37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 75: | Rad 75: | ||
|- | |- | ||
||Ingemar Nordströms||Amazing Grace|| | ||Ingemar Nordströms||Amazing Grace|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "26"| '''[[Avsnitt 13.18|18]]''' || Dansbandslandslaget||Låt Julen Förkunna|| | |||
|- | |||
||Eddie Oliva och dragspelare||Bella Notte ''(alternativ text)''|| | |||
|- | |||
||Göteborgs Domkyrkas gosskör ||Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lotta Engberg||Ett barn är fött på denna dag || | |||
|- | |||
|Hej tomtegubbar|| | |||
|- | |||
|Åh vad jag älskade dig just då||{{spotify|id=5jse0Xze0vrspwfhqOgXfo}} | |||
|- | |||
|O helga natt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Dana Dragomir ||Låt mig få tända ett ljus|| | |||
|- | |||
|Stilla natt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Tito Beltran och Göteborgs Domkyrkas gosskör ||Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
|O helga natt|| | |||
|- | |||
|Tito Beltran och Eddie Oliva ||Caruso|| | |||
|- | |||
|Eddie Oliva och Lotta Engberg||Att vara vänner|| | |||
|- | |||
|Eddie Olivia||Italiensk medley|| | |||
|- | |||
|Tito Beltran||Ave Maria||{{spotify|id=1EaRFyChiLHBnbchkvKEeZ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Lotta och Göteborgs Domkyrkas gosskör||Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
|I mitt vinterland|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet||Feliz Navidad|| | |||
|- | |||
|Nu är det jul igen || | |||
|- | |||
|Rudolf med röda muren||| | |||
|- | |||
|Nu har vi ljus här i vårt hus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jag drömmer om en jul hemma|| | |||
|- | |||
|Jag drömmer om en jul hemma|| | |||
|- | |||
|White Christmas || | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar