37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(12 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 50: | Rad 50: | ||
| Sometimes in the Rain||{{spotify|id=5ul8UllBaB9qXtr98rlT3x}} | | Sometimes in the Rain||{{spotify|id=5ul8UllBaB9qXtr98rlT3x}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.11|11]]''' ||rowspan= "2"| Drifters||Kom tillbaks||{{spotify|id=6u7CMqb1Unf38VIJteL1Ye}} | |||
|- | |||
| Nina fina ballerina||{{spotify|id=6m4PFdsuNDyFi1LCUCH9Tq}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.12|12]]''' || Carina Jaarnek och Peter Jezewski||Back in 57|| | |||
|- | |||
| Justin Shandor||Suspicious minds|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.13|13]]''' || rowspan= "2"| Calaisa||Up to us||{{spotify|id=68J22aY4RgZcOIIpZs1d9Q}} | |||
|- | |||
| Hitchhiker of hearts||{{spotify|id=6cKUPJ55Yjkqv40snjqfRm}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.14|14]]''' || rowspan= "2"| Titanix||Nu är det lördag igen||{{spotify|id=6xWc4NB9kWuvaPUnlW5Lqe}} | |||
|- | |||
| Varje gång nån frågar om dig||{{spotify|id=75WOrgIueCNw5PvRE6tFzF}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 41.15|15]]''' || Christer Sjögren och Gunhild Carling||Djingis Khan|| | |||
|- | |||
| Solid Gospel, Elisabeth Andreassen och Marie Serneholt||Put a little love in your heart|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Linda Bentgzing||Feel|| | |||
|- | |||
||Sex Bomb|| | |||
|- | |||
||It's A Heartache|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.16|16]]''' || rowspan= "2"| The Playtones||Target||{{spotify|id=3xC09m2IkP9XoTP6rAF46J}} | |||
|- | |||
| It's too late||{{spotify|id=42ZIbLb9oRw1Iz8ql1R2NS}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.17|17]]''' || rowspan= "2"| Nanne Grönwall||Nag||{{spotify|id=62uErhf3fmJn2Aeuf9L75Y}} | |||
|- | |||
| Shadow on the wall||{{spotify|id=3e8Cr1fsFj3AmS8G7amxgS}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 41.18|18]]''' || rowspan= "3"| Las Vegas Trio||Kalle och hans vänner||{{spotify|id=0i9gxjAL1ZmiLyY8PY5d3t}} | |||
|- | |||
| Bjällerklang||{{spotify|id=5UJBtTdHXOSKm9GIWrv3o1}} | |||
|- | |||
|Ritsch Ratsch||{{spotify|id=1tRMPLRUmJwVjQ98I4Mjaj}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.19|19]]''' || rowspan= "2"| Amy Diamond||Klang min vackra bjällra||{{spotify|id=7oeuzWJBYifXqK43XAGjwY}} | |||
|- | |||
| Tänd ett ljus||{{spotify|id=3RtH8dDwozA3XoWEQ95RsS}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 41.20|20]]''' || rowspan= "2"|Nisse Helllberg||En vit jul med stänk av blått||{{spotify|id=7tOyDVmGcJxAZT2aHThA7S}} | |||
|- | |||
| Pil av silver||{{spotify|id=13Hh9uj6Na3Uyu7vO8ZApc}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 41.21|21]]''' || Robert Wells, Vocalettes och Jojje Wadenius ||Run Run Rudolph|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Vocaletts ||Jing-A-Ling, Jing-A-Ling || | |||
|- | |||
|Thomas Petersson och Vocalettes||Christmas Song|| | |||
|- | |||
|Youngblood ||Last Christmas|| | |||
|- | |||
|Jill Johnson||Christmas with you||{{spotify|id=5YiAN4N47JOtzWlJeyojuw}} | |||
|- | |||
|Tina Ahlin och Jojje Wadenius ||Betlehems stjärna|| | |||
|- | |||
|Robin Stjernberg ||Halo||{{spotify|id=0hWiYBuaBS0cPfllY4Z6N0}} | |||
|- | |||
|Erato ''(videoklipp)''||Ruldof med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Tina Ahlin, Jill Johnson och Niklas Hjulström ||En julsaga|| | |||
|- | |||
|Molly Sandén ||All I Want for Christmas|| | |||
|- | |||
||Sofia Källgren och Robert Wells||I julens tid||{{spotify|id=6u4UTKD4e1ByEXO0kn2WYK}} | |||
|- | |||
|Chalmers Sångkör ||Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Marches militaires || | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar