37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(3 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 176: | Rad 176: | ||
|Imagine|| | |Imagine|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.17|17]]''' ||rowspan= "2"|The Boppers||It's Christmas in Las Vegas||{{spotify|id=6MLSMlUnZIdocL7JQgAUOr}} | |||
|- | |||
|Jingle Bells | |||
|- | |||
|Martin Almgren och Johanna Beijbom||En julsaga||{{spotify|id=3eXCrnb4SpvfskBIGQmK0Q}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sparvöga|| | |||
|- | |||
|Tro|| | |||
|- | |||
|Ännu doftar kärlek|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 57.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Linnea Henriksson||Fira jul med mig||{{spotify|id=0V4WjLiC3Kg7pkGHN5O2cU}} | |||
|- | |||
|Betlehems stjärna||{{spotify|id=5643EWpUt9biUgziKxHrBr}} | |||
|- | |||
|Philip Jalmelid||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Malena Ernman||Gabriellas sång||{{spotify|id=3cK0Dgd5sxAVzUGHwMHc4p}} | |||
|- | |||
|Molly Hammar||Shortcuts (I can't wait) ||{{spotify|id=1JwGcqsBMRKywKcmbbzn2k}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Arvingarna ||I do||{{spotify|id=2RNvjHLcUl1ft5v5szLP5U}} | |||
|- | |||
|Änglarnas jul||{{spotify|id=4BuVey33SAEyY7YaRkCmqa}} | |||
|- | |||
|Låt oss skänka hopp||{{spotify|id=/1YYIiyYDz7XZXMd5UooYEt}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|The Mamas ||When you wish upon a star|| | |||
|- | |||
|Run Rudolph Run|| | |||
|- | |||
|Halleluja|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lena Philipsson||Du är aldrig ensam||{{spotify|id=5zJyolhxlYt0nSsSjl03fN}} | |||
|- | |||
|Maria Magdalena||{{spotify|id=3FcaZea4aO9loYJc42HgJd}} | |||
|- | |||
|Philip Jalmelid och Tuva B Larsen||På grund av dig||{{spotify|id=2Mh81Z0kHpn1LzhcNf6r4F}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tre pepparkaksgubbar|| | |||
|- | |||
|Karl-Bertil Jonssons julafton|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 57.19|19]]''' ||Magnus Carlsson, Timo Räisänen, Boris René, Nanne Grönvall, Martin Stenmarck, Christer Sjögren, Tommy Nilsson, Pernilla Andersson, Shirley Clamp, Andreas Johnson och David Lindgren||Happy new year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Linda Holberg, Jenny Redenkvist, Gunilla Backman och Kalle Moraeus ||Thank you for the music|| | |||
|- | |||
|Rock me|| | |||
|- | |||
|Linda Holberg, Jenny Redenkvist och Kalle Moraeus ||On and on and on|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman och Lotta Engberg ||All the way|| | |||
|- | |||
|Jill Johnson||Are you ready||{{spotify|id=2AKQBMnYeN6C2WZdz5k40Z}} | |||
|- | |||
|Vikingarna ||Du gav bara löften||{{spotify|id=61mfWY3zQvSqoVLlDr328z}} | |||
|- | |||
|Loa Falkman och Kalle Moraeus ||För mycke' dig - För lite mig|| | |||
|- | |||
|Gunilla Backman och Kalle Moraeus ||Nobody's Side|| | |||
|- | |||
|Rickard Olsson, Lotta Engberg, Kalle Moraeus, Linda Holberg, Jenny Redenkvist, Gunilla Backman, Loa Falkman och Johan Östling||Happy new year|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman||De bästa åren kvar|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Sunnanvind|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet och Kalle Moraeus ''(bingomusik)''||Sunnanvind|| | |||
|- | |||
|Tröstevisa|| | |||
|- | |||
|Fait accpompli|| | |||
|- | |||
|Koppången|| | |||
|} | |} |
redigeringar