37 964
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(En mellanliggande sidversion av samma användare visas inte) | |||
Rad 284: | Rad 284: | ||
|- | |- | ||
|Deck the halls|| | |Deck the halls|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 39.19|19]]''' ||Tommy Nilsson||I år är julen min||{{spotify|id=2qNcpYxTFoMimcWQjSF2Vh}} | |||
|- | |||
|Amy Diamond||Hej mitt vinterland||{{spotify|id=0O8ExSCzD62jKBFzBOrbtt}} | |||
|- | |||
|Anna Christoffersson||Ave Maria|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Amy Diamond, Tommy Nilsson, Annica Thorberg och Lotta Engberg||Tänd ettt ljus|| | |||
|- | |||
||Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Betlehems stjärna|| | |||
|- | |||
||Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
||När det lider mot jul|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 39.20|20]]''' ||Thomas Järvheden, Gentlemen och Komodo ||Har du kvittot?|| | |||
|- | |||
|Gentleman||Silent Night|| | |||
|- | |||
|Måns Zelmerlöv och Sonja Aldén||Vit som en snö|| | |||
|- | |||
|Anders Eldeman, Gentlemen, Linda Bengtzing, Komodo, Måns Zelmerlöv, Sanna Nielsen, Shirley Clamp, Sonja Aldén, Thomas Järvheden och Lotta Engberg||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Måns Zelmerlöv||December||{{spotify|id=6WG7lWqmHXg9BNBouYNTuJ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sanna, Sonja och Shirley||Vår jul||{{spotify|id=1VIFJJmZemiQ2nv3XUtlqb}} | |||
|- | |||
||Tänd ett ljus||{{spotify|id=6argJa62LtgqkrX2JbmyMq}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||The Christmas song|| | |||
|- | |||
||Have youself a merry little christmas|| | |||
|- | |||
||White Christmas|| | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar