37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 97: | Rad 97: | ||
|- | |- | ||
|Oh my god!|| | |Oh my god!|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Erik Segerstedt och Cool Baskers orkester||I am a man of constant sorrow|| | |||
|- | |||
|If it's alright if it's ok|| | |||
|- | |||
| Erik Segerstedt, Cool Baskers orkester och Cecilia Demegård||Maybe|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Erik Segerstedt och Cool Baskers orkester ''(bingomusik)''||Söndag i sängen|| | |||
|- | |||
|Jorden snurrar|| | |||
|- | |||
|Hon är så söt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 46.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Erik Segerstedt och Jasmine Kara||Beautiful world || | |||
|- | |||
|In the basement (part 1)|| | |||
|- | |||
|rowspan= "8"|Erik Segerstedt ''(bingomusik)''||M*A*S*H (Suicide is Painless)|| | |||
|- | |||
|Sex and the City|| | |||
|- | |||
|Rederiet|| | |||
|- | |||
|Hill street blues|| | |||
|- | |||
|Twin Peaks|| | |||
|- | |||
|Friends|| | |||
|- | |||
|Beverly Hills 120|| | |||
|- | |||
|Macgyver|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 46.11|11]]''' ||rowspan= "2"|Erik Segerstedt och Coxmen||I'm with the band|| | |||
|- | |||
|Oh my Sweet Carolina|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Erik Segerstedt och Coxmen ''(bingomusik)''||Amazing Grace|| | |||
|- | |||
|Hallelujah I love her so|| | |||
|- | |||
|When the Saints Go Marching In|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 46.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Erik Segerstedt och Mary N'diaye||She's not the first|| | |||
|- | |||
|Make you feel my love|| | |||
|- | |||
|Erik Segerstedt||Crazy|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Erik Segerstedt ''(bingomusik)''||Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
|Sommarpsalm|| | |||
|- | |||
|Änglagård|| | |||
|- | |||
|Wilmas tema|| | |||
|- | |||
|Sommar sommar sommar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.13|13]]''' ||rowspan= "2"|Linda Bengtzing||Ta mig||{{spotify|id=6jP8FAisuWh57PVecJIWEc}} | |||
|- | |||
|Alla flickor||{{spotify|id=7hyQanjJZTKS7HdLkxS5CV}} | |||
|- | |||
|Streaplers||Om du stannar|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Nature human|| | |||
|- | |||
|Blue bar|| | |||
|- | |||
|Pure Breez|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.14|14]]''' ||rowspan= "3"|Abalone Dots||Bleed|| | |||
|- | |||
|Du liv|| | |||
|- | |||
|Creepin in|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Abalone Dots ''(bingomusik)''||Daddy's Waltz|| | |||
|- | |||
|Skomakaren|| | |||
|- | |||
|Systers sång|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.15|15]]''' ||Abalone Dots||Sons & Daugheters|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Abalone Dots & Stiko Per Larsson||Jag måste lära mig|| | |||
|- | |||
|Som vi alltid har gjort|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Abalone Dots ''(bingomusik)''||Jolene|| | |||
|- | |||
|Craighead county style|| | |||
|- | |||
|Long lonley road|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 46.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Christer Sjögren ||You are the sunshine of my life|| | |||
|- | |||
|As time goes by||{{spotify|id=57ITX9QZUK29kLoJj3vyjA}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Oscar Zia||Ballare con me||{{spotify|id=0QgwuXyifMUX9IfiM6UAUn}} | |||
|- | |||
|Yes we can||{{spotify|id=7fzxwDWFHB4h154xCEB8zu}} | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson och Linda Bengtzing||It takes two|| | |||
|- | |||
|Thomas Järvheden||Påskkärring året om|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Himlaväsen & Husbandet ''(bingomusik)''||From me to you|| | |||
|- | |||
|Dilemma|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Rio funk|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Sven Fridolsson ''(bingomusik)''||My song|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.17|17]]''' ||Abalone Dots||The way that i'm living|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Abalone Dots & Sanna Hogman||Buss 18 till dig|| | |||
|- | |||
|Jag springer|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Abalone Dots ''(bingomusik)''||Take it easy|| | |||
|- | |||
|Regrets|| | |||
|- | |||
|Long time gone|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna||Det är lördag igen||{{spotify|id=29TKj9fN2RyTCT17aL5gI6}} | |||
|- | |||
|Alla rätt||{{spotify|id=7bvsVhmhE9IO3CfLeR79he}} | |||
|- | |||
|Arvingarna och Maria Rolf||Genom natten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Arvingarna''(bingomusik)''||Jag vet vad kärlek är|| | |||
|- | |||
|Det svär jag på|| | |||
|- | |||
|Diggi loo diggi ley || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 46.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna och och Elisa Lindström||Finns det någon annan nu|| | |||
|- | |||
|Leva|| | |||
|- | |||
|Arvingarna||Ta tillbaka nu||{{spotify|id=7vqv9tmzq4rEuZgcL2fqqG}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Arvingarna''(bingomusik)''||Hälsa till Marie från mig|| | |||
|- | |||
|Jag ska måla hela världen lilla mamma|| | |||
|- | |||
|Då kom en liten ängel|| | |||
|- | |||
|Bara 15 år|| | |||
|- | |||
|De ensammans promenad || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 46.20|20]]''' ||rowspan= "4"|Arvingarna & Anna Sköld||Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Jazzbacillen|| | |||
|- | |||
|Tunna skivor|| | |||
|- | |||
|Lyckans ost|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Arvingarna||Ängel||{{spotify|id=2Rsioa3rVrJcQQwiuCr1nv}} | |||
|- | |||
|Älska och förför mig||{{spotify|id=6YtSW4GwPZAW8l3M7Zc2qA}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Arvingarna''(bingomusik)''||Jeannie|| | |||
|- | |||
|Jennifer|| | |||
|- | |||
|Pamela|| | |||
|- | |||
|Louise || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 46.21|21]]''' ||Arvingarna & Erica Sjöström||Livet kommer inte i repris|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Arvingarna||Hur ska det bli, hur ska det gå||{{spotify|id=63Cc5qcrVD7TmltVWyjPjQ}} | |||
|- | |||
|Eloise||{{spotify|id=1cmdyYqbzc8fvHsmtErxx0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Arvingarna''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Hon kommer med sommaren|| | |||
|- | |||
|En sommar med dig|| | |||
|- | |||
|Sommaren är kort|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.22|22]]''' ||Anna Stadling||Älskar dig||{{spotify|id=6nTgvmCggbGEH874SDuuR3}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|The Compleatles||Can't Buy Me Love|| | |||
|- | |||
|Get Back|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|The Compleatles ''(bingomusik)''||I Want You (She's So Heavy)|| | |||
|- | |||
|Something|| | |||
|- | |||
|Nowhere Man|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 46.23|23]]''' ||Ulf Nilsson||Little by Little|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sannex||Stanna tiden||{{spotify|id=7FXsSLzEsJN8UYyMw19jyT}} | |||
|- | |||
|Gamla fina låtar||{{spotify|id=5eZU7PLOU7B3QdQ9TYKJVe}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Änglamark|| | |||
|- | |||
|Sol, vind och vatten|| | |||
|- | |||
|Så skimrade var aldrig havet|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 46.24|24]]''' ||rowspan= "2"|The Moniker||California Dream|| | |||
|- | |||
|I'm on my way|| | |||
|- | |||
|Elin Lanto||Skylight||{{spotify|id=0O8pIisycfBl9oxzMOHJ95}} | |||
|- | |||
|Alien||Summer of love||{{spotify|id=73eCz5aKkM2u5RLZQO92mB}} | |||
|- | |||
|Sylvia Vrethammar||Sommartid||{{spotify|id=3nzqLD0sM9EueBFSgaFZMq}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
|That's the Way My Heart Goes|| | |||
|- | |||
|Alien ''(bingomusik)''||Only one woman|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar