37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(6 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 241: | Rad 241: | ||
|- | |- | ||
|Jag har bott vid en landsväg|| | |Jag har bott vid en landsväg|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 51.15|15]]''' ||rowspan= "3"|Lars-Kristerz||Anna-Lena Knaster från Söderhamn||{{spotify|id=0b0ryt3WYW9PvaBBApbPW4}} | |||
|- | |||
|Jag vet||{{spotify|id=5WjL8avYVGoFJgdHn1R3zb}} | |||
|- | |||
|Vi går hem till Max||{{spotify|id=5fHecWYel6j1KeRxGom8wL}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lars-Kristerz ''(bingomusik)''||Du raiter upp mig (You raise me up)|| | |||
|- | |||
|Sjömans jul på Hawaii|| | |||
|- | |||
|Gärdebylåten|| | |||
|- | |||
|Rockin' Around the Christmas Tree|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 51.16|16]]''' ||Peter Simson och Jenny Silver||Till de ensamma i vår stad|| | |||
|- | |||
|Sofia Källgren||Julen skynda jag väntar på dig||{{spotify|id=2BYmVzYrKgDkayv0GveqcP}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little Chrimstas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 51.17|17]]''' ||Danne Stråhed och Dynamo||Cykel e nyckelen|| | |||
|- | |||
|Dynamo, Kikki Danielsson, Danne Stråhed och Sulo Karlsson||If New Years Day Wasn't So Cold || | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Jörgen Mörnbäck||Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|Dynamo ''(bingomusik)''||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Dynamo och Jörgen Mörnbäck ''(bingomusik)''|| Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Dynamo och Danne Stråhed ''(bingomusik)''||Andakt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "33"| '''[[Avsnitt 51.18|18]]''' ||Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och Andreas Weise||It's the Most Wonderful Time of the Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och Brunnsbo Musikklasser||Önskelistan|| | |||
|- | |||
|Tomten jag vill ha en riktig jul|| | |||
|- | |||
|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, The Vocalettes, Shirley Clamp||Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!|| | |||
|- | |||
|Robertt Wells, Rhapsody in Snow Orchestra, Daniel Norberg, Emil Norberg||Rudolf med Röda mulen|| | |||
|- | |||
|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, Daniel Norberg, Emil Norberg och The Vocalettes||Inget rimmar på en cykelhjälm|| | |||
|- | |||
|Peg Parnevik, Robert Wells och Rhapsody in Snow Orchestra||Tänd ett ljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"|Robert Welles, The Vocallets och Rhapsody in Snow Orhcestra||Jingle Bells|| | |||
|- | |||
||All I Want for Christmas|| | |||
|- | |||
|Hej tomtegubbar|| | |||
|- | |||
|I want for Christmas baby|| | |||
|- | |||
|Rocking Christmas|| | |||
|- | |||
|Jingle Tingeling|| | |||
|- | |||
|Wonderful Christmas|| | |||
|- | |||
|Robert Wells, Rhapsody in Snow Orchestra, Brunnsbo Musikklasser och Rasmus Johansson||Bella Note|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Robert Wells, Andreas Weise, Rhapsody in Snow Orchestra och The Vocalettes||Before Christmas|| | |||
|- | |||
|Santa claus is comming to town|| | |||
|- | |||
|Peg Parnevik, Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, Voices, The Vocalettes||New York (Handles Heartbreak Better)|| | |||
|- | |||
|Huskörnen||Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|Shirley Clamp, Peg Parnevik, Rhapsody in Snow Orchestra, Andreas Weise, Robert Wells och The Vocalettes||Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
|Shirley Clamp, Robert Wells, Rhapsody in Snow Orchestra och The Vocalettes ||Winter Wonderland|| | |||
|- | |||
|Marlena Ernman||Have you self a merry litte Christmas|| | |||
|- | |||
|Tommy Körberg ||The Christmas Song|| | |||
|- | |||
|Tommy Körberg och Marlena Ernman||Baby it's cold outside|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman, Robert Wells och Brunnsbo Musikklasser||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Andreas Weise, Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och The Vocalettes||Santa claus is comming to town|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"| Robert Wells och Rhapsody in Snow Orchestra ''(bingomusik)''||Happy Christmas (War is over)|| | |||
|- | |||
|Last Christmas|| | |||
|- | |||
|Driving home for Christmas|| | |||
|- | |||
|The first noel|| | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|When You Wish upon a Star || | |||
|- | |||
|My Grown Up Christmas List || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 51.19|19]]''' ||Renaida Braun||One nihgt only|| | |||
|- | |||
|Tommy Nilsson||Samma människa||{{spotify|id=75UQmXrzM6FkSLBb3DGkfw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Peter Johansson och Bruno Mitsogiannis||I want to break free|| | |||
|- | |||
|We will Rock You|| | |||
|- | |||
|Peter Johansson, Bruno Mitsogiannis och Renaida Braun||Happy New Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Careless Whisper|| | |||
|- | |||
|New Year's Day|| | |||
|- | |||
|Auld lang synee|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar