37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(22 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 15: | Rad 15: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | |[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bakom basistens bas.jpg|75px|link=Bakom basistens bas]]|| '''[[Bakom basistens bas]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Ballongjakten1.jpg|75px|link=Ballongjakten]]|| '''[[Ballongjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Banditen.jpg|75px|link=Banditen]]|| '''[[Banditen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 35.01]]-[[Avsnitt 38.23|38.23]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Bankvalvet.jpg|75px|link=Bankvalvet]]|| '''[[Bankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 46|46]]}} | |[[Fil:Bankvalvet.jpg|75px|link=Bankvalvet]]|| '''[[Bankvalvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 46|46]]}} | ||
|- | |- | ||
||| '''[[Bensinhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||| '''[[Bensinhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilbingo.jpg|75px|link=Bilbingo]]|| '''[[Bilbingo]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]-idag}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | |[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bilduellen.jpg|75px|link=Bilduellen]]|| '''[[Bilduellen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]- | |[[Fil:Bilduellen.jpg|75px|link=Bilduellen]]|| '''[[Bilduellen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Biljakten.jpg|75px|link=Biljakten]]|| '''[[Biljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]-[[Säsong 24|24]]}} | |[[Fil:Biljakten.jpg|75px|link=Biljakten]]|| '''[[Biljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]-[[Säsong 24|24]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilstegen.jpg|75px|link=Bilstegen]]|| '''[[Bilstegen|Bilstegen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 50]]-idag}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bilspelet 2012.jpg|75px|link=Bilspelet]]|| '''[[Bilspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-[[Säsong 46|46]]}} | |[[Fil:Bilspelet 2012.jpg|75px|link=Bilspelet]]|| '''[[Bilspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-[[Säsong 46|46]]}} | ||
Rad 55: | Rad 63: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Båtjakten.jpg|75px|link=Bygglov]]|| '''[[Båtjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 22|22]]}} | |[[Fil:Båtjakten.jpg|75px|link=Bygglov]]|| '''[[Båtjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 22|22]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Dansbandschansen.jpg|75px|link=Dansbandschansen]]|| '''[[Dansbandschansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]], [[säsong 58|58]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Dekaljakten.jpg|75px|link=Dekaljakten]]|| '''[[Dekaljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 2]]-[[Säsong 7]]}} | |[[Fil:Dekaljakten.jpg|75px|link=Dekaljakten]]|| '''[[Dekaljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 2]]-[[Säsong 7]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Destination okänd.jpg|75px|link=Destination okänd]]|| '''[[Destination okänd]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]-[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Diamantlådor.jpg|75px|link=Diamantlådor]]|| '''[[Diamantlådor]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 25.17]]-[[Avsnitt 27.18|27.18]]}} | |[[Fil:Diamantlådor.jpg|75px|link=Diamantlådor]]|| '''[[Diamantlådor]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 25.17]]-[[Avsnitt 27.18|27.18]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Du väljer hjulet.jpg|75px|link=Du väljer hjulet]]|| '''[[Du väljer hjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]-[[Säsong 52]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Du väljer vinsten.jpg|75px|link=Du väljer vinsten]]|| '''[[Du väljer vinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 41]]-[[Säsong 46]]}} | |[[Fil:Du väljer vinsten.jpg|75px|link=Du väljer vinsten]]|| '''[[Du väljer vinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 41]]-[[Säsong 46]]}} | ||
Rad 79: | Rad 93: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Finalchansen.jpg|75px|link=Finalchansen]]|| '''[[Finalchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 38|38]]}} | |[[Fil:Finalchansen.jpg|75px|link=Finalchansen]]|| '''[[Finalchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 38|38]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Finalspelet.jpg|75px|link=Finalspelet]]|| '''[[Finalspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 31]]-[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Flygresa420.jpg|75px|link=Flygresa]]|| '''[[Flygresa]]'''||{{nowrap|[[Säsong 3]]-[[Säsong 4|4]]}} | |[[Fil:Flygresa420.jpg|75px|link=Flygresa]]|| '''[[Flygresa]]'''||{{nowrap|[[Säsong 3]]-[[Säsong 4|4]]}} | ||
Rad 99: | Rad 115: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Getingvinsten.jpg|75px|link=Getingvinsten]]|| '''[[Getingvinsten]]'''|| | |[[Fil:Getingvinsten.jpg|75px|link=Getingvinsten]]|| '''[[Getingvinsten]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Goa gubbar.jpg|75px|link=Goa gubbar]]|| '''[[Goa gubbar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Goda grannar.jpg|75px|link=Goda grannar]]|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Guldchansen.jpg|75px|link=Guldchansen]]|| '''[[Guldchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 5]]-[[Säsong 26|26]]}} | |[[Fil:Guldchansen.jpg|75px|link=Guldchansen]]|| '''[[Guldchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 5]]-[[Säsong 26|26]]}} | ||
Rad 109: | Rad 129: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | |[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Hummerspelet.jpg|75px|link=Hummerspelet]]|| '''[[Hummerspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]], [[säsong 59|59]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Hästen.jpg|75px|link=Hästen]]|| '''[[Hästen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 52|52]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Icahjulet.jpg|75px|link=ICA-hjulet]]|| '''[[ICA-hjulet]]'''|| | |[[Fil:Icahjulet.jpg|75px|link=ICA-hjulet]]|| '''[[ICA-hjulet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Ingobingo.jpg|75px|link=Ingo-Bingo]]|| '''[[Ingo-Bingo]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Ingvars skattkistor.jpg|75px|link=Ingvars skattkistor]]|| '''[[Ingvars skattkistor]]'''||{{nowrap|[[Säsong 52]]-[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Inkaguldet.jpg|75px|link=Inkaguldet]]|| '''[[Inkaguldet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 37]]-[[Säsong 40|40]]}} | |[[Fil:Inkaguldet.jpg|75px|link=Inkaguldet]]|| '''[[Inkaguldet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 37]]-[[Säsong 40|40]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Jackpotchansen2.jpg|75px|link=Jackpotchansen]]|| '''[[Jackpotchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 3]]-[[Säsong 8|8]]}} | |[[Fil:Jackpotchansen2.jpg|75px|link=Jackpotchansen]]|| '''[[Jackpotchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 3]]-[[Säsong 8|8]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Jackpotchansen säsong 55.jpg|75px|link=Jackpottchansen]]|| '''[[Jackpottchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Jackpotflax.jpg|75px|link=Jackpotflax]]|| '''[[Jackpotflax]]'''||{{nowrap|[[Säsong 43]]-[[Säsong 44|44]]}} | |[[Fil:Jackpotflax.jpg|75px|link=Jackpotflax]]|| '''[[Jackpotflax]]'''||{{nowrap|[[Säsong 43]]-[[Säsong 44|44]]}} | ||
Rad 121: | Rad 151: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Frispelet.jpg|75px|link=Jackpott]]|| '''[[Jackpott]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-[[Säsong 48|48]]}} | |[[Fil:Frispelet.jpg|75px|link=Jackpott]]|| '''[[Jackpott]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-[[Säsong 48|48]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Jackpotthjulet.jpg|75px|link=Jackpotthjulet]]|| '''[[Jackpotthjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 52]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Jakkpåtten2.jpg|75px|link=Jakk'påtten]]|| '''[[Jakk'påtten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-[[Säsong 35|35]]}} | |[[Fil:Jakkpåtten2.jpg|75px|link=Jakk'påtten]]|| '''[[Jakk'påtten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-[[Säsong 35|35]]}} | ||
Rad 127: | Rad 159: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Jubileumshjulet.jpg|75px|link=Jubileumshjulet]]|| '''[[Jubileumshjulet]]'''||{{nowrap|}} | |[[Fil:Jubileumshjulet.jpg|75px|link=Jubileumshjulet]]|| '''[[Jubileumshjulet]]'''||{{nowrap|}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Jukebox.jpg|75px|link=Jukebox]]|| '''[[Jukebox]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-[[Säsong 52]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Julhjulet.jpg|75px|link=Jul-hjulet]]|| '''[[Jul-hjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 11|11]]}} | |[[Fil:Julhjulet.jpg|75px|link=Jul-hjulet]]|| '''[[Jul-hjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 11|11]]}} | ||
Rad 134: | Rad 168: | ||
|[[Fil:Julklapp.jpg|75px|link=Julklapp]]|| '''[[Julklapp]]'''||{{nowrap|[[Säsong 1]]-[[Säsong 33|33]]}} | |[[Fil:Julklapp.jpg|75px|link=Julklapp]]|| '''[[Julklapp]]'''||{{nowrap|[[Säsong 1]]-[[Säsong 33|33]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Julklappspengar.jpg|75px|link=Julklappspengar]]|| '''[[Julklappspengar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]}} | |[[Fil:Julklappspengar.jpg|75px|link=Julklappspengar]]|| '''[[Julklappspengar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Jul-stegen.jpg|75px|link=Jul-stegen]]|| '''[[Jul-stegen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kassa skåpen.jpg|75px|link=Kassa skåpen]]|| '''[[Kassa skåpen]]'''|| | |[[Fil:Kassa skåpen.jpg|75px|link=Kassa skåpen]]|| '''[[Kassa skåpen]]'''|| | ||
Rad 151: | Rad 187: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kronjakten.jpg|75px|link=Kronjakten]]|| '''[[Kronjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | |[[Fil:Kronjakten.jpg|75px|link=Kronjakten]]|| '''[[Kronjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Kuporna.jpg|75px|link=Kuporna]]|| '''[[Kuporna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 59]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Landskapshjulet.png|75px|link=Landskapshjulet]]|| '''[[Landskapshjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 14|14]]}} | |[[Fil:Landskapshjulet.png|75px|link=Landskapshjulet]]|| '''[[Landskapshjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 14|14]]}} | ||
Rad 159: | Rad 197: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lilla Turkronan.jpg|75px|link=Lilla Turkronan]]|| '''[[Lilla Turkronan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 24]]}} | |[[Fil:Lilla Turkronan.jpg|75px|link=Lilla Turkronan]]|| '''[[Lilla Turkronan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 24]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Liv i luckan.jpg|75px|link=Liv i luckan]]|| '''[[Liv i luckan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-[[Säsong 52]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lottas kupor.jpg|75px|link=Lottas kupor]]|| '''[[Lottas kupor]]'''|| | |[[Fil:Lottas kupor.jpg|75px|link=Lottas kupor]]|| '''[[Lottas kupor]]'''|| | ||
Rad 183: | Rad 223: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Miljonchansen.jpg|75px|link=Miljonchansen]]|| '''[[Miljonchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Miljonchansen.jpg|75px|link=Miljonchansen]]|| '''[[Miljonchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 15]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Miljonhjulet.jpg|75px|link=Miljonhjulet]]|| '''[[Miljonhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 41]]-[[Säsong 51]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Miljonjakten.jpg|75px|link=Miljonjakten]]|| '''[[Miljonjakten]]'''|| | |[[Fil:Miljonjakten.jpg|75px|link=Miljonjakten]]|| '''[[Miljonjakten]]'''|| | ||
Rad 189: | Rad 231: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Miljövinsten.jpg|75px|link=Miljövinsten]]|| '''[[Miljövinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 19]]-[[Säsong 24|24]]}} | |[[Fil:Miljövinsten.jpg|75px|link=Miljövinsten]]|| '''[[Miljövinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 19]]-[[Säsong 24|24]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilen säsong 54.jpg|75px|link=Nummerplåten]]|| '''[[Nummerplåten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Om Loket själv får välja.jpg|75px|link=Om Loket själv får välja]]|| '''[[Om Loket själv får välja]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Parspelet.jpg|75px|link=Parspelet]]|| '''[[Parspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 30|30]]}} | |[[Fil:Parspelet.jpg|75px|link=Parspelet]]|| '''[[Parspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Säsong 30|30]]}} | ||
Rad 215: | Rad 261: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Ring.jpg|75px|link=Ring]]|| '''[[Ring]]'''||{{nowrap|[[Säsong 11]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Ring.jpg|75px|link=Ring]]|| '''[[Ring]]'''||{{nowrap|[[Säsong 11]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Rondellen.jpg|75px|link=Rondellen]]|| '''[[Rondellen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Rubb och Stubb.jpg|75px|link=Rubb och Stubb]]|| '''[[Rubb och Stubb]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | |[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Semesterresan säsong 51.jpg|75px|link=Semesterresan]]|| '''[[Semesterresan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]-[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | |[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sistachansen.jpg|75px|link=Sista Chansen]]|| '''[[Sista Chansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | |[[Fil:Sistachansen.jpg|75px|link=Sista Chansen]]|| '''[[Sista Chansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Skattkistan.jpg|75px|link=Skattjakten]]|| '''[[Skattjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]], [[Säsong 56|56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Spargrisarna.jpg|75px|link=Spargrisarna]]|| '''[[Spargrisarna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Smycken.jpg|75px|link=Smycken]]|| '''[[Smycken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]}} | |[[Fil:Smycken.jpg|75px|link=Smycken]]|| '''[[Smycken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]}} | ||
Rad 228: | Rad 284: | ||
|[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | |[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Spårvagnen.jpg|75px|link=Spårvagnen]]|| '''[[Spårvagnen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-[[Säsong 58]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | |[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | ||
Rad 235: | Rad 291: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Staoilhjulet.jpg|75px|link=Statoil-hjulet]]|| '''[[Statoil-hjulet]]'''|| | |[[Fil:Staoilhjulet.jpg|75px|link=Statoil-hjulet]]|| '''[[Statoil-hjulet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Stjärnspelet säsong 53.jpg|75px|link=Stjärnspelet]]|| '''[[Stjärnspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]-[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stjärnhjulet.jpg|75px|link=Stjärnhjulet]]|| '''[[Stjärnhjulet]]''' || | |[[Fil:Stjärnhjulet.jpg|75px|link=Stjärnhjulet]]|| '''[[Stjärnhjulet]]''' || | ||
Rad 249: | Rad 307: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Trippelchansen2.jpg|75px|link=Trippelchansen]]|| '''[[Trippelchansen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Trippelchansen2.jpg|75px|link=Trippelchansen]]|| '''[[Trippelchansen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Tungvrickar'n Sex laxar i en laxask.jpg|75px|link=Tungvrickar'n]]|| '''[[Tungvrickar'n]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]], [[säsong 61|61]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Turerteur.jpg|75px|link=Tur & Retur]]|| '''[[Tur & Retur]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | |[[Fil:Turerteur.jpg|75px|link=Tur & Retur]]|| '''[[Tur & Retur]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:TV-spelet.jpg|75px|link=TV-spelet]]|| '''[[TV-spelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-idag}} | |[[Fil:TV-spelet.jpg|75px|link=TV-spelet]]|| '''[[TV-spelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-idag}} | ||
Rad 271: | Rad 329: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr.jpg|75px|link=Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]|| '''[[Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]'''|| | |[[Fil:Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr.jpg|75px|link=Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]|| '''[[Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Yatzy.jpg|75px|link=Yatzy]]|| '''[[Yatzy]]'''|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Återvinst-turnan.jpg|75px|link=Återvinsten]]|| '''[[Återvinsten]]'''|| | |[[Fil:Återvinst-turnan.jpg|75px|link=Återvinsten]]|| '''[[Återvinsten]]'''|| | ||
Rad 370: | Rad 430: | ||
|[[Fil:Drömchans 99.jpg|75px|link=Drömchans 99]]|| '''[[Drömchans 99]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]}} | |[[Fil:Drömchans 99.jpg|75px|link=Drömchans 99]]|| '''[[Drömchans 99]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Rad 588: | Rad 646: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Frisyr eller Pudel.jpg|75px|link=Frisyr eller Pudel?]]|| '''[[Frisyr eller Pudel?]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]]}} | |[[Fil:Frisyr eller Pudel.jpg|75px|link=Frisyr eller Pudel?]]|| '''[[Frisyr eller Pudel?]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Prylar.jpg|75px|link=Pluntkys prylar]]|| '''[[Pluntkys prylar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 32]]}} | |[[Fil:Prylar.jpg|75px|link=Pluntkys prylar]]|| '''[[Pluntkys prylar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 32]]}} | ||
Rad 613: | Rad 669: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Semesterplanen.jpg|75px|link=Semesterplanen]]|| '''[[Semesterplanen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]]}} | |[[Fil:Semesterplanen.jpg|75px|link=Semesterplanen]]|| '''[[Semesterplanen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sköna Maj.jpg|75px|link=Sköna Maj]]|| '''[[Sköna Maj]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 34.18]]}} | |[[Fil:Sköna Maj.jpg|75px|link=Sköna Maj]]|| '''[[Sköna Maj]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 34.18]]}} | ||
Rad 838: | Rad 892: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Luciatåget.jpg|75px|link=Luciatåget]]|| '''[[Luciatåget]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]}} | |[[Fil:Luciatåget.jpg|75px|link=Luciatåget]]|| '''[[Luciatåget]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Flygvärdinnorna.jpg|75px|link=Flygvärdinnorna]]|| '''[[Flygvärdinnorna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 52=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Ingvars stubbar.jpg|75px|link=Ingvars stubbar]]|| '''[[Ingvars stubbar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 52]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 53=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Bakom flötet.jpg|75px|link=Bakom flötet]]|| '''[[Bakom flötet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Lokets bingobollar.jpg|75px|link=Lokets bingobollar]]|| '''[[Lokets bingobollar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pumporna.jpg|75px|link=Pumporna]]|| '''[[Pumporna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skafferiet.jpg|75px|link=Skafferiet]]|| '''[[Skafferiet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pepparkakshusen.jpg|75px|link=Pepparkakshusen]]|| '''[[Pepparkakshusen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Nyårsraketerna.jpg|75px|link=Nyårsraketerna]]|| '''[[Nyårsraketerna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 54=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Lottas skattkistor.jpg|75px|link=Lottas skattkistor]]|| '''[[Lottas skattkistor]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skattkistan säsong 54.jpg|75px|link=Skattkistan]]|| '''[[Skattkistan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Påskraketerna.jpg|75px|link=Påskraketerna]]|| '''[[Påskraketerna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Agnetas karameller.jpg|75px|link=Agnetas karameller]]|| '''[[Agnetas karameller]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Lottas bingobollar.jpg|75px|link=Lottas bingobollar]]|| '''[[Lottas bingobollar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Lilla miljonhjulet.jpg|75px|link=Lilla miljonhjulet]]|| '''[[Lilla miljonhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Fifty-Fifty.jpg|75px|link=Fifty-Fifty]]|| '''[[Fifty-Fifty]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 55=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:50 50.jpg|75px|link=50 50]]|| '''[[50 50]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Bubbeltornet.jpg|75px|link=Bubbeltornet]]|| '''[[Bubbeltornet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Kontanter.jpg|75px|link=Kontanter]]|| '''[[Kontanter]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Räkmackan.jpg|75px|link=Räkmackan]]|| '''[[Räkmackan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skäggchansen.jpg|75px|link=Skäggchansen]]|| '''[[Skäggchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Svampchansen.jpg|75px|link=Svampchansen]]|| '''[[Svampchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vinn bilen.jpg|75px|link=Vinn bilen]]|| '''[[Vinn bilen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 56=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Fem laxar i en laxask.jpg|75px|link=Fem laxar i en laxask]]|| '''[[Fem laxar i en laxask]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Himmel eller Helvete.jpg|75px|link=Himmel eller Helvete]]|| '''[[Himmel eller Helvete]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Johnsonligan.jpg|75px|link=Johnsonligan]]|| '''[[Johnsonligan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Julkulor.jpg|75px|link=Julkulor]]|| '''[[Julkulor]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Kokt eller Rått.jpg|75px|link=Kokt eller Rått]]|| '''[[Kokt eller Rått]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Loppan.jpg|75px|link=Loppan]]|| '''[[Loppan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Lisaspelet.jpg|75px|link=Lisaspelet]]|| '''[[Lisaspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skidlegenderna.jpg|75px|link=Skidlegenderna]]|| '''[[Skidlegenderna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skämtar du eller.jpg|75px|link=Skämtar du eller?]]|| '''[[Skämtar du eller?]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vår i luften.jpg|75px|link=Vår i luften]]|| '''[[Vår i luften]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 57=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Kikkis insta.jpg|75px|link=Kikkis insta]]|| '''[[Kikkis insta]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.15]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Mello eller Malou.jpg|75px|link=Mello eller Malou]]|| '''[[Mello eller Malou]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.05]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Mister Christer.jpg|75px|link=Mister Christer]]|| '''[[Mister Christer]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.01]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Singel eller Dubbel.jpg|75px|link=Singel eller Dubbel]]|| '''[[Singel eller Dubbel]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.04]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Sputnik.jpg|75px|link=Sputnik]]|| '''[[Sputnik]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Sött eller Surt.jpg|75px|link=Sött eller Surt]]|| '''[[Sött eller Surt]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.14]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tomten eller Grinchen.jpg|75px|link=Tomten eller Grinchen]]|| '''[[Tomten eller Grinchen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vandraren.jpg|75px|link=Vandraren]]|| '''[[Vandraren]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.09]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 58=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Discofeber.jpg|75px|link=Discofeber]]|| '''[[Discofeber]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.03]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Granna grannar.jpg|75px|link=Granna grannar]]|| '''[[Granna grannar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.20]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Hål i hôvvet.jpg|75px|link=Hål i hôvvet]]|| '''[[Hål i hôvvet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Jan sjunger ut.jpg|75px|link=Jan sjunger ut]]|| '''[[Jan sjunger ut]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.22]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Kontant-Kenneth.jpg|75px|link=Kontant-Kenneth]]|| '''[[Kontant-Kenneth]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.12]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Marianne sjunger ut.jpg|75px|link=Marianne sjunger ut]]|| '''[[Marianne sjunger ut]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.06]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pengaparet.jpg|75px|link=Pengaparet]]|| '''[[Pengaparet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Pågatåget.jpg|75px|link=Pågatåget]]|| '''[[Pågatåget]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.14]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Skidspelet.jpg|75px|link=Skidspelet]]|| '''[[Skidspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Thomas låda.jpg|75px|link=Thomas låda]]|| '''[[Thomas låda]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.21]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre små grisar.jpg|75px|link=Tre små grisar]]|| '''[[Tre små grisar]]/[[Två små grisar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]-[[Avsnitt 58.02]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre vise män.jpg|75px|link=Tre vise män]]|| '''[[Tre vise män]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vitsen med pengarna.jpg|75px|link=Vitsen med pengarna]]|| '''[[Vitsen med pengarna]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.13]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 59=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Bilder av Olle.jpg|75px|link=Bilder av Olle]]|| '''[[Bilder av Olle]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.02]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Bilturen.jpg|75px|link=Bilturen]]|| '''[[Bilturen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.19]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Gott och blandat.jpg|75px|link=Gott och blandat]]|| '''[[Gott och blandat]]'''||{{nowrap|[[Säsong 59]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Snällare än tomten.jpg|75px|link=Snällare än tomten]]|| '''[[Snällare än tomten]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre tomtar.jpg|75px|link=Tre tomtar]]|| '''[[Tre tomtar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tuta och köra.jpg|75px|link=Tuta och köra]]|| '''[[Tuta och köra]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.06]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 60=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Dansbandslådan.jpg|75px|link=Dansbandslådan]]|| '''[[Dansbandslådan]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 60.23]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Hit med pengarna.jpg|75px|link=Hit med pengarna]]|| '''[[Hit med pengarna]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 60.03]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 61=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Får jag lov.jpg|75px|link=Får jag lov?]]|| '''[[Får jag lov?]]'''|| | |||
|- | |||
|[[Fil:Julruschen.jpg|75px|link=Julruschen]]|| '''[[Julruschen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 61.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre pappor.jpg|75px|link=Tre pappor]]|| '''[[Tre pappor]]'''|| | |||
|- | |||
|[[Fil:Tomtarna.jpg|75px|link=Tomtarna]]|| '''[[Tomtarna]]'''|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar