37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(8 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 164: | Rad 164: | ||
|Hans Martin||Lyckan||{{spotify|id=1MY9D5tyJv8SlyYi7Usyll}} | |Hans Martin||Lyckan||{{spotify|id=1MY9D5tyJv8SlyYi7Usyll}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "3"|Husbandet och Pierre Eriksson | | rowspan= "3"|Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)'' ||Scent of a Woman|| | ||
|- | |- | ||
|Säkkijärven polka|| | |Säkkijärven polka|| | ||
Rad 182: | Rad 182: | ||
|LaGaylia Frazier||Over and Over again||{{spotify|id=6GDxspvyYXibS2Ozs2oGXw}} | |LaGaylia Frazier||Over and Over again||{{spotify|id=6GDxspvyYXibS2Ozs2oGXw}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "5"|Husbandet''(bingomusik)'' ||Little Shoes|| | | rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Little Shoes|| | ||
|- | |- | ||
|Smooth Operator|| | |Smooth Operator|| | ||
Rad 196: | Rad 196: | ||
|A little bit of soap||{{spotify|id=1zoYwTJjpdjfoqpImssa1K}} | |A little bit of soap||{{spotify|id=1zoYwTJjpdjfoqpImssa1K}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "3"|Husbandet''(bingomusik)'' ||Dream Theme|| | | rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Dream Theme|| | ||
|- | |- | ||
|Balladen om Ernst Georg Johansson från Uddevalla|| | |Balladen om Ernst Georg Johansson från Uddevalla|| | ||
Rad 202: | Rad 202: | ||
|| Invitation till Guatemala|| | || Invitation till Guatemala|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 36.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Lönndahl||Showlivet|| | |||
|- | |||
|Tiotusen röda rosor|| | |||
|- | |||
|Louise Gerdtmann||Tangokavaljeren|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Ordinary people|| | |||
|- | |||
|That's Amore|| | |||
|- | |||
|| Piccolissima Serenata|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 36.17|17]]''' ||rowspan= "2"|Svenne Rubins||Långa bollar på Bengt||{{spotify|id=5yp9VtCVyRyBbagiJCZOvE}} | |||
|- | |||
|En gammal Amazon||{{spotify|id=1UrXKqrRRTHW6GyaRucYAs}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet och Wojtek Goral ''(bingomusik)'' ||Danse mot vår|| | |||
|- | |||
|You|| | |||
|- | |||
|| Spring is here|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 36.18|18]]''' ||Lill Lindfors||Om du någonsin kommer fram till Samarkand|| | |||
|- | |||
|Lill Lindfors och Lotta Engberg||Me and Bobby McGee|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Corcovado|| | |||
|- | |||
|Allt jag vet|| | |||
|- | |||
|| Jag tycker inte om dig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 36.19|19]]''' |||Streaplers||Jukeboxen||{{spotify|id=2oS8vjVKjzOAxMEotcpPu3}} | |||
|- | |||
|Arvingarna||Bara femton år||{{spotify|id=0BE3D9Mkf8OY98osdGDFXQ}} | |||
|- | |||
|Arvingarna och Streaplers||Rockin' All Over the World || | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Eg Ber for Norge|| | |||
|- | |||
|9 to 5|| | |||
|- | |||
|| Seet Dreams|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 36.20|20]]''' ||Andrés Esteche||Later|| | |||
|- | |||
|Andrés Esteche och Tina Thörner||Born to be wild|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Marlowe's Theme|| | |||
|- | |||
|What's love got to do with it|| | |||
|- | |||
|| Hymn|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 36.21|21]]''' ||rowspan= "2"|Vocaletts||Bei mir bist du schön||{{spotify|id=3hJiyth5XpItFvweejSkVp}} | |||
|- | |||
|Boogie woogie bugle boy||{{spotify|id=78pQJPFqbepsR401Fun226}} | |||
|- | |||
|Anders Lundin||Snart hemma||{{spotify|id=4E5OmIgj626t9gcQ4VteCy}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Änglamark|| | |||
|- | |||
|Så skimrande var aldrig havet|| | |||
|- | |||
|| Calle Schewens vals|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 36.22|22]]''' ||Barbados och Johanna Toftby||Vilda kvinna|| | |||
|- | |||
|Semestersabotörerna||När vi tar ett bloss|| | |||
|- | |||
|Barbados||Tid att gå vidare||{{spotify|id=30SvLybjLiEpB1N2ZPYrvr}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Michelle|| | |||
|- | |||
|Sång till friheten|| | |||
|- | |||
|Tusen bitar|| | |||
|- | |||
|| The Long and Winding Road|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 36.23|23]]''' ||Östen med resten och Göteborg gospel||Grilla grilla|| | |||
|- | |||
|Mats Paulson och Göteborg Gospel||Barfotavisan || | |||
|- | |||
|Alcazar||Stay the Night ||{{spotify|id=59scqF8FynVEV5kJtoj4yj}} | |||
|- | |||
|Curt-Eric Holmquist, Göteborg Gospel och Lotta Engberg||Sommar på Liseberg|| | |||
|- | |||
|Husbandet & Maria Wigander ''(bingomusik)'' ||Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet & Pierre Eriksson ''(bingomusik)'' ||Bluesette|| | |||
|- | |||
|Sommar och sol || | |||
|- | |||
|Fyra Bugg & en Coca Cola || | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar