37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 88: | Rad 88: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 22.22|22]]'''||'''Hans-Olof:''' 2.000.000 kr||'''Christian:''' 212.000 kr||'''Sten:''' 135.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 22.22|22]]'''||'''Hans-Olof:''' 2.000.000 kr||'''Christian:''' 212.000 kr||'''Sten:''' 135.000 kr | ||
|} | |||
===Säsong 23=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Superchansspelaren | |||
! colspan= "2" |Kontantvinnare | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.02|2]]'''||'''Vilgot:''' 1.000.000 kr||'''Stella:''' 185.000 kr||'''Rune:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.03|3]]'''||'''Gunnar:''' 1.000.000 kr||'''Christer:''' 135.000 kr||'''Elvir:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.04|4]]'''||'''Anette:''' 1.250.000 kr||'''Ellinor:''' 162.000 kr||'''Maj:''' 131.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.05|5]]'''||'''Jerry:''' 2.000.000 kr||'''Pian:''' 162.000 kr||'''Thor:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.06|6]]'''||'''Irene:''' 1.000.000 kr||'''Ulla:''' 162.000 kr||'''Barbro:''' 146.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.07|7]]'''||'''Ann-Helen:''' 3.000.000 kr||'''Jörgen:''' 210.000 kr||'''Per:''' 131.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.08|8]]'''||'''Stefan:''' 3.250.000 kr||'''Britt-Marie:''' 195.000 kr||'''Raija:''' 162.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.09|9]]'''||'''Eva:''' 2.000.000 kr||'''Jan-Ove:''' 162.000 kr||'''Kent:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.10|10]]'''||'''Jonny:''' 2.000.000 kr||'''Håkan:''' 161.000 kr||'''Mona:''' 147.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.11|11]]'''||'''Ulla:''' 15.750.000 kr ''(dubbellott)''||'''Eva-Karin:''' 185.000 kr||'''Kent:''' 146.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.12|12]]'''||'''Eva:''' 1.000.000 kr||'''Kontrollant:''' 185.000 kr ''(dubbellott)''||'''Helena:''' 147.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.13|13]]'''||'''Anders:''' 1.250.000 kr||'''Thomas:''' 173.000 kr||'''Tommy:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.14|14]]'''||'''Maria:''' 1.000.000 kr||'''Sven:''' 185.000 kr||'''Jörn:''' 162.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.15|15]]'''||'''Kristina:''' 500.000 kr||'''Ulla:''' 185.000 kr||'''Katharina:''' 177.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.16|16]]'''||'''Martina:''' 1.000.000 kr||'''Leif:''' 177.000 kr||'''Ann-Louise:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.17|17]]'''||'''Kristina:''' 1.000.000 kr||'''Lis-Britt:''' 146.000 kr||'''Siv:''' 120.000 kr | |||
|} | |} |
redigeringar