37 967
redigeringar
Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 14: | Rad 14: | ||
==Avsnittslista== | ==Avsnittslista== | ||
<onlyinclude>{| class="wikitable" | <onlyinclude>{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; font-weight: bold;" | |||
|Bild ||# || style="width:100%"|Gäster|| Sändningsdatum || Video | |||
|- | |||
|[[Fil:1701.jpg|75px|link=Avsnitt 17.01]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.01|1 - 290]]'''||[[Magnus Wislander]], [[Thomas Di Leva]], [[Thomas Ravelli]], [[Vikingarna]], [[Åke Svanstedt]]||{{nowrap|[[28 augusti]] [[1999]]}}||{{youtube|id=cxxCr7H3jIM}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:1702.jpg|75px|link=Avsnitt 17.02]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.02|2 - 291]]'''||[[Andrea Bocelli]], [[Charlotte Nilsson]], [[Magnus Jakobsson]], [[Stefan Holm]]||{{nowrap|[[4 september]] [[1999]]}}||{{youtube|id=uMc6h2GMzSg}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1703.jpg|75px|link=Avsnitt 17.03]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.03|3 - 292]]'''||[[Andrea Bocelli]], [[Wille Crafoord]], [[Stig H Johansson]], [[Smokie]], [[Mikael Håkansson]], [[Stefan Larsson]]||{{nowrap|[[11 september]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1704.jpg|75px|link=Avsnitt 17.04]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.04|4 - 293]]'''||[[Michael Learns to Rock]], [[Totta Näslund]], [[Martin Lindberg]], [[Mikael Ljungberg]], [[Per-Åke Holmsten]]||{{nowrap|[[18 september]] [[1999]]}}||{{youtube|id=El6MNhRuxvo}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1705.jpg|75px|link=Avsnitt 17.05]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.05|5 - 294]]'''||[[Per Oscarsson]], [[Annie]], [[Stig H Johansson]], [[Marcus Allbäck]], [[Stig H Johansson]], [[Christopher Solberg]], [[Henrik Bertilsson]], [[Göran Fristorp]], [[Eldkvarn]], [[Sound Express]]||{{nowrap|[[25 september]] [[1999]]}}||{{youtube|id=CAyC30N9P70}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1706.jpg|75px|link=Avsnitt 17.06]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.06|6 - 295]]'''||[[Arvingarna]], [[Lars Karlsson]], [[Örjan Kihlström]], [[Toto]]||{{nowrap|[[2 oktober]] [[1999]]}}||{{youtube|id=pHF6etwbaGk}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1707.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.07|7 - 296]]'''||[[Friends]], [[Joe Cocker]]||{{nowrap|[[9 oktober]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1708.jpg|75px|link=Avsnitt 17.08]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.08|8 - 297]]'''||[[Arvingarna]], [[Maria Brandin]], [[Susanne Gunnarsson]], [[Sten Nilsson]], [[Monica Starck]], [[Peter Jöback]], [[Per Lennartsson]]||{{nowrap|[[16 oktober]] [[1999]]}}||{{youtube|id=QHIwTInwsE4}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1709.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.09|9 - 298]]'''||[[Erik Amarillo]], [[Martinez]], [[Roger Pontare]], [[Tina Leijonberg]]||{{nowrap|[[23 oktober]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1710.jpg|75px|link=Avsnitt 17.10]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.10|10 - 299]]'''||[[Casanovas]], [[Dos Flamingos]], [[Göteborgs gosskör]], [[Jessica Folcker]], [[Jim Frick]], [[ Peter Johansson]], [[Peter Lundblad]], [[Sara Fyhr]], [[Sofia Lind]], [[Staffan Larsson]]||{{nowrap|[[30 oktober]] [[1999]]}}||{{youtube|id=YWS4yIqWLj8}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1711.jpg|75px|link=Avsnitt 17.11]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.11|11 - 300]]'''||[[Göteborgs salongsorkester]], [[Lasse Lönndahl]], [[Linda Lampenius]], [[Micael Stjernström]], [[Tommy Körberg]]||{{nowrap|[[6 november]] [[1999]]}}||{{youtube|id=j3h4WwhHHKI}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1712.jpg|75px|link=Avsnitt 17.12]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.12|12 - 301]]'''||[[Tommy Körberg]]||{{nowrap|[[13 november]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1713.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.13|13 - 302]]'''||[[Kellys]], [[Vonda Shepard]]||{{nowrap|[[20 november]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1714.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.14|14 - 303]]'''||[[Oslo Gospel Choir]], [[Sissel Kyrkjebø]], [[Wahlströms]], [[Yoshikazu Mera]]||{{nowrap|[[27 november]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1715.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.15|15 - 304]]'''||[[Pontus Lindkvist]], [[Lasse Stefanz]]||{{nowrap|[[4 december]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1716.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.16|16 - 305]]'''||[[Carola Häggkvist|Carola]], [[David Bowie]], [[Hasse Alfredsson]]||{{nowrap|[[11 december]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1717.jpg|75px|link=Avsnitt 17.17]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 17.17|17 - 306]]'''||[[Dan Bornemark]], [[Freddie Wadling]], [[Gullan Bornemark]], [[Roxette]]||{{nowrap|[[18 december]] [[1999]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1718.jpg|75px|link=Avsnitt 17.18]]||style="text-align: center;"| {{nowrap|'''[[Avsnitt 17.18|18 - 307]]'''}}||[[Adolphson-Falk]], [[Claire Wikholm]], [[Erik Gadd]], [[Jan Bylund]], [[Jörgen Mörnbäck]], [[Lasse Brandeby]], [[Leif Mannerström]], [[Mi Ridell]], [[Oslo Gospel Choir]], [[Per Oscarsson]], [[Sissel Kyrkjebø]], [[Stefan Ljungqvist]], [[Tintin Anderzon]], [[Viktoria Tolstoy]], [[Voice Boys]], [[Åsa Fång]], [[Göteborgs gosskör]], [[Oscar Fredriks flickkör]]||{{nowrap|[[23 december]] [[1999]]}}||{{youtube|id=_HpFrmqx2ys}} | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar