyrkjebø||Innerst i sjelen||{{spotify|id=4qXPcqgyGbxJVqYtE9EPWC}} | |||
|- | |||
|Se ilden lyse||{{spotify|id=2FG6CJqwaQggidEo6Dy877}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||She’s leaving home|| | |||
|- | |||
|More than you ever know|| | |||
|- | |||
|Georgia|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.15|15]]''' ||Ainbusk Singers & Håkan Hemlin||En julsaga||{{spotify|id=6WYgwTA29q6dOSbQygOYEn}} | |||
|- | |||
|Carola och Solid Gospel||I'm Coming Home|| | |||
|- | |||
|Carola ?||My show|| | |||
|- | |||
|Cajsa Stina Åkerström||Fråga stjärnorna||{{spotify|id=1QJcdzMUidsBaMTHoZZRGn}} | |||
|- | |||
|CajsaStina Åkerström och Åsa Jinder||Av längtan till dig|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Something|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Bertil Taube||Så länge skutan kan gå|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 21.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Bertil Taube||Så länge skutan kan gå|| | ||
Rad 139: | Rad 271: | ||
|- | |- | ||
|Favela|| | |Favela|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 21.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Bo Kaspers orkester||Ett fullkomligt kaos||{{spotify|id=47YTSfcFnSxCrbogCXURcS}} | |||
|- | |||
|Det Smartaste jag gjort||{{spotify|id=4j7CuBuHghewN8vWynNXTE}} | |||
|- | |||
|Lisa Rydberg & Thomas Di Leva||Det strålar en stjärna|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Whatever We Imagine|| | |||
|- | |||
|Karl Bertil Johnssons julafton|| | |||
|- | |||
|Bara du|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"|'''[[Avsnitt 21.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Magnus Carlsson||Mitt vinterland||{{spotify|id=6nlK7Gf3P9amoXo4kK10L8}} | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|Triad ||Tänd ett ljus||{{spotify|id=6doN3uadqw617m8SVN6gky}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Bosson||Over the mountains||{{spotify|id=5MaYgA24pvffLLb9HVFVMP}} | |||
|- | |||
|One on a milion||{{spotify|id=45Eu7eyjDICs8qRlMgWOMi}} | |||
|- | |||
|Santa Claus Is Coming To Town|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Victoria Alkin och Jan Malmsjö ||Hosianna in Exelcis Deo|| | |||
|- | |||
|Julen är här|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lisa Rydberg||Jul, jul, strålande jul||{{spotify|id=4YxQ5p7OwBzJ3ZNZrP7uEQ}} | |||
|- | |||
|Klang min vackra bjällra|| | |||
|- | |||
|Per Fritzell och Jan Malmsjö||Vår bästa tid är nu|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Jill Johnson ||Jump in a car||{{spotify|id=6B7uq3ROPGezJEKrJh3kQo}} | |||
|- | |||
|What's wrong with you||{{spotify|id=686voJlIBjSlieYOWwS2uq}} | |||
|- | |||
|Winter Wonderland|| | |||
|- | |||
|Jan Rippe & Per Fritzell||Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Bosson, Jan Malmsjö, Jill Johnson, Lisa Rydberg, Victoria Alkin, Magnus Carlsson, Per Fritzell, Jan Rippe och Lasse Kronér||Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Have yourself a merry little Christmas|| | |||
|- | |||
|Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|It's the Most Wonderful Time of the Year|| | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar