37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
(14 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 291: | Rad 291: | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.18|18]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman<br>'''Bricka 2:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, Finalspelet | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.18|18]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman<br>'''Bricka 2:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, Finalspelet | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.19|19]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagsinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman<br> | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.19|19]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagsinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman<br>'''Bricka 2:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, Finalspelet | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.20|20]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman<br>'''Bricka 2:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, Finalspelet | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.20|20]]'''||'''Bricka 1:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman<br>'''Bricka 2:''' Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, Finalspelet | ||
Rad 304: | Rad 304: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.25|25]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 1.000.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Storstadsresa, Vinstmagasinet 20.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.25|25]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 1.000.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Storstadsresa, Vinstmagasinet 20.000 kr | ||
|} | |||
===Säsong 65=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.01|1]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.02|2]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.03|3]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.04|4]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.05|5]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.06|6]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.07|7]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.08|8]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.00 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.09|9]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.10|10]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.00 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.11|11]]'''||Bingolotts julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.12|12]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.13|13]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.14|14]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.15|15]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.16|16]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektornik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.17|17]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.18|18]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.500 kr, Hemelektornik 15.000 kr, Resa 35.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Vinstmagasinet 50.000 kr, Volkswagen Taigo TSI 110 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.19|19]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Sport & Fritid 5.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Volkswagen Id. 4 | |||
|} | |||
===Säsong 66=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.01|1]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.02|2]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.03|3]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.04|4]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.00 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.05|5]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.06|6]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.07|7]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.00 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.08|8]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.09|9]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.10|10]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.11|11]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.12|12]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.13|13]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 50.000 kr, Inredning 10.000 kr, Resa 25.000 kr, Smycken & Presenter 2.500 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Volkswagen Arteon | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.14|14]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|} | |} | ||
Rad 345: | Rad 425: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.06|6]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.06|6]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | ||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.07|7]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.08|8]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 10.000 kr | |||
|- | |||
|} | |||
===Säsong 3=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.01|1]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 100.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.02|2]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vintsmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.03|3]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektornik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.04|4]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 100.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.05|5]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.5000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.06|6]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.07|7]]'''||Sverigelotten skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 100.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.08|8]]'''||Ny bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|} | |} | ||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
redigeringar