37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) m (→Säsong 36) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 94: | Rad 94: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.23|23]]'''||'''Bricka 1:''' 2st Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Vitvaror, 37" LCD-TV, Volvo V50, Finalchansen<br>'''Bricka 2:''' 25.000 kr, Sverigepaket vitvaror, Rhodos, Volvo XC60, Hemmabio, Stuga på Öland, Volvo V50, Sport & Fritid, 40" LCD-TV, Allt för altanen, Lyxpool, Volvo C30, Cypern, SPA-weekend, Mat | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.23|23]]'''||'''Bricka 1:''' 2st Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Vitvaror, 37" LCD-TV, Volvo V50, Finalchansen<br>'''Bricka 2:''' 25.000 kr, Sverigepaket vitvaror, Rhodos, Volvo XC60, Hemmabio, Stuga på Öland, Volvo V50, Sport & Fritid, 40" LCD-TV, Allt för altanen, Lyxpool, Volvo C30, Cypern, SPA-weekend, Mat | ||
|} | |||
===Säsong 37=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.01|1]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.02|2]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Jackpothjulet, Mat, Sport & Fritid, Alanya, FinalChansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.03|3]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, 111.000 kr, Volvo S40 DRIVe, Järnia, Jackpot, Elon, | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.04|4]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, FinalChansen, Mat, Teneriffa, Cyklar, Jackpothjulet, Vitvaror | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.05|5]]'''||'''Bricka 1:''' Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Lotta väljer vinsten, Madeira, FinalChansen, Mat, Oman<br>'''Bricka 2:''' Tvättmaskin, Mediamöbler, Matplats, Verktyg & Maskiner, Vardagsrum, 40" LCD-TV, Fåtölj, Espressomaskin, Skuvdrage, Induktionshäll, Sovrum, Verktyg & Maskiner, Hemmabio, Högtryckstvätt, Dammsugare | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.06|6]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hurghada, Sport & Fritid, FinalChansen, Volvo C30 DRIVe, Hus Hem & Trädgård, Heminredning | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.07|7]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, 555.000 kr, SuperJackpot, FinalChansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.08|8]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.09|9]]'''||'''Bricka 1:''' Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Hus Hem & Trädgård, Curaçao, Mobiltelefon, FinalChansen, Weekend i Göteborg, Sport & Fritid<br>'''Bricka 2:''' Volvo C30 DRIVe, Volvo V70 DRIVe, Volvo S40 DRIVe, Volvo XC640 DRIVe, Volvo V50 DRIVe, Volvo S80 DRIVe | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.10|10]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hushållsel, Volvo S40 DRIVe, Sport & Fritid, Lotta väljer vinsten, Teneriffa | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.11|11]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Frukost-TV, Lotta väljer vinsten, Azorerna, Kläder, Volvo V50 DRIVe, Hushållsel, Sport & Fritid | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.12|12]]'''||Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Jackpot, Solresor, Mio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.13|13]]'''||Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, La Gomera, Lotta väljer vinsten, Sport & Fritid, Volvo V70 DRIVe, Hushållsel | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.14|14]]'''||'''Bricka 1:''' Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Hus Hem & Trädgård, Argentina, Lotta väljer vinstne, Kläder, FinalChansen, Weekend i Göteborg, Sport & Fritid<br>'''Bricka 2:''' 42" LCD-TV, Microstereo, Espressomaskin, Webb-radio, 55" LED-TV, Digital systemkamera, Mobiltelefon, Hemmabio, Självgående damsugare, TV-spel, 46" LED-TV, Blueray-spelare, Bärbar dator, Digitalkamera, GPS-navigator | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.15|15]]'''||Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Frukost-TV, Kläder, Azorerna, Volvo V50 DRIVe, Lotta väljer vinsten, Hushållel, Sport & Fritid | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.16|16]]'''||Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Jackpot, Solresor, Mio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.17|17]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Hushållsel, Teneriffa, Volvo S40 DRIVe, Lotta väljer vinsten | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.18|18]]'''||'''Bricka 1:''' Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Sport & Fritid, Mat, Lotta väljer vinsten, FinalChansen, Kläder, Digital systemkamera, Hus Hem & Trädgård<br>'''Bricka 2:''' Azorerna, Hurghada, Sydafrika, Kroatien, Fujairah, Gran Canaria, Kreta, Oman, Teneriffa, Mallorca, Madeira, Fuerteventura, Ras Al Khaimah, Argentina, Sicilien | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.19|19]]'''|| Bingolott till Uppesittaren, MiljonBingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Lotta väjer vinsten, Kläder, Oman, Hushållsel, GPS-navigator, Volvo V50 DRIVe, Sport & Fritid, | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 37.20|20]]'''||MiljonBingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Disneyland, Köpenhamn, Oman, Gran Canaria, Azorerna, Sydafrika, Oslo, Barcelona | |||
|} | |} | ||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
redigeringar