37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(3 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 216: | Rad 216: | ||
|Lucia (Så mörk är natten i midvintertid)|| | |Lucia (Så mörk är natten i midvintertid)|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 61.17|17]]''' || rowspan= "5"|Husbandet||Angels We Have Heard on High|| | |||
|- | |||
|Ding Dong Merrily on High|| | |||
|- | |||
|We Wish You a Merry Christmas || | |||
|- | |||
|Jingel bells|| | |||
|- | |||
|Deck the halls|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Andreas Weise ||Before christmas||{{spotify|id=5cXne3fQ8Q2vbSMwGjunM8}} | |||
|- | |||
|The yuletide bells||{{spotify|id=0rlisQO1QT8A0OGd6SY8yj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little christmas|| | |||
|- | |||
|Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 61.18|18]]''' || rowspan= "2"|Tusse||This Is Our Christmas Song||{{spotify|id=7oEY6wBJGOVyUllAJJcll2}} | |||
|- | |||
|Someday at Christmas|| | |||
|- | |||
|Weeping Willow och Lisa Nilsson||The Magic Is Real||{{spotify|id=5YntJ6EQmb0M76Yd25E4YW}} | |||
|- | |||
|Liamoo och Klara Hammarström||Make a Wish||{{spotify|id=6lZAFQo9lPPIqybUAuhEDJ}} | |||
|- | |||
|Bo Kaspers Orkester||Får tomten komma upp och hälsa på||{{spotify|id=7aSVjJqlrmaoE38yZmpDL3}} | |||
|- | |||
|Björn Skifs||It's Christmas||{{spotify|id=1N5QWchFtWyksichHzBIGN}} | |||
|- | |||
|Daniel Norberg||Vinternära||{{spotify|id=0fE7HjrZvYfpV13SXci9JU}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Emmi Christensson||O helga natt|| | |||
|- | |||
|När det lider mot jul|| | |||
|- | |||
|Stefan Odelberg, Lotta Engberg, Tusse, Liamoo, Klara Hammarström, Emmi Christensson, Mauri Hermundsson, Daniel Norberg, Claes Malmberg och Carin da Silva||Santa Claus is Coming to Town|| | |||
|- | |||
|Tusse||Santa Claus is Coming to Town|| | |||
|- | |||
|Carin da Silva||Have youself a merry little Christmas|| | |||
|- | |||
|Stefan Odelberg och Carin da Silva||Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sleigh ride|| | |||
|- | |||
|The christmas song|| | |||
|- | |||
|Lyss till änglasångens ord|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|It's beginning to look like christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 61.19|19]]''' ||Omar Rudberg||Happy new year|| | |||
|- | |||
|Sarah Dawn Finer||Kanske nästa år||{{spotify|id=4tOT7YmSUPrSTCKFjUxD4b}} | |||
|- | |||
|Andreas Weise||(Your Love Keeps Lifting Me) Higher & higher|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Peter Johansson och Bruno Mitsogiannis||I want it all||{{spotify|id=69Ikjb8da1NC01SyiHwKrF}} | |||
|- | |||
|Dancing on the ceiling|| | |||
|- | |||
|Joshua Radin||I´d rather be with you||{{spotify|id=0tiJ44M85rqHU0a5RMQN8x}} | |||
|- | |||
|Sven-Ingvars||En liten bit av Värmland||{{spotify|id=0STwU4GJuvJJOf7jMDwXIa}} | |||
|- | |||
|Sarah Dawn Finer & Eric Bibb||Auld lang syne||{{spotify|id=3qKNqjsbIPPNMtkP7fj76x}} | |||
|- | |||
|Gunilla Backman||Don't shut me down|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Andreas Weise ||Before christmas||{{spotify|id=5cXne3fQ8Q2vbSMwGjunM8}} | |||
|- | |||
|The yuletide bells||{{spotify|id=0rlisQO1QT8A0OGd6SY8yj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tystnar i luren|| | |||
|- | |||
|Easy on me|| | |||
|- | |||
|Stay|| | |||
|- | |||
|Nån annan nu|| | |||
|- | |||
|} | |} |
redigeringar