37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(35 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 18: | Rad 18: | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.02|2]]''' ||rowspan= "2"|Shirley Clamp ||Step By Step||{{spotify|id=38dQCN8ZP65joHxKIuA9pL}} | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.02|2]]''' ||rowspan= "2"|Shirley Clamp ||Step By Step||{{spotify|id=38dQCN8ZP65joHxKIuA9pL}} | ||
|- | |- | ||
|I feel good|| | |I feel good||{{spotify|id=6TEBAtWUEJetu4JH21ZgEX}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Min kärlek|| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Min kärlek|| | ||
Rad 26: | Rad 26: | ||
|Du är allt|| | |Du är allt|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 44.03|3]]''' ||rowspan= "2"|Elisa's ||Be mig! Se mig! Ge mig!|| | | style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 44.03|3]]''' ||rowspan= "2"|Elisa's ||Be mig! Se mig! Ge mig!||{{spotify|id=2Czv3xcCyrrf5J54RTvanO}} | ||
|- | |- | ||
|Diamonds are a girl's best friend|| | |Diamonds are a girl's best friend||{{spotify|id=4QyTx9SmmoKGIdlYXw6f4P}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Babben Larsson ||Unge|| | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Babben Larsson ||Unge|| | ||
Rad 34: | Rad 34: | ||
|Slutit fred med mig själv|| | |Slutit fred med mig själv|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Babbens band''(bingomusik)''||Home|| | |rowspan= "3"|Mattias Bylund och Babbens band ''(bingomusik)''||Home|| | ||
|- | |- | ||
|My cherie Amour|| | |My cherie Amour|| | ||
|- | |- | ||
|Let's stay togheter|| | |Let's stay togheter|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.05|5]]''' ||rowspan= "2"|Daniel Lemma och Franska Trion ||Barber|| | |||
|- | |||
|Hand|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Franska Trion ''(bingomusik)''||You and the night and music|| | |||
|- | |||
|Easy Living|| | |||
|- | |||
|Blue Monk|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.06|6]]''' ||rowspan= "2"|Andreas Lundstedt ||That's Life|| | |||
|- | |||
|Driver dagg faller regn|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Gosa|| | |||
|- | |||
|We're still kids|| | |||
|- | |||
|Make me no 1|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 44.07|7]]''' ||Mary N’diaye||Gosa||{{spotify|id=2I5Jn1pRVUmfABC62DwXiC}} | |||
|- | |||
|Rolf Jardemark & Per Hovensjö ''(bingomusik)''||Best Western Swing|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Rolf Jardemark, Per Hovensjö & Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Chant of the Water|| | |||
|- | |||
|Sankt Jörgen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.08|8]]''' ||Felicia Olsson|||Make me no. 1||{{spotify|id=3mA7el1FABReJJtyl2pn7V}} | |||
|- | |||
|Zillah & Totte||Vill det du får till||{{spotify|id=3WoT8A96BZMK5Sr3gumlMw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Magnus Sjöqvist ''(bingomusik)''||Dumb|| | |||
|- | |||
|Rockin' the ride|| | |||
|- | |||
|Anneli|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Jasmine Kara||Ain't no more room||{{spotify|id=60HSX0Rx5WUp5602SP8HAs}} | |||
|- | |||
|Can't lie to me||{{spotify|id=0NXotKjlSSNELDmRxX76jz}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||More Human|| | |||
|- | |||
|James|| | |||
|- | |||
|Land of Innocence|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"|'''[[Avsnitt 44.10|10]]''' ||Kevin Borg|| Needing You ||{{spotify|id=5PYFEqrBXmwSHBR6CTgxb0}} | |||
|- | |||
|Kevin Borg och Voices||High and Higher|| | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Sommaren som säger aldrig nej|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.11|11]]''' ||Christina Lindberg||I've Got shoes||{{spotify|id=4G7ZzDJg9WUsNM1UtbfZqI}} | |||
|- | |||
|Thomas Enroth, Henrik Åberg & Helene Nyberg||Ett litet ljus|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Lite grann från ovan|| | |||
|- | |||
|Blue Hawaii|| | |||
|- | |||
|Vårt land|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.12|12]]''' ||Tommys||En duva med bruten vinge||{{spotify|id=3me0oqjBynvs21IjjpEv74}} | |||
|- | |||
|Mats Bergmans||Saknar dig|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Lennart Palm ''(bingomusik)''||Kaffe utan grädde|| | |||
|- | |||
|Höstvisa|| | |||
|- | |||
|Dueling Banjos|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 44.13|13]]''' ||Caroline af Ugglas||Jag har katten||{{spotify|id=10pjQ6NsFG6v5bc26qA4Hl}} | |||
|- | |||
|Cookies 'N' Beans||Burning Flags||{{spotify|id=27vnC9hAddsv7fJavNQCYB}} | |||
|- | |||
|Martin Rolinski||In And out of Love ||{{spotify|id=6RvzQ1ZnBNYtowbzx4O4hh}} | |||
|- | |||
|Miriam Bryant||Push Play||{{spotify|id=192qwwyYYepCdGcWBb5UWL}} | |||
|- | |||
|Linda Lampenius||Fågeldansen || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Linda Lampenius ''(bingomusik)''||Romans|| | |||
|- | |||
|Greenslaves|| | |||
|- | |||
|Karjala kunnailla|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 44.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Top Cats||She's a devil||{{spotify|id=5kPZD7CNhC50SLdl6wyVSj}} | |||
|- | |||
|Walk on by||{{spotify|id=1IG22UW4SbyAQjShbxZTYD}} | |||
|- | |||
|Caroline Wennergren||A-tisket, a-tasket||{{spotify|id=24SVuD4S3KSODD03ntOnOM}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Dream theme|| | |||
|- | |||
|Little shoes|| | |||
|- | |||
|Travels|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.15|15]]''' ||rowspan= "2"|Chris Lindberg||My ship is coming in||{{spotify|id=36S2FYdJgzcoHMgoS0GRfN}} | |||
|- | |||
|Keep the summer coming||{{spotify|id=5sj4Qq0AicaG3bujsKJwsV}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Livin' on a prayer|| | |||
|- | |||
|Run to the Hills|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.16|16]]''' || Voize|||Om du känner mitt hjärta slå|| | |||
|- | |||
|Callinaz||Trettifyran|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Vårvindar friska|| | |||
|- | |||
|Minnen av aprilhimlen|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.17|17]]''' || Mingos ||Varje litet ögonkast|| | |||
|- | |||
|Deléns||Think of Me (When you're lonely)|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Våren|| | |||
|- | |||
|You must believe in spring|| | |||
|- | |||
|Längtan till landet|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.18|18]]''' || Excess||There's a Guy Works Down the Chip Shop Swears He's Elvis|| | |||
|- | |||
|Dreams||Spegelboll||{{spotify|id=5bPojbxFUK7kLjNxTipQVQ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Diggi-loo diggi-ley|| | |||
|- | |||
|Bamboleo|| | |||
|- | |||
|Sukiyaki|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.19|19]]''' || Canyons ||Bara du|| | |||
|- | |||
|Framed||Mary-Ann|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||What's another year|| | |||
|- | |||
|Adios, adieu, auf wiedersehen, goodbye|| | |||
|- | |||
|Ein Bisschen Frieden|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 44.20|20]]''' || Voize||Kom och ge kom och ta|| | |||
|- | |||
|Mingos||All That|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Birds|| | |||
|- | |||
|Gravity|| | |||
|- | |||
|Hertbreak Hotel|| | |||
|- | |||
|Hold me|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.21|21]]''' || Excess||Kom och gör mig galen|| | |||
|- | |||
|Framed||Vaya con Dios, min älskling|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Jag ska måla hela världen lilla mamma|| | |||
|- | |||
|Allt kommer att bli bra mamma|| | |||
|- | |||
|Oh mama|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 44.22|22]]'''||Framed||Madeleine || | |||
|- | |||
|Voize ||Långt härifrån|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Idas sommarvisa|| | |||
|- | |||
|Sommarpsalm|| | |||
|- | |||
|Mitt sommarlov|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 44.23|23]]'''|| Magnus Carlsson & Solid Gospel ||Glorius|| | |||
|- | |||
|Andra Generationen||800 grader|| | |||
|- | |||
|Solid Gospel||I morgon är en annan dag || | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Visa vid vingens ängar|| | |||
|- | |||
|Romans ur pastroalvisa|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Kee Marcello ''(bingomusik)''||Hammers Heart|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar