37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 167: | Rad 167: | ||
|- | |- | ||
|Wind of change|| | |Wind of change|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 59.15|15]]''' ||Alvaro Estrella||Mistletoe||{{spotify|id=1MPcRjFbEsbD0eFtom5Z2b}} | |||
|- | |||
|Jessica Andersson||Do you her the bells||{{spotify|id=6hLvkxPT7SPpKSCMi28VT2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tänd ett ljus|| | |||
|- | |||
|Bereden väg för Herran|| | |||
|- | |||
|Varm korv boggie|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 59.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Uno Svenningsson||Öppna mina ögon||{{spotify|id=0nlzIpPEYNs0bkxdXxdcRv}} | |||
|- | |||
|Det är ju trots allt jul||{{spotify|id=2mNOIlCHMZYbXQFmW8qeV7}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Winter wonderland|| | |||
|- | |||
|Oh come all ye faithful|| | |||
|- | |||
|I'll be home for christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 59.17|17]]''' ||Andrea Hegard ||Home by Christmas||{{spotify|id=4ka8jVRhWZjvY6sgldWqut}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Härlanda flick-och goss||Luciasången|| | |||
|- | |||
|Jul, jul, strålande jul|| | |||
|- | |||
|Jens Hult||Det blir en annan jul i år||{{spotify|id=7fZOqzsRSKmdgclfUO4BOs}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Dotter Sion|| | |||
|- | |||
|Tomtarnas julnatt|| | |||
|- | |||
|När det lider mot jul|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "17"| '''[[Avsnitt 59.18|18]]''' ||Lotta Engberg och Stefan Odelberg||Det är uppesittarkväll|| | |||
|- | |||
|Nassim Al Fakir||Sockerbagare||{{spotify|id=4v7p84391b1RPOyp9IqJe0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|David Lindgren och Kristina Lindgren ||Just när julen här||{{spotify|id=7yP2TBnopAyJgnMyVI4Kyn}} | |||
|- | |||
|Snöa på||{{spotify|id=1ngWo0Qr2JrF1oqdghwtqp}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Arvingarna||Rudolf med röda mulen||{{spotify|id=35DS8Kn0d5EmObiCKEeHqY}} | |||
|- | |||
|När snön faller ner||{{spotify|id=00UjP0qIvfGlrgGhn301BT}} | |||
|- | |||
|Kadiatou||White christmas||{{spotify|id=3U2onubxT4vYkm6M8b5gSP}} | |||
|- | |||
|Peter Jöback ||Jul, jul strålande jul||{{spotify|id=4z62iSOAa3HUW5iZxwlbm8}} | |||
|- | |||
|Josefinito och Anders Johansson||Holidate||{{spotify|id=4Sj6tbt50bFioRw2adgPyx}} | |||
|- | |||
|Måns Zelmerlöw||Winter wonderland||{{spotify|id=20buor0kaXDJxC1Mu2egGy}} | |||
|- | |||
|Anders Ekborg||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Dotter||Vintern jag var sexton||{{spotify|id=69e4ppJAGy7GZC01PgpD6N}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)''||Wonderful Christmastime|| | |||
|- | |||
|Karl-Bertil Johnson julafton|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Have Yourself a Merry Little Christmas|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "14"| '''[[Avsnitt 59.19|19]]''' ||Casper Janebrink||Silverland|| | |||
|- | |||
|Mariette ||Don't stop believing||{{spotify|id=0QyYir7RBfzQpHq991BeS0}} | |||
|- | |||
|Frida Green||Beat 'em up||{{spotify|id=0YFUslmcQxYKcxMfo43Cq5}} | |||
|- | |||
|Jill Johnson ||What Are You Doing New Year's Eve||{{spotify|id=5xk1iLZLDQnXnLEPawEQqi}} | |||
|- | |||
|Mariette och Casper Janebrink||Bridge over troubled water|| | |||
|- | |||
|Robin Stjernberg||Pretty||{{spotify|id=2syPYBs3y4bwjQJgC4Ve9X}} | |||
|- | |||
|Sven-Ingvars ||Röda trådens slut||{{spotify|id=7swsCvMGRMgMFwG7aZGyvj}} | |||
|- | |||
|Dotter||New year||{{spotify|id=3TyEI4AfvgyON59sWdmCUT}} | |||
|- | |||
|Lasse Stefanz och Lotta Engberg||Världens lyckligaste par||{{spotify|id=2n6f2IOyaBLU7TqrpcHiIw}} | |||
|- | |||
|Husbandet||Celebration|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Auld lang syne|| | |||
|- | |||
|Fly me to the moon|| | |||
|- | |||
|The lady is a tramp|| | |||
|- | |||
|Happy new year|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar