37 933
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
(27 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 201: | Rad 201: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 62.25|25]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 20.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 62.25|25]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 20.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | ||
|} | |||
===Säsong 63=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.01|1]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.02|2]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.03|3]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.09|9]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.10|10]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.11|11]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.12|12]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.13|13]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.00 kr, Finalspelet, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.14|14]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.15|15]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.16|16]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.400 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen Taigo TSI 110 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.17|17]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.18|18]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 63.19|19]]'''||Sverigelotten, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Inredning 20.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Volkswagen Id. 3 | |||
|} | |||
===Säsong 64=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.01|1]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.02|2]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.00 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.03|3]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.09|9]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.00 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.10|10]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.11|11]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.5000 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.12|12]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.13|13]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.14|14]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Sport & Fritid 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman, Volkswagen Taigo TSI 110 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.15|15]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.16|16]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.17|17]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.18|18]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.19|19]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill l30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.20|20]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, 5.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.21|21]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektornik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.22|22]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.23|23]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.24|24]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 50.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 64.25|25]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 1.000.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr | |||
|} | |||
===Säsong 65=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.01|1]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.02|2]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.03|3]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.09|9]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Resa 20.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.10|10]]'''||Bingolottos julkalender, Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.11|11]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.12|12]]'''||Bingolottos julkalender, Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.13|13]]'''||Bingolottos julkalender, Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.14|14]]'''||Bingolottos julkalender, Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.15|15]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.16|16]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.17|17]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.18|18]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 65.19|19]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Inredning 20.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Volkswagen Id. 3 | |||
|} | |||
===Säsong 66=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.01|1]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.02|2]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.03|3]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.000 kr, Rsa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektornik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmasginet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Resa 20.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Spelchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 25.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.09|9]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Inredning 10.000 kr, Resa 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 20.000 kr, Färgfemman | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 66.10|10]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr, Färgfemman | |||
|} | |} | ||
Rad 238: | Rad 412: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 10.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 10.000 kr | ||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Resa 25.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Resa 20.000 kr, Du väljer vinsten 7.500 kr, Du väljer vinsten 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Resa 30.000 kr, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 15.000 kr, Volkswagen T-Cross TSI 95 | |||
|} | |||
===Säsong 3=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.01|1]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.02|2]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 15.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.03|3]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 100.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.04|4]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.05|5]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.06|6]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 100.000 kr, Mode & Skönhet 5.000 kr, Res vart du vill 30.000 kr, Vinstmagasinet 5.000 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.07|7]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 15.000 kr, Fixa hemma 5.000 kr, Res vart du vill 25.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 15.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.08|8]]'''||Färgfemman skraplott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Hemelektronik 15.000 kr, Res vart du vill 20.000 kr, Vinstmagasinet 7.500 kr, Vinstmagasinet 10.000 kr | |||
|} | |} | ||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
redigeringar