37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) (Skapade sidan med ''''BingoLotto Göteborg''' hade premiär den 16 januari 1989 i Kållevisionen, under våren 1989 sändes tre program med Helene Engstrand som programledare, i varje avsnitt m...') |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 10: | Rad 10: | ||
! Video | ! Video | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:940124.jpg|75px|link=Avsnitt 24 januari 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 24 januari 1994|24 januari 1994]]'''}}||Sven-Gösta Jonsson|| | |[[Fil:940124.jpg|75px|link=Avsnitt 24 januari 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 24 januari 1994|24 januari 1994]]'''}}||Sven-Gösta Jonsson||{{youtube|id=8msUEEEsEMw}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:940404.jpg|75px|link=Avsnitt 4 april 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap|'''[[Avsnitt 4 april 1994|4 april 1994]]'''}}||Kent Eric's|| | |[[Fil:940404.jpg|75px|link=Avsnitt 4 april 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap|'''[[Avsnitt 4 april 1994|4 april 1994]]'''}}||Kent Eric's|| | ||
|- | |||
|[[Fil:940912.jpg|75px|link=Avsnitt 12 september 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 september 1994|12 september 1994]]'''}}||Hits med Carro Oldsberg|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:941107.jpg|75px|link=Avsnitt 7 november 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 november 1994|7 november 1994]]'''}}||Thord Åhman, Sune Waldehorn, Leif Åhman|| | |[[Fil:941107.jpg|75px|link=Avsnitt 7 november 1994]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 november 1994|7 november 1994]]'''}}||Thord Åhman, Sune Waldehorn, Leif Åhman|| | ||
Rad 24: | Rad 26: | ||
|[[Fil:960506.jpg|75px|link=Avsnitt 6 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 maj 1996|6 maj 1996]]'''}}||Beauty Boys, Vaudeville|| | |[[Fil:960506.jpg|75px|link=Avsnitt 6 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 maj 1996|6 maj 1996]]'''}}||Beauty Boys, Vaudeville|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:961014.jpg|75px|link=Avsnitt 14 oktober 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 oktober 1996|14 oktober 1996]]'''}}||Mingos|| | |[[Fil:961014.jpg|75px|link=Avsnitt 14 oktober 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 oktober 1996|14 oktober 1996]]'''}}||Mingos||{{youtube|id=-Uk338Qniiw}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:961113.jpg|75px|link=Avsnitt 13 november 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 november 1996|13 november 1996]]'''}}||Göran Folkestad, Smoke Rings Big Band|| | |[[Fil:961113.jpg|75px|link=Avsnitt 13 november 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 november 1996|13 november 1996]]'''}}||Göran Folkestad, Smoke Rings Big Band|| | ||
Rad 35: | Rad 37: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:980216.jpg|75px|link=Avsnitt 16 februari 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 februari 1998|16 februari 1998]]'''}}||Stina Eriksson, Fritt Fram|| | |[[Fil:980216.jpg|75px|link=Avsnitt 16 februari 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 februari 1998|16 februari 1998]]'''}}||Stina Eriksson, Fritt Fram|| | ||
|- | |||
|[[Fil:980316.jpg|75px|link=Avsnitt 16 mars 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 mars 1998|16 mars 1998]]'''}}||Tiffany|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980504.jpg|75px|link=Avsnitt 4 maj 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 maj 1998|4 maj 1998]]'''}}||Cosmos||{{youtube|id=cQv2FrvpbXE}} | |[[Fil:980504.jpg|75px|link=Avsnitt 4 maj 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 maj 1998|4 maj 1998]]'''}}||Cosmos||{{youtube|id=cQv2FrvpbXE}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:981102.jpg|75px|link=Avsnitt 2 november 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 november 1998|2 november 1998]]'''}}||Pierre Eriksson Trio|| | |[[Fil:981102.jpg|75px|link=Avsnitt 2 november 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 november 1998|2 november 1998]]'''}}||Pierre Eriksson Trio||{{youtube|id=eL1bGYmfkfU}} | ||
|- | |||
|[[Fil:990413.jpg|75px|link=Avsnitt 13 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1999|13 april 1999]]'''}}||Göteborgs Dragspelsgille||{{youtube|id=YpkDbjyaDvM}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:990427.jpg|75px|link=Avsnitt 27 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1999|27 april 1999]]'''}}||Erik Lihms Duo||{{youtube|id=SQUEPpqLc_c}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:990511.jpg|75px|link=Avsnitt 11 maj 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 maj 1999|11 maj 1999]]'''}}||Trix|| | |[[Fil:990511.jpg|75px|link=Avsnitt 11 maj 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 maj 1999|11 maj 1999]]'''}}||Trix||{{youtube|id=oTW01ROnG7E}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:990831.jpg|75px|link=Avsnitt 31 augusti 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 31 augusti 1999|31 augusti 1999]]'''}}||Ronnie och Göran|| | |[[Fil:990831.jpg|75px|link=Avsnitt 31 augusti 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 31 augusti 1999|31 augusti 1999]]'''}}||Ronnie och Göran||{{youtube|id=i2-mCxl8glU}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:991005.jpg|75px|link=Avsnitt 5 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 oktober 1999|5 oktober 1999]]'''}}||Lena Pålssons||{{youtube|id=5EdJ4qemw8o}} | |[[Fil:991005.jpg|75px|link=Avsnitt 5 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 oktober 1999|5 oktober 1999]]'''}}||Lena Pålssons||{{youtube|id=5EdJ4qemw8o}} |
redigeringar