38 059
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! # !! Vinst!!Telefonnummer!!Kostnad | ! # !! Vinst!!Telefonnummer!!Kostnad!!Slutsiffra | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Säsong 39]]''' || Bingo||099-432 32||4.95 kr | | style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Säsong 39]]''' || Bingo||099-432 32||4.95 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| Frispelet||099-315 45||9.90 kr | || Frispelet||099-315 45||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.01|1]]'''||Vinsttrappan||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.01|1]]'''||Vinsttrappan||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Nya Zeeland||099-315 70||9.90 kr | ||Nya Zeeland||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.02|2]]'''||10.000 kr||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.02|2]]'''||10.000 kr||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Temaresa till Kina||099-315 70||9.90 kr | ||Temaresa till Kina||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.03|3]]'''||20.000 kr||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.03|3]]'''||20.000 kr||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||50.000 kr||099-315 70||9.90 kr | ||50.000 kr||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.04|4]]'''||10.000 kr Bensin||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 39.04|4]]'''||10.000 kr Bensin||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Biltolvan||099-315 70||9.90 kr | ||Biltolvan||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.05|5]]'''||Guldkvällsweekend i Göteborg ||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.05|5]]'''||Guldkvällsweekend i Göteborg ||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Kryssing från Kanarieöarna||099-315 70||9.90 kr | ||Kryssing från Kanarieöarna||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||LCD-TV||099-315 90||9.90 kr | ||LCD-TV||099-315 90||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.06|6]]'''||Gran Canaria||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.06|6]]'''||Gran Canaria||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Splashresa till Egypten||099-315 70||9.90 kr | ||Splashresa till Egypten||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Jumbojet nonstop till Thailand||099-315 90||9.90 kr | ||Jumbojet nonstop till Thailand||099-315 90||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.07|7]]'''||10.000 kr||099-315 80||9.90 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.07|7]]'''||10.000 kr||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||50.000 kr||099-315 70||9.90 kr | ||50.000 kr||099-315 70||9.90 kr | ||
|- | |- | ||
||25.000 kr||099-315 90||9.90 kr | ||25.000 kr||099-315 90||9.90 kr|| | ||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 39.08|8]]'''||10.000 kr||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
||Temaresa till Sydafrika||099-315 70||9.90 kr|| | |||
|- | |||
||Semesterresa till Teneriffa||099-315 90||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 39.09|9]]'''||Heminreding||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
||Hus- och hempaket||099-315 70||9.90 kr|| | |||
|- | |- | ||
| | ||(LCD-TV) Los Angeles i USA ||099-314 02||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | ||(LCD-TV) Beijing i Kina||099-314 01||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | |style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 39.10|10]]'''||Weekend i julstaden||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||Kryssning Hurtigruten ||099-315 70||9.90 kr|| | |||
|- | |- | ||
|| | ||(Jumbojet nonstop) Baht ||099-314 02||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||( | ||(Jumbojet nonstop) Rupler||099-314 01||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | |style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 39.11|11]]'''||Weekend i Wien||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Resa till Kina||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | ||(Semesterresa till Teneriffa) Per-Ole||099-314 02||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||( | ||(Semesterresa till Teneriffa) Stig-Hemler||099-314 01||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | |style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 39.12|12]]'''||25.000 kr||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Kontanttolvan ||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | ||(25.000 kr) Anders Björck ||099-314 02||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||( | ||(25.000 kr) Anders Borg ||099-314 01||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | |style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 39.13|13]]'''||Julkalendern ||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Guldportfölj ||099-315 70||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| | ||Weekend i Göteborg med Eldsjälsgalan||099-315 90||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||( | ||(Jumbojet nonstop till Thailand) Ag ||099-314 02||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
||( | ||(Jumbojet nonstop till Thailand) Au ||099-314 01||9.90 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= " | |style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 39.14|14]]'''||TV-paket ||099-315 80||9.90 kr||Udda | ||
|- | |- | ||
|| | ||Hemeleketronikpaket ||099-315 70||9.90 kr||Alla | ||
|- | |- | ||
|| | ||(Semesterresa till Gran Canaria) Catwalk ||099-314 02||9.90 kr||Alla | ||
|- | |- | ||
||( | ||(Semesterresa till Gran Canaria) Boardwalk ||099-314 01||9.90 kr||Alla | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar