37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(11 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 125: | Rad 125: | ||
|- | |- | ||
|Me and Bobby McGee|| | |Me and Bobby McGee|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.12|12]]''' ||Roger Pontare||If walls could talk|| | |||
|- | |||
|Marie Picasso||Turn my Life into Pieces|| | |||
|- | |||
|Roger Pontare och Marie Picasso||Stjärnorna|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet, Olle och Tomas Johansson ''(bingomusik)''||La isla bonita|| | |||
|- | |||
|Marie, Marie|| | |||
|- | |||
|Michelangelo|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 38.13|13]]''' ||Linda Bengtzing||Black velvet|| | |||
|- | |||
|Linda Bengtzing & Velvet ||Victorious ||{{spotify|id=70UkLnzGq6s19wY7jYAbX1}} | |||
|- | |||
|Fantastic Four||I can't help myself||{{spotify|id=0MlYP8fxIOG4SiDE5waMnv}} | |||
|- | |||
|Joe Labero||Passage|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fields of Gold|| | |||
|- | |||
|Alla flickor|| | |||
|- | |||
|Gold|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Sanna Nielsen||Devotion ||{{spotify|id=5xMsI8NHaCXMkKE9m8rZWq}} | |||
|- | |||
|Somewhere|| | |||
|- | |||
|Mikael Henkelman||Höstvisa || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Anthem|| | |||
|- | |||
|Don't Stop Believin' || | |||
|- | |||
|Time to say goodbye/Con te partirò || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.15|15]]''' ||Andra generationen och Dogge Doggelito||Hippare Hoppare||{{spotify|id=0tBFxhzEv1HYXUVvueNjmp}} | |||
|- | |||
|Björn Ferry||Breaking the Lord|| | |||
|- | |||
|Andra generationen||Kebabpizza Slivovitza||{{spotify|id=1x6MjpVXqiAPyG8Kf9kFlI}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Flickan och kråkan|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water || | |||
|- | |||
|Hon gör mej galen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 38.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Christer Sjögren||Den stora dagen|| | |||
|- | |||
|Help me make it through the night||{{spotify|id=4QwJjSDu2CgyKvw3hde8LZ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Han måste gå|| | |||
|- | |||
|Leende guldbruna ögon|| | |||
|- | |||
|What's another year|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna||Kärlek överallt||{{spotify|id=5KKTBN57YdHfDqh1L4NoC2}} | |||
|- | |||
|Livet är underbart||{{spotify|id=6wY3QZCeVHjpTXCIPf2xrq}} | |||
|- | |||
|Jan Malmsjö||Hej Clown|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Vackra pojkar, vackra män|| | |||
|- | |||
|Lady in red|| | |||
|- | |||
|En sång en gång för länge sen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 38.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Scotts||Vi gör det igen||{{spotify|id=2BmTkQaScoJzZWsovVHeXf}} | |||
|- | |||
|Jag ångrar ingenting||{{spotify|id=74y6jLYrGqbrIpXqeY1tio}} | |||
|- | |||
|Stefan Andersson och Magnus Törnqvist ||Den bohuslänska eskadern|| | |||
|- | |||
|Stefan Andersson, Johanna Rasmussen och Magnus Törnqvist ||Visan om Metta Fock|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||My Sweet Lord|| | |||
|- | |||
|Välkommen|| | |||
|- | |||
|Wake up|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.19|19]]''' ||rowspan= "2"|The Refreshments||Keep Movin' On||{{spotify|id=74FcnLhJ8E8BntThy4LEdL}} | |||
|- | |||
|Miss You Miss Belinda ||{{spotify|id=5mrhBpu8xv3nk5ODeHRFve}} | |||
|- | |||
|Eva Eastwood ||My my my||{{spotify|id=5C10L8M9jikkyrsH0hI3AN}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Caruso|| | |||
|- | |||
|Till SJ|| | |||
|- | |||
|To All the Girls I've Loved Before || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 38.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Cecilia Vennersten||Till livets slut|| | |||
|- | |||
|Det vackraste||{{spotify|id=4uwUxSUrtFKG9sECn1jKvv}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Kär och galen|| | |||
|- | |||
|I swear|| | |||
|- | |||
|För kärlekens skull|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.21|21]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Stefanz||Copacabana||{{spotify|id=2Q8ult6L5E7zWEJF2FNOfn}} | |||
|- | |||
|Ännu blommor våra rosor|| | |||
|- | |||
|Lasse Stefanz och Lotta Engberg ||Världens lyckligaste par||{{spotify|id=2n6f2IOyaBLU7TqrpcHiIw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Lite grann från ovan|| | |||
|- | |||
|Husvagn|| | |||
|- | |||
|De sista ljuva åren|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 38.22|22]]''' ||rowspan= "2"|Jenny Berggren||Here I Am||{{spotify|id=5J08wqPiaK95OCQ7Ic5PMT}} | |||
|- | |||
|Beautiful Life|| | |||
|- | |||
|Johan Becker ||Higher || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Come On Eileen|| | |||
|- | |||
|Money, Money, Money || | |||
|- | |||
|All 'bout the Money|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 38.23|23]]''' ||rowspan= "4"|Electric Banana Band|| Fantomens brallor||<center>[[Fil:Spotify.png|16px|link=http://open.spotify.com/track/4CDHNQkmWFnj2kvTA1Iv5C]]</center> | | style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 38.23|23]]''' ||rowspan= "4"|Electric Banana Band|| Fantomens brallor||<center>[[Fil:Spotify.png|16px|link=http://open.spotify.com/track/4CDHNQkmWFnj2kvTA1Iv5C]]</center> |
redigeringar