38 007
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(11 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 25: | Rad 25: | ||
|- | |- | ||
|Erik Segerstedt & Cicci Demegård||Hello Goodbye|| | |Erik Segerstedt & Cicci Demegård||Hello Goodbye|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.12|12]]''' ||Isak Strand vs. TOE||Medvind||{{spotify|id=3VyTyqvt86Rt4dVrIpQ9BH}} | |||
|- | |||
|Helena Paparizou||Save Me (This Is An SOS)||{{spotify|id=279PP2dLydNLd4pcCvsy7L}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.13|13]]''' ||rowspan= "2"| Jessica Folcker||It's all about you||{{spotify|id=7filI6v5rRYTKzsFQ31ot0}} | |||
|- | |||
|Gone With the Wind||{{spotify|id=0mcPw1srbaGAdUZyiByBdw}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Martin Rolinski||Golden Rays|| | |||
|- | |||
|In and out of love||{{spotify|id=6RvzQ1ZnBNYtowbzx4O4hh}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 45.15|15]]''' ||rowspan= "6"|Tommy Nilsson||Alla vill vara någonting för någon||{{spotify|id=1JuijiIyZJ6vVEizxgxQlU}} | |||
|- | |||
|En dag||{{spotify|id=Cmwme624iKaqaSKTLcBWP}} | |||
|- | |||
|Allt som jag känner|| | |||
|- | |||
|Amelia||{{spotify|id=7jVkrMvBXc76uRJ0IsCoNk}} | |||
|- | |||
|Dina färger var blå||{{spotify|id=0nhilTcIAYlYAh5t2xdG07}} | |||
|- | |||
|Öppna din dörr||{{spotify|id=4bcnUDksPr6hCr04DwtlY7}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Thomas Di Leva och Stockholm Strings||Drömmen om Sverige|| | |||
|- | |||
|Lights out på ålderdomshemmet|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.17|17]]''' ||Calle Kristiansson|| Where Life Begun||{{spotify|id=4EztqtECuDpuIYbJMv4ij8}} | |||
|- | |||
|Nanne Grönwall||Dig That Crazy Santa Claus|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Jamie Meyer|| Young Again|| | |||
|- | |||
|Dance the night away||{{spotify|id=30b3TllxYTv6Uw2Cr1qe1V}} | |||
|- | |||
|Solid Gospel||Silent night|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Rongedal & Solid Gospel||Följa oss hem|| | |||
|- | |||
|O Helga natt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 45.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Anton Ewald||Last Christmas|| | |||
|- | |||
|Close Up||{{spotify|id=6qCA03GXY2fhi8RcetQQsp}} | |||
|- | |||
||Rickard Söderberg & Chalmers sångkör||O Helga natt|| | |||
|- | |||
|Gunhild Carling||Brännvinspolka från Löberöd||{{spotify|id=7G8uX3qT9anaxb3px0CP55}} | |||
|- | |||
||Jill Johnson ||Big Bag of Money ||{{spotify|id=0PjN3GwF3r8vR4OqmtCfu1}} | |||
|- | |||
|Elisa||Dagen då snön försvann|| | |||
|- | |||
|Chalmers sångkör||Julsång|| | |||
|- | |||
|Det Vet Du||Ritsch ratsch filibom|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"| Husbandet ''(bingomusik)''||Lyss till änglasångens ord|| | |||
|- | |||
|Have Yourself a Merry Little Christmas|| | |||
|- | |||
|Karl-Bertil Jonssons julafton|| | |||
|- | |||
|Stilla natt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 45.21|21]]''' ||rowspan= "2"|The Moniker||Gimme some lovin'|| | |||
|- | |||
|Oh my good||{{spotify|id=2ByzJpKPlbfcshyiXkzGAC}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Christer Sjögren||The Lady is a Tramp|| | |||
|- | |||
|Fly me to the Moon|| | |||
|- | |||
|Awa||Not ready to say goodbye||{{spotify|id=747nT8OmQINp5QFl8JJrbx}} | |||
|- | |||
|State of Drama||This is the New Year || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Himlaväsen ''(bingomusik)''||Brothers|| | |||
|- | |||
|Walk with me|| | |||
|- | |||
|New Year's Day|| | |||
|} | |} | ||
redigeringar