37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(16 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 25: | Rad 25: | ||
|- | |- | ||
|Las Vegas|| | |Las Vegas|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.03|3]]''' || Dan Hylander och Raj Montana Band||Aldrig sluta drömma||{{spotify|id=4tcIgj6Fi6l379aXoczXo8}} | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.03|3]]''' || Dan Hylander och Raj Montana Band||Aldrig sluta drömma||{{spotify|id=4tcIgj6Fi6l379aXoczXo8}} | ||
Rad 37: | Rad 36: | ||
|You're Beautiful|| | |You're Beautiful|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 55.04|4]]''' || rowspan= "3"|Rolandz ||Eda-Lee||{{spotify|id=5ZYmomrZY5bbfb8ocUaWh6}} | |||
|- | |||
|Fuldans||{{spotify|id=3awvm252RhYY8UJtM9svjY}} | |||
|- | |||
|Jajamen||{{spotify|id=6kKJbnWfmVUKnhqa8n17xT}} | |||
|- | |||
|Weiron i Ottan och Rolandz||Jag vill höra I can Jive|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sista ljuva året|| | |||
|- | |||
|When you leave|| | |||
|- | |||
|Serenity|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.05|5]]''' || rowspan= "2"|Caroline af Ugglas||Vi kommer tillbaka ||{{spotify|id=GqSpP1zqTduJ80ukDagsuA}} | |||
|- | |||
|Gå vidare||{{spotify|id=cIgWvqCZRcibCRgqwFj83Q}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Snälla, snälla|| | |||
|- | |||
|Me and Bobby McGee|| | |||
|- | |||
|(Take A Little) Piece Of My Heart|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.06|6]]''' || Carl-Einar Häckner||Glenn||{{spotify|id=66S3HTbkQkpYZ1HOWgY4zW}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Slow motion||{{spotify|id=5K9KHgfP9V5C9mRebIg64x}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Möt mig i Gamla stan|| | |||
|- | |||
|Mr Ballentino från Enköping|| | |||
|- | |||
|September|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Thomas Di Leva||Everyone is Jesus||{{spotify|id=7cJiL8UucUxjJBHkiesxjG}} | |||
|- | |||
|Starman|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vem ska jag tro på?|| | |||
|- | |||
|Life on Mars|| | |||
|- | |||
|Lille du|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.08|8]]''' ||Pistvakt||Nere hos Beng-Ha (Down on the Corner)||{{spotify|id=2eiD9mLoSvaq35YDa2hw0k}} | |||
|- | |||
|Jasmine Kara ||Smile||{{spotify|id=4v0MoACi9L9TSe8EFuXiC8}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||The most beautiful girl in the world|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water|| | |||
|- | |||
|Travels|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 55.09|9]]''' || rowspan= "2"| Electric Banana Band, Daniel Norberg och Emil Norberg ||Pelikanen|| | |||
|- | |||
|Banankontakt|| | |||
|- | |||
|Titanix||Häng med på party|| | |||
|- | |||
|Daniel Norberg||Bingo! Bingo! Bingo!|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Janne Schaffer ''(bingomusik)''||Norrland|| | |||
|- | |||
|Brusa högre lilla å || | |||
|- | |||
|Rebeckas dröm|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 55.10|10]]''' || rowspan= "2"|Arrival from Sweden||Dancing Queen|| | |||
|- | |||
|Mamma Mia|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||I have a dream|| | |||
|- | |||
|Tea for Two|| | |||
|- | |||
|Satin Doll || | |||
|- | |||
|The winner takes it all|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 55.11|11]]''' || rowspan= "2"|Arvingarna||Vackra ord||{{spotify|id=5NGUgB1OHI4ccsXv3OflJo}} | |||
|- | |||
|Eloise||{{spotify|id=5Ws6u3a6SibPmJazXdEAHB}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Autumn leave|| | |||
|- | |||
|Autumn in New York|| | |||
|- | |||
|Höstvisan || | |||
|- | |||
|Vem tar hand om hösten?|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.12|12]]''' ||Christina Lindberg och TT Grace||Fri som en fågel|| | |||
|- | |||
|TT Grace ||It started with a love affair|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Blue star|| | |||
|- | |||
|The breeze and i|| | |||
|- | |||
|Spring is nearly here|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.13|13]]''' ||Jenny Silver||Mitt innersta rum|| | |||
|- | |||
|Lasse Stefanz||Du läser mellan raderna Carina|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Little House on the Prairie|| | |||
|- | |||
|Smile|| | |||
|- | |||
|The Final Countdown|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.14|14]]''' || Frida Öhrn||The Call||{{spotify|id=6D6M75IJmohuSa85aeg2Mv}} | |||
|- | |||
|Sven-Bertil Taube och Peter Nordahl||Sjuttonde balladen|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Relase me|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|Så länge skutan kan gå|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 55.15|15]]''' ||Martinez ||Hans namn på min arm||{{spotify|id=2lYZANrXXRiIaFQ2P1BDTK}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Adrian Macéus ||Decembernatt|| | |||
|- | |||
|How are you now|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)''||Låt mig få tända ett ljus|| | |||
|- | |||
|Adventstid || | |||
|- | |||
|Vi tänder ett ljus i advent|| | |||
|- | |||
|Grown-Up Christmas List || | |||
|- | |||
|Tre papparkakaksgubbar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 55.16|16]]''' ||Robin Bengtsson||Never born to love||{{spotify|id=4hjCI19H9E4saXKKeC9yyQ}} | |||
|- | |||
|Adolphson & Falk||Mer jul||{{spotify|id=6UbwfQeAEzhnolDwXiPowY}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||I can't go on|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 55.17|17]]''' || rowspan= "2"| We Are Voice och Mölndals Kammarkör||That's Chrirmstas to me|| | |||
|- | |||
|Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
||Isaac and the Soul Company och The Hebbe sisters ||Finally Christmas|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||White christmas|| | |||
|- | |||
|Jingel Bell Rock|| | |||
|- | |||
|Santa Claus is coming to town|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "19"| '''[[Avsnitt 55.18|18]]''' || Jamladies, Kalle Moraeus och Annika Herlitz||It's the most wonderful time of the year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Jamladies||Tomten jag vill ha en riktig jul|| | |||
|- | |||
|Vår vackra vita vintervärld|| | |||
|- | |||
|Vår julskinka har rymt|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten || | |||
|- | |||
|Santa Claus Is Comin' to Town || | |||
|- | |||
|Annika Herlitz och Jamladies||Slå dig fri|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Andreas Weise och Jamladies||Jingle Bells|| | |||
|- | |||
|Christmas Peacetime|| | |||
|- | |||
|Little Jinder och Jamladies||Goldwinger|| | |||
|- | |||
|Elisa Lindström och Kalle Moraeus||Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Janice Kavander och Jamladies||Have yourself a Merry Little Christmas|| | |||
|- | |||
|Sven-Bertil Taube och Peter Nordahl||Knalle Jul vals|| | |||
|- | |||
|Tommy Körberg||O helga natt||{{spotify|id=0XoGiZY2XtBW5qXB3ZzZOX}} | |||
|- | |||
|Per Andersson och Jamladies ||Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Kalle Moraeus ''(bingomusik)''||Koppången|| | |||
|- | |||
|The Christmas song|| | |||
|- | |||
|Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||A thousand years|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 55.19|19]]''' || rowspan= "2"| Robin Stjernberg, Anna Bergendahl och Jamladies ||Levels|| | |||
|- | |||
|Happy New Year|| | |||
|- | |||
|Lasse Berghagen och Jamladies ||Sträck ut en hand|| | |||
|- | |||
|Jamladies ||Sträck ut en hand|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Theoz||Best girl in the world||{{spotify|id=1GNrPujftqM3AtmFyfJG5w}} | |||
|- | |||
|Why Why Why||{{spotify|id=07M8XuBzGbrt7I2BppcflT}} | |||
|- | |||
|Anna Bergendahl och Jamladies||Just another Christmas|| | |||
|- | |||
|Gavin James||Always||{{spotify|id=1w0qg01gZLzPPH5R0cTCuW}} | |||
|- | |||
|Robin Stjernberg och Jamladies||I don't|| | |||
|- | |||
|Ola Salo och Mariette ||Chimes of Freedom|| | |||
|- | |||
|Siw Carlsson och Jamladies ||Var ska vi sova i natt?|| | |||
|- | |||
|Lasse Berghagen och Jamladies||Du är alltid en del utav mig|| | |||
|- | |||
|Lasse Stefanz ||Elvis Tonight||{{spotify|id=6Jin6nECqyqhhlDpYWt7ue}} | |||
|- | |||
|Lasse Berghagen, Jamladies, Lotta Engberg, Rickard Olsson, Siw Carlsson och Maria Lundqvist||Gott nytt år|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Without you|| | |||
|- | |||
|Dance you off|| | |||
|- | |||
|Tvillingen|| | |||
|- | |||
|Thank U Next|| | |||
|} | |} |
redigeringar