37 964
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(2 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 260: | Rad 260: | ||
|Husbandet & Rigmor Gustafsson ''(bingomusik)''||River|| | |Husbandet & Rigmor Gustafsson ''(bingomusik)''||River|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 47.18|18]]''' || Robert Wells & Rhapsody in Show Orchestra ||Tomtarnas Vaktparad|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Robert Wells, Rhapsody in Show Orchestra och The Vocalettes||Jing-a-ling , jing-a-ling|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Lisa Ajax||Unbelievable||{{spotify|id=42uerBCjSnUdqV1Fx9eTCu}} | |||
|- | |||
|Andreas Weise ||Christmas dream||{{spotify|id=6tUMdozpJETJYMjbk54LjA}} | |||
|- | |||
|Sissel Kyrkjebø ||Jul, jul, strålande jul || | |||
|- | |||
|Ace Wilder||Riot||{{spotify|id=0ZsIEF8vkWl02rdYPRtvwY}} | |||
|- | |||
|Tommy Körberg||Jag går dit du går||{{spotify|id=706MA8s0T8BhHsnuSWkwwJ}} | |||
|- | |||
|Nanne Grönvall||Run Rudolph Run|| | |||
|- | |||
|Doug Seegers||Daddy's still around||{{spotify|id=5y0m3IzHTGKDMgF7YjTP7L}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"| Robert Wells & Rhapsody in Show Orchestra ''(bingomusik)''||The first Noel || | |||
|- | |||
|The Christmas song|| | |||
|- | |||
|Bella notte || | |||
|- | |||
|Let it snow|| | |||
|- | |||
|When You Wish upon a Star || | |||
|- | |||
|Have Yourself A Merry Little Christmas || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 47.19|19]]''' ||Caroline Af Ugglas||Jag är bara människa||{{spotify|id=3BpXK56WbNXiENAwyvJlFS}} | |||
|- | |||
|Anders Ekborg och Maja Frydén||The Prayer|| | |||
|- | |||
|A Base||Never Gonna Say I'm Sorry||{{spotify|id=5qwyp6eTXw5lamIiGaYFO1}} | |||
|- | |||
|Sven-Bertil Taube||Ett sista glas||{{spotify|id=0lnttIy5bT85yjp7B0og1M}} | |||
|- | |||
|Gunhild Carling & Caroline Af Ugglas||Happy New Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet & Himlaväsen ''(bingomusik)''||Baby blue|| | |||
|- | |||
|Beyound our dreams|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Gunhild Carling ''(bingomusik)''||Moonlight serenade|| | |||
|} | |} | ||
redigeringar