37 911
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(12 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 58: | Rad 58: | ||
|- | |- | ||
|Fint Folk|| | |Fint Folk|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 31.08|8]]''' ||Andrea Bocelli & Scandinavian Strings||Can't help falling in love|| | |||
|- | |||
| Andrea Bocelli, Carola & Scandinavian Strings ||Because We Believe|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Scandinavian Strings ''(bingomusik)''||Circles|| | |||
|- | |||
|Pour Una Cabeza|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 31.09|9]]''' ||rowspan= "2"| Lisa Nilsson & Banda Beleza||Regn i Rio|| | |||
|- | |||
|Allt du ville|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Banda Beleza ''(bingomusik)''||Cachoeira|| | |||
|- | |||
|Madrugada|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 31.10|10]]''' ||Cascada ||Every time we touch||{{spotify|id=2gOlrge3YTmYPwsCGgU62K}} | |||
|- | |||
|Robert Wells||Oh oh oh|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Martina Almgren Quartet ''(bingomusik)''||Bingo|| | |||
|- | |||
|Lullaby for P.C.|| | |||
|- | |||
|Ciao Bello!|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 31.11|11]]''' ||rowspan= "2"| Roxette||One wish||{{spotify|id=34fI45l5xJD3c85tJUNCsF}} | |||
|- | |||
|The Look||{{spotify|id=46WVVHERbHreW3Ap2ztQt8}} | |||
|- | |||
|Jill Johnson ||Cowboy up||{{spotify|id=2yQEHjUTKxD4zvwb8Scasn}} | |||
|- | |||
|Gunilla Backman||Med ögon känsliga för grönt||{{spotify|id=3x6KyIGq8DxESh3cYIZxfF}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Jonas Olsson och Maria Wigander ''(bingomusik)''||Vocalise|| | |||
|- | |||
|Mozarts klarinettkonsert|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 31.12|12]]''' ||rowspan= "2"| Svenska Kammarorkestern, Örebro och Erika Sunnegårdh ||Quando m´ en vo|| | |||
|- | |||
|Tacea la notte placida|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Svenska Kammarorkestern, Örebro ''(bingomusik)''||Air Orkestersvit nr 3 BWV 1068|| | |||
|- | |||
|Romans Eine Kleine Nachtmusik KV525|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 31.13|13]]''' ||rowspan= "2"| Martin Stenmarck ||Sjumilakliv||{{spotify|id=744LFHhfdrmoR477bIRTVp}} | |||
|- | |||
|Han är galen||{{spotify|id=6HZveYAZw3ZOjyPJYzfV6Y}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Stoneground ''(bingomusik)''||Bossan|| | |||
|- | |||
|Mr. Fiotz|| | |||
|- | |||
|Tema 1|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 31.14|14]]''' ||rowspan= "2"| Björn Skifs ||Allt detta och himlen därtill||{{spotify|id=7tCtcIsHGurZ6LrvsdvCxA}} | |||
|- | |||
|Södermalm||{{spotify|id=1x1Xb8FVGbAgA8fijjkzTP}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Okänt ''(bingomusik)''||En stilla flirt|| | |||
|- | |||
|Låt till far|| | |||
|- | |||
|Följ bort min väg|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 31.15|15]]''' ||rowspan= "2"| Uno Svenningsson och Irma Schultz||Så underbart|| | |||
|- | |||
|Under ytan|| | |||
|- | |||
|Orup||Måndag - Fredag||{{spotify|id=0G9TQYHne0lL31AsSJqNxU}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Kasa-Lord ''(bingomusik)''||The Horizon|| | |||
|- | |||
|Nordic Fantasy|| | |||
|- | |||
|Fibonaccis Drömmar|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 31.16|16]]''' ||rowspan= "2"| Josh Groban||You Are Loved (Don't Give Up)||{{spotify|id=4smCjnEIwbNVgROiwvYdVB}} | |||
|- | |||
|You raise me up||{{spotify|id=3N1WI3zEEpoJLsGl86wYLB}} | |||
|- | |||
|Sissel Kyrkjebø ||Innerst i sjelen||{{spotify|id=4qXPcqgyGbxJVqYtE9EPWC}} | |||
|- | |||
| rowspan= "5"|Göteborgs Lucia ||Jul, jul, strålande jul || | |||
|- | |||
|Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|Lusse lelle|| | |||
|- | |||
|Gläns över sjö och strand|| | |||
|- | |||
|När det lider mot jul|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Göteborgs Lucia ''(bingomusik)''||Sankta Lucia|| | |||
|- | |||
|Stilla natt|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Sissel Kyrkjebøs orkester ''(bingomusik)''||A little child|| | |||
|- | |||
|Advent|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 31.17|17]]''' ||rowspan= "2"| Linda Sundblad||Lose You||{{spotify|id=3VmBbY7tY8lSO3AqwHBUpV}} | |||
|- | |||
|Oh father||{{spotify|id=3ETLDuReGD91VWsrINIBZ4}} | |||
|- | |||
|Viktoria Tolstoy ||South|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||By the Christmas|| | |||
|- | |||
|Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Mikos Jul-Marsch|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "17"| '''[[Avsnitt 31.18|18]]''' ||Nanne Grönwall och Solid Gospel||Midnatt råder|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Solid Gospel||Jingle Bells|| | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|Mössens julafton|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Carol of the bells|| | |||
|- | |||
|Molly Sandén och Magnus Carlsson||Julens tid är här||{{spotify|id=6Pew9zB77IBzNQ4nzQ5tUT}} | |||
|- | |||
|Markus Fagervall||Everything changes||{{spotify|id=2uTHJZAYtBLDZK7Ufv4tco}} | |||
|- | |||
|Frida von Schewen och Sven-Bertil Taube ||Glädjens tid||{{spotify|id=32dF1g5nqI7vz1r0iStb94}} | |||
|- | |||
|Solid Gospel och Nanne Grönwall||Go Tell It on the Mountain|| | |||
|- | |||
|Markus Fagervall och Solid Gospel||We wish you a merry christmas||{{spotify|id=6on6ROT4EnBxM54BtHvHz2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Solid Gospel och Sanna Nielsen||Joy to The World || | |||
|- | |||
|Operator|| | |||
|- | |||
|O helga natt|| | |||
|- | |||
|Magnus Carlsson||Wrap myself in paper|| | |||
|- | |||
| Arne Weise ''(bingomusik)''||Julpotpurri|| | |||
|- | |||
|Okänd ''(bingomusik)''||Make it smooth|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar