37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(8 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 36: | Rad 36: | ||
|Höstvisa|| | |Höstvisa|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 57.04|4]]''' ||rowspan= "4"|Woodstock 50 år||Woodstock|| | ||
|- | |- | ||
|The Weight|| | |The Weight|| | ||
Rad 49: | Rad 49: | ||
|- | |- | ||
|Hey Joe|| | |Hey Joe|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.05|5]]''' ||Klara Hammarström||You should know me better||{{spotify|id=0SG1iA47RFpTdzxbmBE8RS}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Se mig||{{spotify|id=5zooEC38taSnk5CBMAZ6tj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Genom eld och vatten|| | |||
|- | |||
|Möt mig i Gamla Stan|| | |||
|- | |||
|Underbart|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.06|6]]''' ||rowspan= "3"|Grease ||Född att dansa|| | |||
|- | |||
|Du är den jag vill ha|| | |||
|- | |||
|Grease is the world|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Hopelessly devoted to you|| | |||
|- | |||
|How deep is your love|| | |||
|- | |||
|Somewhere|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.07|7]]''' ||Familjen Sigfridsson||Sjung en sång med mig|| | |||
|- | |||
|Casanovas ||En bättre man||{{spotify|id=7eJvQO96rNWe2tnwwPj1zD}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Major bag|| | |||
|- | |||
|Safe and sound|| | |||
|- | |||
|All 'bout the money|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.08|8]]''' ||Linda Sundblad||Velkommen hem||{{spotify|id=1hqsn05yACpkKJpiSXpbLL}} | |||
|- | |||
|Claes-Göran Hederström ||Det börjar verka kärlek banne mig||{{spotify|id=63jf2xCWGFcq8KyQ5sme3T}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Knytblus|| | |||
|- | |||
|Only human|| | |||
|- | |||
|Autumn leaves|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Nordman ||Glöm det som var||{{spotify|id=54pUFSTmCy672a3OTN1lPh}} | |||
|-}} | |||
|Vandraren||{{spotify|id=03CuKm1ugqpOYDukfxQlT0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ängelen|| | |||
|- | |||
|Eklundapolskan|| | |||
|- | |||
|Visa från Utanmyra|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.10|10]]''' ||Erika Jonsson||Someone blue||{{spotify|id=0iXVdrwAlFz48Wd6t0WeAY}} | |||
|- | |||
|Top Cats||The love I wanna feel||{{spotify|id=7lFDExRW69OTFr1Red0eGq}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||The cat|| | |||
|- | |||
|Baby doll|| | |||
|- | |||
|Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|Ju mer vi är tillsammans|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 57.11|11]]''' ||Shirley Clamp||(You Make Me Feel Like) A Natural Woman|| | |||
|- | |||
|Malou Prytz||Left & Right||{{spotify|id=0adtN7b1rfBWHRWgnUlR9m}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||The Muppet Show theme|| | |||
|- | |||
|I do me|| | |||
|- | |||
|I got you (I feel good)|| | |||
|- | |||
|Minns i november|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Ingvars||Än finns tid att förlåta||{{spotify|id=2Zxgtiq0D0UbccB7upSR28}} | |||
|- | |||
|Rör vid mig igen||{{spotify|id=7lKUBbSHfW1zjD9L3qbsZb}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Far, jag kan inte få upp min kokosnöt|| | |||
|- | |||
|Byns enda blondin|| | |||
|- | |||
|När solen färgar juninatten|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 57.13|13]]''' ||Black Jack||En, två kanske tre||{{spotify|id=2xDPr2jgr344X3fWnfhmx6}} | |||
|- | |||
|Lena Andersson||Är det konstigt att man kan längtar bort nån gång||{{spotify|id=1HwbJ45GbYhfiNJfVcA1As}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Breaking the law|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water|| | |||
|- | |||
|Heaven's on fire|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar