37 911
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(13 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 102: | Rad 102: | ||
|Vitae Lux|| | |Vitae Lux|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 30.09|9]]''' ||rowspan= "2"| Linda Bengtzing||Kan du se||{{spotify|id=4QpUFKcDcdV9Z6uUBLVR78}} | |||
|- | |||
||Ingenting Att Förlora||{{spotify|id=6jhdstz6bL58iFAVeu6MPx}} | |||
|- | |||
||Cue||Take me home||{{spotify|id=3QxEWMlv3Foc2VvVLvpjnw}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 30.10|10]]''' || Barbados||Kom hem||{{spotify|id=2VY6Ugb5GUgWfUTpEEx85J}} | |||
|- | |||
||Pernilla Andersson||Alright||{{spotify|id=7hxeiiXHebofMvqrHC0MUw}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.11|11]]''' ||rowspan= "2"| Anna Sahlene||This woman|| | |||
|- | |||
||Runaway || | |||
|- | |||
|Carola||Evight||{{spotify|id=19s0seMBiHxFLkGclSHGi7}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mel E|| | |||
|- | |||
|181:st song|| | |||
|- | |||
|Mel D|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 30.12|12]]''' ||Lotta Engberg||Åh vad jag älskade dig just då||{{spotify|id=6264SCx54QyW7ctWnqgnzr}} | |||
|- | |||
||Whyte Seeds ||Bold as love||{{spotify|id=6i0sJPNcQgavBXdr3S692c}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Merit Hemmingson ''(bingomusik)''||Halcyon Days|| | |||
|- | |||
|Gästabudspolka|| | |||
|- | |||
|Jämtlands brudmarch|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.13|13]]''' ||The Refreshments||Hello sun, goodbye rain||{{spotify|id=7rpeVZJVAaZjTa0BFAn353}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Marie Serneholt||That's the way my heart goes||{{spotify|id=2O4HUCw0LtJsEZQ0XVjgc3}} | |||
|- | |||
||I need a house||{{spotify|id=4DyxRWufkv3kHxvLnzJJ1S}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Jon Lyster ''(bingomusik)''||Lady Stardust|| | |||
|- | |||
|People get ready|| | |||
|- | |||
|Song to|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 30.14|14]]''' ||DaBuzz||Last goodbye||{{spotify|id=6QINDH1DADNkGFydMBBiM3}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Morrissey ||You haved killed me||{{spotify|id=7BEXaIOidGhHmAsBuoBZUe}} | |||
|- | |||
||The youngest was the most loved||{{spotify|id=4if0OtwCP9qTXTpKuy3mPA}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 30.15|15]]''' ||Velvet||Mi amore||{{spotify|id=0vPnrgLx9Fhq28lypeCkiw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Andreas Johnsson||Sing for me||{{spotify|id=605uI558wOzrV2PEl3ZYfi}} | |||
|- | |||
||Show me love||{{spotify|id=4bUUBvQyt3kpXvyl9JXegf}} | |||
|- | |||
| rowspan= "5"|Ulf Wakenius ''(bingomusik)''||You are the sunshine of my love|| | |||
|- | |||
|I wish|| | |||
|- | |||
|Notes from the heart|| | |||
|- | |||
|Love is real|| | |||
|- | |||
|Paco´s delight|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.16|16]]''' ||rowspan= "2"| Östen med resten||Mycket vill ha mer||{{spotify|id=1ljUs1d9TQj6bgKrIMWXkK}} | |||
|- | |||
|Hallå västindien|| | |||
|- | |||
||Agnes Carlsson||Stranded||{{spotify|id=2flVcZUDfnPaUFPtC1aJS3}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Östen med resten ''(bingomusik)''||Swingolotto|| | |||
|- | |||
|Folkloristiskt utspel|| | |||
|- | |||
|Nuage|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 30.17|17]]''' ||Electric Banana Band ||Kameleont||{{spotify|id=3Yk5ySEdTCvtpnTWchtzUu}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Viktoria Tolstoy och Nils Landgren ||Summer night city|| | |||
|- | |||
||Be there for you|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Shirley Clamp||När kärleken föds||{{spotify|id=7sro3mszYy7jOUQRXPaFnV}} | |||
|- | |||
||I en annan del av världen||{{spotify|id=0Q4tEMVxG1XF7sLTDBfwbP}} | |||
|- | |||
|Anna Book||Andalucia||{{spotify|id=5sN9fpgTeHJ8rRbPYxgKAr}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||The shadow of your smile|| | |||
|- | |||
|In a funky mood|| | |||
|- | |||
|Wings of joy|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 30.18|18]]''' ||rowspan= "2"| Emmylou Harris och Mark Knopfler ||This is us||{{spotify|id=3fUGp8Tt009rrMINfxeJxQ}} | |||
|- | |||
|If this is goodbye||{{spotify|id=2y5oGC61XrH85rF6Ii78kS}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Sleepy|| | |||
|- | |||
|Babylon sister|| | |||
|- | |||
|Black cow|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.19|19]]''' ||rowspan= "2"| Tomas Ledin||Vi är på gång||{{spotify|id=0VTH9aztFu5fhpCgFY2YhK}} | |||
|- | |||
|Gilla läget||{{spotify|id=7CpDVvxPQiwBkLCR3QhUj1}} | |||
|- | |||
|Eric Gadd ||Meet me here||{{spotify|id=0kItvomlIMsihkBDuNfOOE}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Carl-Magnus Carlsson ''(bingomusik)''||Piano Man|| | |||
|- | |||
|Just Another Monday blues|| | |||
|- | |||
|Turistens klagan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.20|20]]''' ||rowspan= "2"| Sylvia Vrethammar ||Finally||{{spotify|id=24ji1rAmibzAMxQLISpuIt}} | |||
|- | |||
|Champagne, Champagne||{{spotify|id=3mqcQhdUNKU3vysUjSiv18}} | |||
|- | |||
|Elias featuring Frans||Who's da' Man ||{{spotify|id=5mMPRHl3cvKvdJoyGjvyhj}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Jan Lundgren band ''(bingomusik)''||A touch of you|| | |||
|- | |||
|Time to leave again|| | |||
|- | |||
|Belgian blues|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 30.21|21]]''' ||rowspan= "2"| Atomic Swing||Dream on||{{spotify|id=1Da45i92yBYsJGM3EWecUm}} | |||
|- | |||
|Stone me into the groove||{{spotify|id=41wzxIWlUkVnpgn811xa4f}} | |||
|- | |||
|Patrik Isaksson||Innan klockan slår||{{spotify|id=0qB0FYAgRIKNIH2amIZ4Xq}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Linn Maria Wågberg ''(bingomusik)''||Leos sommarvals|| | |||
|- | |||
|Himlen måste sakna en ängel|| | |||
|- | |||
|Du som valde mig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 30.22|22]]''' ||Tina Ahlin och Göteborgs kammarkör ||Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
|Amy Diamond ||Don't cry your heart out||{{spotify|id=2L4PelZ6AKs1WGeAXAGlKa}} | |||
|- | |||
|Lill Lindfors ||Här är Den Sköna Sommaren||{{spotify|id=5BCOQKBBwFw515wnTgPN9N}} | |||
|- | |||
|Marie Fredriksson ||Sommaräng||{{spotify|id=18qdwjKPFKaovBl0BpEzQC}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Robert Wells||Seven nights to Rock||{{spotify|id=1Da45i92yBYsJGM3EWecUm}} | |||
|- | |||
|Born to boogie||{{spotify|id=41wzxIWlUkVnpgn811xa4f}} | |||
|- | |||
|Tina Ahlin, Göteborgs kammarkör och husbabdet ''(bingomusik)''||Sommarpsalm|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Husbandet och Magnus Johansson ''(bingomusik)''||Moonriver|| | |||
|- | |||
|Hello Mr Sunshine || | |||
|- | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar