37 911
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(9 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 174: | Rad 174: | ||
|That's a plenty|| | |That's a plenty|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 47.12|12]]''' ||Lotta Engberg & Drifters||Världens bästa servitris|| | |||
|- | |||
|Scotts ||Novemberregn||{{spotify|id=76c2fc3n39fyfv6V1hIKn6}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Drifters||Blå blå känslor||{{spotify|id=7jJ37ahQI6OLeRJHNqc57C}} | |||
|- | |||
|Ingen av oss förstår||{{spotify|id=1GIQf3yEqPTLhRQgpZs8tu}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Drifters ''(bingomusik)''||Kommer tid kommer råd|| | |||
|- | |||
|Livet kommer inte i repris|| | |||
|- | |||
|Vem kan älska dig som jag|| | |||
|- | |||
|Allt blir alltid som du vill|| | |||
|- | |||
|Låt kärleken födas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 47.13|13]]''' ||Peter Johansson, Jesper Sjöberg och Matilda Grü||Shed a little light|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg, Peter Johansson, Jesper Sjöberg och Matilda Grü||100%|| | |||
|- | |||
|Peter Johansson||Radio Ga Ga|| | |||
|- | |||
|Per Andersson||Stad i ett ljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Serenity|| | |||
|- | |||
|Januari|| | |||
|- | |||
|When you leave|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 47.14|14]]''' ||Lill ||I can jive|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Fredá ||Kärleken bär||{{spotify|id=3fsmAte4rGxpLUghBt7vJ6}} | |||
|- | |||
|I en annan del av världen||{{spotify|id=1FM3Fv3pvNo6RD0c6on00v}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Fredá ''(bingomusik)''||En människa|| | |||
|- | |||
|Bad bandmachine suffle|| | |||
|- | |||
|Det måste gå|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 47.15|15]]''' ||rowspan= "4"| The Fantastic Four||Can't take my eyes of you||{{spotify|id=5QJ29xpIysxQaACCAXJCjH}} | |||
|- | |||
|Only you||{{spotify|id=1Fq4Q1bMAGO9kIL3TIruGw}} | |||
|- | |||
|Mambo No. 5||{{spotify|id=2RNOe4C5QuwZRvYTbr77Oj}} | |||
|- | |||
|Why do fools fall in love|| | |||
|- | |||
|Sissel Kyrkjebø & Solid Gospel||To god be the glory|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vi tänder ett ljus i advent|| | |||
|- | |||
|Adventstid|| | |||
|- | |||
|Husbandet & The Fantastic Four ''(bingomusik)''||My girl|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 47.16|16]]''' ||rowspan= "2"| Larz-Kristerz||Jag måste glömma Carina||{{spotify|id=4MdAWVeaRlRZF4C6K2gcxW}} | |||
|- | |||
|Torkade rosor och tummade brev||{{spotify|id=1zj0o0eQEUUbEHvfUHhbwv}} | |||
|- | |||
|Donnez||Vem tänker på tomten||{{spotify|id=6s9mv20OMgBjiNpV0e7cK0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Larz-Kristerz ''(bingomusik)''||Carina|| | |||
|- | |||
|Only you can break my heart|| | |||
|- | |||
|Termos|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 47.17|17]]''' ||rowspan= "3"| Rigmor Gustafsson||Call me Lonely|| | |||
|- | |||
|The Christmas Song|| | |||
|- | |||
|Jingle Bells|| | |||
|- | |||
|Ronia Hedlund||Clarity|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||I want it that way|| | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Rigmor Gustafsson ''(bingomusik)''||River|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 47.18|18]]''' || Robert Wells & Rhapsody in Show Orchestra ||Tomtarnas Vaktparad|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Robert Wells, Rhapsody in Show Orchestra och The Vocalettes||Jing-a-ling , jing-a-ling|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Lisa Ajax||Unbelievable||{{spotify|id=42uerBCjSnUdqV1Fx9eTCu}} | |||
|- | |||
|Andreas Weise ||Christmas dream||{{spotify|id=6tUMdozpJETJYMjbk54LjA}} | |||
|- | |||
|Sissel Kyrkjebø ||Jul, jul, strålande jul || | |||
|- | |||
|Ace Wilder||Riot||{{spotify|id=0ZsIEF8vkWl02rdYPRtvwY}} | |||
|- | |||
|Tommy Körberg||Jag går dit du går||{{spotify|id=706MA8s0T8BhHsnuSWkwwJ}} | |||
|- | |||
|Nanne Grönvall||Run Rudolph Run|| | |||
|- | |||
|Doug Seegers||Daddy's still around||{{spotify|id=5y0m3IzHTGKDMgF7YjTP7L}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"| Robert Wells & Rhapsody in Show Orchestra ''(bingomusik)''||The first Noel || | |||
|- | |||
|The Christmas song|| | |||
|- | |||
|Bella notte || | |||
|- | |||
|Let it snow|| | |||
|- | |||
|When You Wish upon a Star || | |||
|- | |||
|Have Yourself A Merry Little Christmas || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 47.19|19]]''' ||Caroline Af Ugglas||Jag är bara människa||{{spotify|id=3BpXK56WbNXiENAwyvJlFS}} | |||
|- | |||
|Anders Ekborg och Maja Frydén||The Prayer|| | |||
|- | |||
|A Base||Never Gonna Say I'm Sorry||{{spotify|id=5qwyp6eTXw5lamIiGaYFO1}} | |||
|- | |||
|Sven-Bertil Taube||Ett sista glas||{{spotify|id=0lnttIy5bT85yjp7B0og1M}} | |||
|- | |||
|Gunhild Carling & Caroline Af Ugglas||Happy New Year|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet & Himlaväsen ''(bingomusik)''||Baby blue|| | |||
|- | |||
|Beyound our dreams|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Gunhild Carling ''(bingomusik)''||Moonlight serenade|| | |||
|} | |} | ||
redigeringar