37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) (Skapade sidan med 'Det här en lista över soundtrack i säsong 57 av BingoLotto. ==Soundtrack== <onlyinclude>{| class="wikitable" |- ! # !! Artist!! Låt!!Spotify |- | style="text-...') |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(18 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 16: | Rad 16: | ||
|Den stora dagen|| | |Den stora dagen|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.02|2]]''' || David Lindgren och Kristina Lindgren||Say something|| | |||
|- | |||
|David Lindgren||Spinning around||{{spotify|id=6GibzfJljSxxWoK3K7XJAY}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Shout it out|| | |||
|- | |||
|Ain't no sunshine|| | |||
|- | |||
|Shallow|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.03|3]]''' ||LaGaylia Frazier och Alexander Strandell|| Stronger||{{spotify|id=1HocGjM3PoRuJJnU3dBrSm}} | |||
|- | |||
|LaGaylia Frazier||What's going on|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||September|| | |||
|- | |||
|Autumn leaves|| | |||
|- | |||
|Höstvisa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 57.04|4]]''' ||rowspan= "4"|Woodstock 50 år||Woodstock|| | |||
|- | |||
|The Weight|| | |||
|- | |||
|Fortunate Son|| | |||
|- | |||
|Somebody to love|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Pice of my heart|| | |||
|- | |||
|Bad Moon Rising|| | |||
|- | |||
|Hey Joe|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.05|5]]''' ||Klara Hammarström||You should know me better||{{spotify|id=0SG1iA47RFpTdzxbmBE8RS}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Se mig||{{spotify|id=5zooEC38taSnk5CBMAZ6tj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Genom eld och vatten|| | |||
|- | |||
|Möt mig i Gamla Stan|| | |||
|- | |||
|Underbart|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Grease ||Född att dansa|| | |||
|- | |||
|Du är den jag vill ha|| | |||
|- | |||
|Grease is the world|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Hopelessly devoted to you|| | |||
|- | |||
|How deep is your love|| | |||
|- | |||
|Somewhere|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.07|7]]''' ||Familjen Sigfridsson||Sjung en sång med mig|| | |||
|- | |||
|Casanovas ||En bättre man||{{spotify|id=7eJvQO96rNWe2tnwwPj1zD}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Major bag|| | |||
|- | |||
|Safe and sound|| | |||
|- | |||
|All 'bout the money|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.08|8]]''' ||Linda Sundblad||Velkommen hem||{{spotify|id=1hqsn05yACpkKJpiSXpbLL}} | |||
|- | |||
|Claes-Göran Hederström ||Det börjar verka kärlek banne mig||{{spotify|id=63jf2xCWGFcq8KyQ5sme3T}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Knytblus|| | |||
|- | |||
|Only human|| | |||
|- | |||
|Autumn leaves|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Nordman ||Glöm det som var||{{spotify|id=54pUFSTmCy672a3OTN1lPh}} | |||
|-}} | |||
|Vandraren||{{spotify|id=03CuKm1ugqpOYDukfxQlT0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ängelen|| | |||
|- | |||
|Eklundapolskan|| | |||
|- | |||
|Visa från Utanmyra|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.10|10]]''' ||Erika Jonsson||Someone blue||{{spotify|id=0iXVdrwAlFz48Wd6t0WeAY}} | |||
|- | |||
|Top Cats||The love I wanna feel||{{spotify|id=7lFDExRW69OTFr1Red0eGq}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||The cat|| | |||
|- | |||
|Baby doll|| | |||
|- | |||
|Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|Ju mer vi är tillsammans|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.11|11]]''' ||Shirley Clamp||(You Make Me Feel Like) A Natural Woman|| | |||
|- | |||
|Malou Prytz||Left & Right||{{spotify|id=0adtN7b1rfBWHRWgnUlR9m}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||The Muppet Show theme|| | |||
|- | |||
|I do me|| | |||
|- | |||
|I got you (I feel good)|| | |||
|- | |||
|Minns i november|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Ingvars||Än finns tid att förlåta||{{spotify|id=2Zxgtiq0D0UbccB7upSR28}} | |||
|- | |||
|Rör vid mig igen||{{spotify|id=7lKUBbSHfW1zjD9L3qbsZb}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Far, jag kan inte få upp min kokosnöt|| | |||
|- | |||
|Byns enda blondin|| | |||
|- | |||
|När solen färgar juninatten|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.13|13]]''' ||Black Jack||En, två kanske tre||{{spotify|id=2xDPr2jgr344X3fWnfhmx6}} | |||
|- | |||
|Lena Andersson||Är det konstigt att man kan längtar bort nån gång||{{spotify|id=1HwbJ45GbYhfiNJfVcA1As}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Breaking the law|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water|| | |||
|- | |||
|Heaven's on fire|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.14|14]]''' ||Sannex||Varför|| | |||
|- | |||
|Martin Stenmarck||Jag kan inte glömma||{{spotify|id=7f9jhCZe6FhtKDIhT7Xq4u}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Leende guldbruna ögon|| | |||
|- | |||
|Peta in en pinne i brasan|| | |||
|- | |||
|Autumn in New York|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.15|15]]''' ||Anna Stadling||I natten den fjärde advent||{{spotify|id=7vtKusWiraoHDfKwqUuK9q}} | |||
|- | |||
|Kikki Danielsson||Silver Garland||{{spotify|id=4mo4ckl9cV0bt27acQIpE4}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vi tänder ett ljus i advent|| | |||
|- | |||
|Grown up christmas list|| | |||
|- | |||
|Bra vibrationer|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Stefanz||Två ögon blå||{{spotify|id=080Uju5loC1yygaN9JPwDM}} | |||
|- | |||
|Elainen||{{spotify|id=51Xa9uefyRV7cl9x6JKX6I}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
|Imagine|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.17|17]]''' ||rowspan= "2"|The Boppers||It's Christmas in Las Vegas||{{spotify|id=6MLSMlUnZIdocL7JQgAUOr}} | |||
|- | |||
|Jingle Bells | |||
|- | |||
|Martin Almgren och Johanna Beijbom||En julsaga||{{spotify|id=3eXCrnb4SpvfskBIGQmK0Q}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sparvöga|| | |||
|- | |||
|Tro|| | |||
|- | |||
|Ännu doftar kärlek|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 57.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Linnea Henriksson||Fira jul med mig||{{spotify|id=0V4WjLiC3Kg7pkGHN5O2cU}} | |||
|- | |||
|Betlehems stjärna||{{spotify|id=5643EWpUt9biUgziKxHrBr}} | |||
|- | |||
|Philip Jalmelid||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Malena Ernman||Gabriellas sång||{{spotify|id=3cK0Dgd5sxAVzUGHwMHc4p}} | |||
|- | |||
|Molly Hammar||Shortcuts (I can't wait) ||{{spotify|id=1JwGcqsBMRKywKcmbbzn2k}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Arvingarna ||I do||{{spotify|id=2RNvjHLcUl1ft5v5szLP5U}} | |||
|- | |||
|Änglarnas jul||{{spotify|id=4BuVey33SAEyY7YaRkCmqa}} | |||
|- | |||
|Låt oss skänka hopp||{{spotify|id=/1YYIiyYDz7XZXMd5UooYEt}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|The Mamas ||When you wish upon a star|| | |||
|- | |||
|Run Rudolph Run|| | |||
|- | |||
|Halleluja|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lena Philipsson||Du är aldrig ensam||{{spotify|id=5zJyolhxlYt0nSsSjl03fN}} | |||
|- | |||
|Maria Magdalena||{{spotify|id=3FcaZea4aO9loYJc42HgJd}} | |||
|- | |||
|Philip Jalmelid och Tuva B Larsen||På grund av dig||{{spotify|id=2Mh81Z0kHpn1LzhcNf6r4F}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tre pepparkaksgubbar|| | |||
|- | |||
|Karl-Bertil Jonssons julafton|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 57.19|19]]''' ||Magnus Carlsson, Timo Räisänen, Boris René, Nanne Grönvall, Martin Stenmarck, Christer Sjögren, Tommy Nilsson, Pernilla Andersson, Shirley Clamp, Andreas Johnson och David Lindgren||Happy new year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Linda Holberg, Jenny Redenkvist, Gunilla Backman och Kalle Moraeus ||Thank you for the music|| | |||
|- | |||
|Rock me|| | |||
|- | |||
|Linda Holberg, Jenny Redenkvist och Kalle Moraeus ||On and on and on|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman och Lotta Engberg ||All the way|| | |||
|- | |||
|Jill Johnson||Are you ready||{{spotify|id=2AKQBMnYeN6C2WZdz5k40Z}} | |||
|- | |||
|Vikingarna ||Du gav bara löften||{{spotify|id=61mfWY3zQvSqoVLlDr328z}} | |||
|- | |||
|Loa Falkman och Kalle Moraeus ||För mycke' dig - För lite mig|| | |||
|- | |||
|Gunilla Backman och Kalle Moraeus ||Nobody's Side|| | |||
|- | |||
|Rickard Olsson, Lotta Engberg, Kalle Moraeus, Linda Holberg, Jenny Redenkvist, Gunilla Backman, Loa Falkman och Johan Östling||Happy new year|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman||De bästa åren kvar|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Sunnanvind|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet och Kalle Moraeus ''(bingomusik)''||Sunnanvind|| | |||
|- | |||
|Tröstevisa|| | |||
|- | |||
|Fait accpompli|| | |||
|- | |||
|Koppången|| | |||
|} | |} |
redigeringar