37 881
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 68: | Rad 68: | ||
| Allt detta och himlen därtill|| | | Allt detta och himlen därtill|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 17.18|18]]''' || rowspan= "2"||Adolphson-Falk||Mer jul||{{spotify|id=6UbwfQeAEzhnolDwXiPowY}} | |||
|- | |||
||Hjul snurrar runt|| | |||
|- | |||
| Stefan Ljungqvist, Göteborgs gosskör, Oscar Fredriks flickkör||Christmas Song|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Viktoria Tolstoy ||Saga of Harrison Crabfeathers||{{spotify|id=70r6NkkEgU2kZGx3K3OJRD}} | |||
|- | |||
||Magic in your eyes|| | |||
|- | |||
||O, come all ye faithful|| | |||
|- | |||
||Ding, dong merrily on high|| | |||
|- | |||
|Stilla natt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Erik Gadd ||Riding High|| | |||
|- | |||
|Holy water|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Mi Ridell & Voice Boys ||Let it snow|| | |||
|- | |||
||I wonder as I wander|| | |||
|- | |||
|Lasse Kronér, Sissel Kyrkjebø och Oslo Gospel Choir||Stilla natt | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Olle Bengtsson ''(bingomusik)''||Jul, jul, strålande jul | |||
|- | |||
|Jag drömmer om en jul hemma|| | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar