37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(19 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 21: | Rad 21: | ||
|- | |- | ||
|Land of innocence|| | |Land of innocence|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 51.02|2]]''' || rowspan= "2"|Christina Lindberg och Lasse Sigfridsson||Livets många skeenden||{{spotify|id=6hfceyrXqv2YMzvtjYAMTf}} | |||
|- | |||
|Öppna dörren till mitt hjärta|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
|De sista ljuva våren|| | |||
|- | |||
|Om jag hade pengar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "14"| '''[[Avsnitt 51.03|3]]''' ||Jim Jidhed||Kommer du ihåg mig?||{{spotify|id=61znlmOD99KHfK2Ikm9PH8}} | |||
|- | |||
| rowspan= "10"|Jamladies||The show must go on|| | |||
|- | |||
|Joyride|| | |||
|- | |||
|Into the great wide open|| | |||
|- | |||
|Mare mare|| | |||
|- | |||
|I can't dance|| | |||
|- | |||
|Black or white|| | |||
|- | |||
|The one and only|| | |||
|- | |||
|Två mörka ögon|| | |||
|- | |||
|Grisen i säcken|| | |||
|- | |||
|Fångad av en stormvind|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||(Everything I Do) I Do It for You|| | |||
|- | |||
|Vem tänder stjärnorna|| | |||
|- | |||
|Till dom ensamma|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 51.04|4]]''' || rowspan= "5"|Galenskaparna och After Shave||Macken|| | |||
|- | |||
|I min Opel Kapitän|| | |||
|- | |||
|Konfirmationspresenten|| | |||
|- | |||
|Truck driving song|| | |||
|- | |||
|Gött å Leva|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Husvagn|| | |||
|- | |||
|Det är vattenpumpen, Gerd|| | |||
|- | |||
|Borås, Borås (New York, New York)|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 51.05|5]]''' || rowspan= "4"|Johan Boding och Robert Wells Trio||The show must go on|| | |||
|- | |||
|Rhapsody Bohemiano|| | |||
|- | |||
|We Will Rock You|| | |||
|- | |||
|Let Me Entertain You|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells Trio ''(bingomusik)''||Top Gun Anthem|| | |||
|- | |||
|Brusa högre lilla å|| | |||
|- | |||
|Goodbye Yellow Brick Road|| | |||
|- | |||
|Candle in the wind|| | |||
|- | |||
|Your song|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 51.06|6]]''' || Scotts ||Om du var nu|| | |||
|- | |||
|Sten & Stanley||Du öppnade din dörr||{{spotify|id=5tCvviwZnzvxofRLVe7BoI}} | |||
|- | |||
|rowspan= "8"|Lennart Palm ''(bingomusik)''||Jag vill vara din Margareta|| | |||
|- | |||
|Hallå Mary Lou|| | |||
|- | |||
|Ann Caroline|| | |||
|- | |||
|Åh stackars mej|| | |||
|- | |||
|Två steg fram och ett tillbaka|| | |||
|- | |||
|Goodbye Yellow Brick Road|| | |||
|- | |||
|Tea for two|| | |||
|- | |||
|Cry|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 51.07|7]]''' ||rowspan= "7"|Jamladies||Det gör ont|| | |||
|- | |||
|Min kärlek|| | |||
|- | |||
|All vill till himlen|| | |||
|- | |||
|Hej Monica|| | |||
|- | |||
|Hey boy|| | |||
|- | |||
|Ingen vill veta vart du köpt din tröja|| | |||
|- | |||
|Du är min man|| | |||
|- | |||
|Daniel Lindström||Comming true||{{spotify|id=0ScrGnhCu5opMmZ9mLBSkO}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Unwritten|| | |||
|- | |||
|La dolce vita|| | |||
|- | |||
|Winderdhild|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 51.08|8]]''' ||Christer Sjögren och Elisa Lindström ||Save the last dance for me|| | |||
|- | |||
|Dolly Style||Young & Restless|| | |||
|- | |||
|Daniel Norberg||Bingo! Bingo! Bingo!|| | |||
|- | |||
|Charlotte Perrelli||Höstens sista blomma||{{spotify|id=5uoN4EBibWEMoIYe2O4tlM}} | |||
|- | |||
|Lasse Stefanz||Huraröd||{{spotify|id=5dxgUzUSEMddBRjMZk6bj4}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Viva la vida|| | |||
|- | |||
|People|| | |||
|- | |||
|Can't stop the feeling|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 51.09|9]]''' ||Robert Wells Trio och Ebba Mård Andersson||Du måste finnas|| | |||
|- | |||
|David Carbe, Alice Power, Sasha Power och Robert Wells ||Nut rocker|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Robert Wells Trio''(bingomusik)''||Song for a guy|| | |||
|- | |||
|I cant make you love me|| | |||
|- | |||
|Robert Wells Trio, David Carbe, Alice Power och Sasha Power ''(bingomusik)''||China moon|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 51.10|10]]''' ||rowspan= "2"| Wizex||Jag ger dig mitt hjärta||{{spotify|id=4pbnCA187qziy8NTZMadZU}} | |||
|- | |||
|Sånt är livet|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Fernandoz||Close up the honky tonks||{{spotify|id=61QdNoWDBAmMbCAftcF0Ol}} | |||
|- | |||
|Vi ska gå and i hand|| | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|Wizex ''(bingomusik)''||Money money moeny|| | |||
|- | |||
|Mamma Mia|| | |||
|- | |||
|Jazzbacillen|| | |||
|- | |||
|Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Mjölnarens Irene|| | |||
|- | |||
|Miss decibel|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 51.11|11]]''' ||Kayo||Freeze||{{spotify|id=0T1p5Y3v4P8RK6tSACpZpn}} | |||
|- | |||
|Babben Larsson||Saturday Night (Is the Loneliest Night of the Week)|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tusen bitar|| | |||
|- | |||
|Tusen och en natt|| | |||
|- | |||
|Tusen röster|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 51.12|12]]''' ||Robert Wells Trio och Loa Falkman||Delilah|| | |||
|- | |||
|Torsson||Det spelades bättre boll||{{spotify|id=63kD9G9bG0Y10SxVvYJZNS}} | |||
|- | |||
|Torsson ''(webbklipp)''||Tre Kusiner||{{spotify|id=738KB1m4eqFulSU59Uh8ff}} | |||
|- | |||
|Robert Wells Trio och Torsson||Klippans centrum|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"|Robert Wells Trio ''(bingomusik)''||The way it is|| | |||
|- | |||
|New York, New York|| | |||
|- | |||
|Take the a train|| | |||
|- | |||
|Lullaby of Broadway|| | |||
|- | |||
|Au privare|| | |||
|- | |||
|Billie's bounce|| | |||
|- | |||
|Now's the time|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 51.13|13]]''' ||rowspan= "5"|Arvingarna ||California Girls||{{spotify|id=7KcGkTOdLutfxVFKarc3FC}} | |||
|- | |||
|Don't Worry Baby|| | |||
|- | |||
|Sloop John B||{{spotify|id=62pLV7kZEXbjfN6z8tIEFc}} | |||
|- | |||
|I Get Around|| | |||
|- | |||
|Änglarnas jul||{{spotify|id=4BuVey33SAEyY7YaRkCmqa}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Tusen bitar|| | |||
|- | |||
|Tusen och en natt|| | |||
|- | |||
|Tusen röster|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 51.14|14]]''' ||rowspan= "2"|The Hebbe Sisters, Gunhild Carling och Robert Wells||My Fairytale comes true|| | |||
|- | |||
|As Long I'm Singing|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Robert Wells Trio ''(bingomusik)''||Nocturne Op: 2 No2|| | |||
|- | |||
|You're a lady|| | |||
|- | |||
|Kalle på spången|| | |||
|- | |||
|Jag har bott vid en landsväg|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 51.15|15]]''' ||rowspan= "3"|Lars-Kristerz||Anna-Lena Knaster från Söderhamn||{{spotify|id=0b0ryt3WYW9PvaBBApbPW4}} | |||
|- | |||
|Jag vet||{{spotify|id=5WjL8avYVGoFJgdHn1R3zb}} | |||
|- | |||
|Vi går hem till Max||{{spotify|id=5fHecWYel6j1KeRxGom8wL}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lars-Kristerz ''(bingomusik)''||Du raiter upp mig (You raise me up)|| | |||
|- | |||
|Sjömans jul på Hawaii|| | |||
|- | |||
|Gärdebylåten|| | |||
|- | |||
|Rockin' Around the Christmas Tree|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 51.16|16]]''' ||Peter Simson och Jenny Silver||Till de ensamma i vår stad|| | |||
|- | |||
|Sofia Källgren||Julen skynda jag väntar på dig||{{spotify|id=2BYmVzYrKgDkayv0GveqcP}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little Chrimstas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 51.17|17]]''' ||Danne Stråhed och Dynamo||Cykel e nyckelen|| | |||
|- | |||
|Dynamo, Kikki Danielsson, Danne Stråhed och Sulo Karlsson||If New Years Day Wasn't So Cold || | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Jörgen Mörnbäck||Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|Dynamo ''(bingomusik)''||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Dynamo och Jörgen Mörnbäck ''(bingomusik)''|| Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Dynamo och Danne Stråhed ''(bingomusik)''||Andakt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "33"| '''[[Avsnitt 51.18|18]]''' ||Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och Andreas Weise||It's the Most Wonderful Time of the Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och Brunnsbo Musikklasser||Önskelistan|| | |||
|- | |||
|Tomten jag vill ha en riktig jul|| | |||
|- | |||
|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, The Vocalettes, Shirley Clamp||Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!|| | |||
|- | |||
|Robertt Wells, Rhapsody in Snow Orchestra, Daniel Norberg, Emil Norberg||Rudolf med Röda mulen|| | |||
|- | |||
|Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, Daniel Norberg, Emil Norberg och The Vocalettes||Inget rimmar på en cykelhjälm|| | |||
|- | |||
|Peg Parnevik, Robert Wells och Rhapsody in Snow Orchestra||Tänd ett ljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"|Robert Welles, The Vocallets och Rhapsody in Snow Orhcestra||Jingle Bells|| | |||
|- | |||
||All I Want for Christmas|| | |||
|- | |||
|Hej tomtegubbar|| | |||
|- | |||
|I want for Christmas baby|| | |||
|- | |||
|Rocking Christmas|| | |||
|- | |||
|Jingle Tingeling|| | |||
|- | |||
|Wonderful Christmas|| | |||
|- | |||
|Robert Wells, Rhapsody in Snow Orchestra, Brunnsbo Musikklasser och Rasmus Johansson||Bella Note|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Robert Wells, Andreas Weise, Rhapsody in Snow Orchestra och The Vocalettes||Before Christmas|| | |||
|- | |||
|Santa claus is comming to town|| | |||
|- | |||
|Peg Parnevik, Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells, Voices, The Vocalettes||New York (Handles Heartbreak Better)|| | |||
|- | |||
|Huskörnen||Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
|Shirley Clamp, Peg Parnevik, Rhapsody in Snow Orchestra, Andreas Weise, Robert Wells och The Vocalettes||Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
|Shirley Clamp, Robert Wells, Rhapsody in Snow Orchestra och The Vocalettes ||Winter Wonderland|| | |||
|- | |||
|Marlena Ernman||Have you self a merry litte Christmas|| | |||
|- | |||
|Tommy Körberg ||The Christmas Song|| | |||
|- | |||
|Tommy Körberg och Marlena Ernman||Baby it's cold outside|| | |||
|- | |||
|Loa Falkman, Robert Wells och Brunnsbo Musikklasser||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Andreas Weise, Rhapsody in Snow Orchestra, Robert Wells och The Vocalettes||Santa claus is comming to town|| | |||
|- | |||
|rowspan= "7"| Robert Wells och Rhapsody in Snow Orchestra ''(bingomusik)''||Happy Christmas (War is over)|| | |||
|- | |||
|Last Christmas|| | |||
|- | |||
|Driving home for Christmas|| | |||
|- | |||
|The first noel|| | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|When You Wish upon a Star || | |||
|- | |||
|My Grown Up Christmas List || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 51.19|19]]''' ||Renaida Braun||One nihgt only|| | |||
|- | |||
|Tommy Nilsson||Samma människa||{{spotify|id=75UQmXrzM6FkSLBb3DGkfw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Peter Johansson och Bruno Mitsogiannis||I want to break free|| | |||
|- | |||
|We will Rock You|| | |||
|- | |||
|Peter Johansson, Bruno Mitsogiannis och Renaida Braun||Happy New Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Careless Whisper|| | |||
|- | |||
|New Year's Day|| | |||
|- | |||
|Auld lang synee|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar