Spel/Inaktiva spel: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 18: | Rad 18: | ||
|[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bankvalvet.jpg|75px|link=Bankvalvet]]|| '''[[Bankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 46|46]]}} | |[[Fil:Bankvalvet.jpg|75px|link=Bankvalvet]]|| '''[[Bankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 46|46]]}} | ||
|- | |- | ||
Rad 41: | Rad 39: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bingolotto.sespel1.jpg|75px|link=Bingolotto.se (spel)]]|| '''[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 36.13]]-[[Avsnitt 41.02|41.02]]}} | |[[Fil:Bingolotto.sespel1.jpg|75px|link=Bingolotto.se (spel)]]|| '''[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 36.13]]-[[Avsnitt 41.02|41.02]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:BingoLotto Banditen.jpg|75px|link=BingoLotto Banditen]]|| '''[[BingoLotto Banditen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bingolottos direktskrap.jpg|75px|link=Bingolottos direktskrap]]|| '''[[Bingolottos direktskrap]]'''||{{nowrap|[[Säsong 21]]-[[Säsong 24]]}} | |[[Fil:Bingolottos direktskrap.jpg|75px|link=Bingolottos direktskrap]]|| '''[[Bingolottos direktskrap]]'''||{{nowrap|[[Säsong 21]]-[[Säsong 24]]}} | ||
Rad 86: | Rad 86: | ||
||| '''[[Frispelet]]'''|| | ||| '''[[Frispelet]]'''|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Fritidsresan.jpg|75px|link=Fritidsresan]]|| '''[[Fritidsresan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 40]]-[[Säsong | |[[Fil:Fritidsresan.jpg|75px|link=Fritidsresan]]|| '''[[Fritidsresan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 40]]-[[Säsong 51|51]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Färgchansen.jpg|75px|link=FärgChansen]]|| '''[[FärgChansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 10]]}} | |[[Fil:Färgchansen.jpg|75px|link=FärgChansen]]|| '''[[FärgChansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 10]]}} | ||
Rad 159: | Rad 159: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lilla Turkronan.jpg|75px|link=Lilla Turkronan]]|| '''[[Lilla Turkronan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 24]]}} | |[[Fil:Lilla Turkronan.jpg|75px|link=Lilla Turkronan]]|| '''[[Lilla Turkronan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 24]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Lottas kupor.jpg|75px|link=Lottas kupor]]|| '''[[Lottas kupor]]'''|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lottaväljervinsten.jpg|75px|link=Lotta väljer vinsten]]|| '''[[Lotta väljer vinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 37]]-[[Säsong 38|38]]}} | |[[Fil:Lottaväljervinsten.jpg|75px|link=Lotta väljer vinsten]]|| '''[[Lotta väljer vinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 37]]-[[Säsong 38|38]]}} | ||
Rad 215: | Rad 217: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | |[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | |[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | ||
Rad 229: | Rad 229: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sprängabanken.jpg|75px|link=Spränga Banken]]|| '''[[Spränga Banken]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 42|42]]}} | |[[Fil:Sprängabanken.jpg|75px|link=Spränga Banken]]|| '''[[Spränga Banken]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 42|42]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stationen.jpg|75px|link=Stationen]]|| '''[[Stationen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 28|28]]}} | |[[Fil:Stationen.jpg|75px|link=Stationen]]|| '''[[Stationen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 28|28]]}} | ||
Rad 825: | Rad 827: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Superbankvalvet.jpg|75px|link=Superbankvalvet]]|| '''[[Superbankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 50]]}} | |[[Fil:Superbankvalvet.jpg|75px|link=Superbankvalvet]]|| '''[[Superbankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 50]]}} | ||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 51=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Landskapsspelet.jpg|75px|link=Landskapsspelet]]|| '''[[Landskapsspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Luciatåget.jpg|75px|link=Luciatåget]]|| '''[[Luciatåget]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]}} | |||
|- | |- | ||
|} | |} |