37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(18 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 93: | Rad 93: | ||
|- | |- | ||
|Har du kvittot?|| | |Har du kvittot?|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Grönwalls||Vakna i natten||{{spotify|id=3US64hw9VXNhRXczAhkFf9}} | |||
|- | |||
|Varje lite ögonkast||{{spotify|id=4IRWlFIr11iZ2AqEe3yxTy}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mel F|| | |||
|- | |||
|My song|| | |||
|- | |||
|Country|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Charlotte Perrelli||Hero||{{spotify|id=58nr9yCQaNSAnJNpu76ieP}} | |||
|- | |||
|Still young||{{spotify|id=2tq2ANtVTNd8J4J0WbkSDr}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Dressed for success|| | |||
|- | |||
|Vogue|| | |||
|- | |||
|She's got the look|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.10|10]]''' ||Isaac and The Soul Company||Hurricane||{{spotify|id=1KUijPdKVdgcq5fxwDCeYn}} | |||
|- | |||
|Shirley Clamp||Vill gör allting nu||{{spotify|id=0DHX0OPgiulDEimWKXBKGY}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Isaac and The Soul Company ''(bingomusik)''||Soul blowout|| | |||
|- | |||
|Sunflower|| | |||
|- | |||
|I don't trust myself (with loving you)|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.11|11]]''' ||Eva Rydberg och Ewa Roos||Rena rama ding dong||{{spotify|id=1DT1yVnRlV3kV2gSHvf31Q}} | |||
|- | |||
|Eva Rydberg, Lotta Engberg och Ewa Roos||Vilken härlig dag|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Amors pilar|| | |||
|- | |||
|Där närsynte bofiken Knut|| | |||
|- | |||
|Vad ska en flicka tro|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.12|12]]''' ||rowspan= "2"| Larz-Kristerz||Claras clown||{{spotify|id=0LgcViaYWJYWlFcRYPLR6O}} | |||
|- | |||
|Sju blommor av mig||{{spotify|id=6upoIps8JyjZHwg1n3qmGe}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Le Fiacre|| | |||
|- | |||
|Mickey|| | |||
|- | |||
|Carina|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 60.13|13]]''' ||rowspan= "2"|The Mamas||Move||{{spotify|id=19LiotxKSVs7FeVMEdHz63}} | |||
|- | |||
|In the middle||{{spotify|id=6qnvjsMmlxf4TPfbD53ybj}} | |||
|- | |||
|Paul Rey||The missing piece||{{spotify|id=1nP79zXOucRp8lBoT52U5M}} | |||
|- | |||
|Jessica Andersson||Horizon||{{spotify|id=4ebCyGZRhYsj0aXXGIrTK5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Magic|| | |||
|- | |||
|24K Magic|| | |||
|- | |||
|Ease on down the road|| | |||
|- | |||
|Easter parade|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 60.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Sonja Aldén||Sommaren för längesen|| | |||
|- | |||
|För att du finns||{{spotify|id=2EVe9sltTybN3H0c7uTJCt}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Jan Johansen||The words i left unspoken||{{spotify|id=4CXgAs8KQdYMbXtJ34nIpz}} | |||
|- | |||
|Se på mig||{{spotify|id=5E0DPn2m1oAigfof05lKmJ}} | |||
|- | |||
|Jan Johansen och Sonja Aldén ||Let your spirit fly|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Du är allt|| | |||
|- | |||
|Sista andetaget|| | |||
|- | |||
|För att du finns|| | |||
|- | |||
|Se på mig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 60.15|15]]''' ||Donnez ||Hon ville ha Måns||{{spotify|id=4fb4Kbdh0ZmMuglN6SA77S}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Krister Classon Band||Please please me||{{spotify|id=24X5fbOob1du3i1roGMGcj}} | |||
|- | |||
|A Hard Day's Night||{{spotify|id=2CR7BoCI6vZoFLdRWCWD5z}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Livet är en fest|| | |||
|- | |||
|It's my party|| | |||
|- | |||
|Dancing on the street || | |||
|- | |||
|Boogie Wonderland|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.16|16]]''' ||Anna Stadling||Västerbron||{{spotify|id=7Klcl8NrERUeTfn6od3Don}} | |||
|- | |||
|Lillasyster ||Pretender||{{spotify|id=43S6EtJ38gARKKLvdbQd31}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Aprilhimlen|| | |||
|- | |||
|Sometimes it snows in april || | |||
|- | |||
|Josefin med symaskin|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 60.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Blender||Vi ses på min balkong||{{spotify|id=3WIgN2syOFwViCxllR9Vai}} | |||
|- | |||
|Får jag lov||{{spotify|id=7h3X4wAuBNeMVVFd6cR7mx}} | |||
|- | |||
|Andreas Moe||Hey Lulu||{{spotify|id=2Xdzt6goxBJKvh7Fsto1NK}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Who we are|| | |||
|- | |||
|Sommar och sol || | |||
|- | |||
|Ocean|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 60.18|18]]''' ||rowspan= "6"|Eva Eastwood||Old school||{{spotify|id=6PRJTaufl2D40ySZzH2sLv}} | |||
|- | |||
|Boogien i blodet||{{spotify|id=0S86etG8vnQ42qi7vdrpj1}} | |||
|- | |||
|Tunna skivor|| | |||
|- | |||
|Leva livet|| | |||
|- | |||
|Vårt liv i repris|| | |||
|- | |||
|Lyckost||{{spotify|id=4IulREhBqdT9VVjlAJkiVG}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Everyday|| | |||
|- | |||
|The X-Files Theme || | |||
|- | |||
|Ghostbusters|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.19|19]]''' ||Daniel Lemma||Sörgårdens tak||{{spotify|id=0g4kSEEXykWM7h2bAmrTKQ}} | |||
|- | |||
|Tess Merkel||Good life||{{spotify|id=683oElQrLnzliGoBj6lRxy}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Nygammal vals|| | |||
|- | |||
|Crying at the discoteque || | |||
|- | |||
|If I used to love you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"| '''[[Avsnitt 60.20|20]]''' ||rowspan= "4"| Rock Circus||Jump|| | |||
|- | |||
|All the small tings|| | |||
|- | |||
|Holiday|| | |||
|- | |||
|The kids aren't alright|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Tredrag||Suspicious Mind || | |||
|- | |||
|All night long|| | |||
|- | |||
|Djingis Khan|| | |||
|- | |||
|rowspan= "8"|Tredrag och Jamladies||Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) || | |||
|- | |||
|I like to move it|| | |||
|- | |||
|Sing hallelujah!|| | |||
|- | |||
|Mr. Vain|| | |||
|- | |||
|This is the way|| | |||
|- | |||
|Electric|| | |||
|- | |||
|No limit|| | |||
|- | |||
|La copa de la vida|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Tredrag ''(bingomusik)''||Från och med du|| | |||
|- | |||
|Snacket på stan|| | |||
|- | |||
|Can't stop the feeling || | |||
|- | |||
|Without you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.21|21]]''' ||Py Bäckman||Vägen hem||{{spotify|id=4IezndVGIogpShN9ykuzQx}} | |||
|- | |||
|Kim Kärnfalk ||Lyssna till ditt hjärta||{{spotify|id=0qVlf8s63ySRsnIh6BgdYO}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Stad i ljus || | |||
|- | |||
|Gabriellas sång|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 60.22|22]]''' ||rowspan= "3"|Rongedal ||Kan bara tiden stanna till||{{spotify|id=1kuNHCksIb0AXznkeGcUgd}} | |||
|- | |||
|September|| | |||
|- | |||
|Just a Minute||{{spotify|id=2eAgErGWqrXow47SjwTqMp}} | |||
|- | |||
|André Nylén och Lotta Engberg||Dröm om mig|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Dansen på Sunnanö|| | |||
|- | |||
|Änglamark|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 60.23|23]]''' ||rowspan= "2"|Streaplers ||Lova att du aldrig glömmer||{{spotify|id=1XoQENUNC6VSDV47RwdkZZ}} | |||
|- | |||
|En gång till||{{spotify|id=4A4au7ePxmrq49ft5iyOqP}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Live and let die|| | |||
|- | |||
|Licence to kill|| | |||
|- | |||
|No time to die|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 60.24|24]]''' ||Kadiatou ||Don't complicate it||{{spotify|id=5fpx8kNZA5MFdpNTjk0Qir}} | |||
|- | |||
|I am Nova||Don't wait up||{{spotify|id=6n1fjz2UrB3m6JPgLJioyT}} | |||
|- | |||
|Celesti||Nu grönskar det|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Sol, vind och vatten|| | |||
|- | |||
|Husbandet och Andris Fågelviskare ''(bingomusik)''||En vänlig grönskar rika dräkt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 60.25|25]]''' ||rowspan= "2"|Gustaf Norén & Viktor Norén||Uti vår hage|| | |||
|- | |||
|Amerika||{{spotify|id=6XOPxUBhyCsKLBkGk9LR6f}} | |||
|- | |||
|Alvaro Estrella||Bailá Bailá||{{spotify|id=3MMJuk00QLVAjS6vwBZ67V}} | |||
|- | |||
|Charlotte Perrelli||Gröna små äpplen||{{spotify|id=4voturj6m4nHr00VGKFkhw}} | |||
|- | |||
|Lotta Engberg och Johan Östling||En midsommarvisa|| | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Visa vid midsommartid|| | |||
|- | |||
|Nu är det gott att leva|| | |||
|- | |||
|Visa vid vindens ängar|| | |||
|- | |||
|Så skimrande var aldrig havet|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar