37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 17: | Rad 17: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | |[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bakom basistens bas.jpg|75px|link=Bakom basistens bas]]|| '''[[Bakom basistens bas]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
Rad 27: | Rad 29: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | |[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilduellen.jpg|75px|link=Bilduellen]]|| '''[[Bilduellen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-idag}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Biljakten.jpg|75px|link=Biljakten]]|| '''[[Biljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]-[[Säsong 24|24]]}} | |[[Fil:Biljakten.jpg|75px|link=Biljakten]]|| '''[[Biljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]-[[Säsong 24|24]]}} | ||
Rad 117: | Rad 121: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | |[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Hummerspelet.jpg|75px|link=Hummerspelet]]|| '''[[Hummerspelet]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.05]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Hästen.jpg|75px|link=Hästen]]|| '''[[Hästen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 52|52]]}} | |[[Fil:Hästen.jpg|75px|link=Hästen]]|| '''[[Hästen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 52|52]]}} | ||
Rad 215: | Rad 221: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Miljövinsten.jpg|75px|link=Miljövinsten]]|| '''[[Miljövinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 19]]-[[Säsong 24|24]]}} | |[[Fil:Miljövinsten.jpg|75px|link=Miljövinsten]]|| '''[[Miljövinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 19]]-[[Säsong 24|24]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilen säsong 54.jpg|75px|link=Nummerplåten]]|| '''[[Nummerplåten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Om Loket själv får välja.jpg|75px|link=Om Loket själv får välja]]|| '''[[Om Loket själv får välja]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Parspelet.jpg|75px|link=Parspelet]]|| '''[[Parspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 30|30]]}} | |[[Fil:Parspelet.jpg|75px|link=Parspelet]]|| '''[[Parspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 30|30]]}} | ||
Rad 255: | Rad 265: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Skattkistan.jpg|75px|link=Skattjakten]]|| '''[[Skattjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]], [[Säsong 56|56]]}} | |[[Fil:Skattkistan.jpg|75px|link=Skattjakten]]|| '''[[Skattjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]], [[Säsong 56|56]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Spargrisarna.jpg|75px|link=Spargrisarna]]|| '''[[Spargrisarna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Smycken.jpg|75px|link=Smycken]]|| '''[[Smycken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]}} | |[[Fil:Smycken.jpg|75px|link=Smycken]]|| '''[[Smycken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]}} | ||
Rad 261: | Rad 273: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | |[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | |[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | ||
Rad 948: | Rad 957: | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | ||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Fem laxar i en laxask.jpg|75px|link=Fem laxar i en laxask]]|| '''[[Fem laxar i en laxask]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |[[Fil:Fem laxar i en laxask.jpg|75px|link=Fem laxar i en laxask]]|| '''[[Fem laxar i en laxask]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | ||
Rad 977: | Rad 984: | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | ||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kikkis insta.jpg|75px|link=Kikkis insta]]|| '''[[Kikkis insta]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.15]]}} | |[[Fil:Kikkis insta.jpg|75px|link=Kikkis insta]]|| '''[[Kikkis insta]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.15]]}} | ||
Rad 987: | Rad 992: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Singel eller Dubbel.jpg|75px|link=Singel eller Dubbel]]|| '''[[Singel eller Dubbel]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.04]]}} | |[[Fil:Singel eller Dubbel.jpg|75px|link=Singel eller Dubbel]]|| '''[[Singel eller Dubbel]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.04]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sputnik.jpg|75px|link=Sputnik]]|| '''[[Sputnik]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |[[Fil:Sputnik.jpg|75px|link=Sputnik]]|| '''[[Sputnik]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | ||
Rad 998: | Rad 1 001: | ||
|[[Fil:Vandraren.jpg|75px|link=Vandraren]]|| '''[[Vandraren]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.09]]}} | |[[Fil:Vandraren.jpg|75px|link=Vandraren]]|| '''[[Vandraren]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.09]]}} | ||
|- | |- | ||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 58=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Dansbandschansenr.jpg|75px|link=Dansbandschansen]]|| '''[[Dansbandschansen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.19]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Discofeber.jpg|75px|link=Discofeber]]|| '''[[Discofeber]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.03]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Granna grannar.jpg|75px|link=Granna grannar]]|| '''[[Granna grannar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.20]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Hål i hôvvet.jpg|75px|link=Hål i hôvvet]]|| '''[[Hål i hôvvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Jan sjunger ut.jpg|75px|link=Jan sjunger ut]]|| '''[[Jan sjunger ut]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.22]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Kontant-Kenneth.jpg|75px|link=Kontant-Kenneth]]|| '''[[Kontant-Kenneth]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.12]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Marianne sjunger ut.jpg|75px|link=Marianne sjunger ut]]|| '''[[Marianne sjunger ut]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.06]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pengaparet.jpg|75px|link=Pengaparet]]|| '''[[Pengaparet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pågatåget.jpg|75px|link=Pågatåget]]|| '''[[Pågatåget]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.14]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skidspelet.jpg|75px|link=Skidspelet]]|| '''[[Skidspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Thomas låda.jpg|75px|link=Thomas låda]]|| '''[[Thomas låda]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.21]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre små grisar.jpg|75px|link=Tre små grisar]]|| '''[[Tre små grisar]]/[[Två små grisar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]-[[Avsnitt 58.02]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre vise män.jpg|75px|link=Tre vise män]|| '''[[Tre vise män]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tungvrickar'n.jpg|75px|link=Tungvrickar'n]]|| '''[[Tungvrickar'n]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.09]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vitsen med pengarna.jpg|75px|link=Vitsen med pengarna]]|| '''[[Vitsen med pengarna]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.13]]}} | |||
|- | |||
|} |
redigeringar