37 911
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(11 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 9: | Rad 9: | ||
|- | |- | ||
| Gula höstlöv|| {{spotify|id=5EwU6R3dyyCu50CWgZ1EsU}} | | Gula höstlöv|| {{spotify|id=5EwU6R3dyyCu50CWgZ1EsU}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.02|2]]''' ||Bhonus, Martin Nilsson & Hasse Andersson||Hej Martin||{{spotify|id=4bKSQO6lKCrxZ50uBu7bo2}} | |||
|- | |||
|Bhonus och Martin Nilsson ||I saw the light|| | |||
|- | |||
|Bhonus och Hasse Andersson||Write this down|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | '''[[Avsnitt 28.03|3]]''' ||Uno Svenningsson||Andas genom mig||{{spotify|id=0VAicRjEND0w5L2YyfjRwF}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.04|4]]''' || rowspan= "2"| Fernadoz ||Minns du björken||{{spotify|id=5AOuUVQ7yQ6nOfqtqsCfBu}} | | style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.04|4]]''' || rowspan= "2"| Fernadoz ||Minns du björken||{{spotify|id=5AOuUVQ7yQ6nOfqtqsCfBu}} | ||
|- | |- | ||
| Är det konstigt att man längtar bort nån gång|| | | Är det konstigt att man längtar bort nån gång|| {{spotify|id=6jENCZuBbViabhEY04E6W4}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 28. | | style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 28.05|5]]''' || rowspan= "3"|Christina Lindberg||Na Na Na||{{spotify|id=1kqd92wDzVQNVGMcGcO55h}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 28.11|11]]''' || Jill Johnson||God Bless a Girl in Love||{{spotify|id=14JXGYOa4GZMzvzA2fY4YH}} | |Country road||{{spotify|id=1yEF1YwRmS1W1byBRTQb9G}} | ||
|- | |||
|Hey, good lookin'|| | |||
|- | |||
|Bingomusik||Dioxe ti lipi|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.06|6]]''' || rowspan= "2"|Cornelia & Eric Gadd||Teardrops|| | |||
|- | |||
|Hunting you down|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.07|7]]''' || rowspan= "3"|Jessica Folcker||Du kunde ha varit med mig||{{spotify|id=5JS0MiVq5DeJ7OdLA7AlUZ}} | |||
|- | |||
|How will I know (how you are)||{{spotify|id=3AC8WrZdwW6bycdNtm15fD}} | |||
|- | |||
|Nu och här||{{spotify|id=3iWPUfVEBrVVib241pbDkl}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.08|8]]''' || rowspan= "2"|The Real Group||Prime Time Blues|| | |||
|- | |||
|Words|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.09|9]]''' || rowspan= "3"|Christer Sjögren||One night with you||{{spotify|id=0BtgXfm91VFqGMnIeEp3Yd}} | |||
|- | |||
|Love me tender||{{spotify|id=3WjR7oPoXzWC1O9EtNm9wF}} | |||
|- | |||
|Return to sender||{{spotify|id=0KNrIXJ8yFcbAkceqlvH7N}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.10|10]]''' ||rowspan= "3"| Magnus Johansson, Jarl Carlsson och Lotta Engberg||Kvinna & Man||{{spotify|id=7nZy8YO3iKU6zOjJpCCf6S}} | |||
|- | |||
|Ett liv för mig|| | |||
|- | |||
|Aldrig ska jag sluta älska dig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.11|11]]''' || rowspan= "2"| Jill Johnson||God Bless a Girl in Love||{{spotify|id=14JXGYOa4GZMzvzA2fY4YH}} | |||
|- | |||
|A Little Bit More||{{spotify|id=19spYuRNVGaBuZSbYcAUOo}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 28.12|12]]''' ||Bohuslän Big Band & Svante Thuresson||Grön kväll i Margretelund || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Bohuslän Big Band ''(bingomusik)''||Sov || | |||
|- | |||
|Marlow's theme|| | |||
|- | |||
|Count 'em|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 28.13|13]]''' || Martin Stenmark||Las Vegas||{{spotify|id=0o4xWaEA9oS1wUM5UVODdR}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 28.13|13]]''' || Martin Stenmark||Las Vegas||{{spotify|id=0o4xWaEA9oS1wUM5UVODdR}} | ||
Rad 40: | Rad 90: | ||
|Anders sång|| | |Anders sång|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 28.15|15]]''' || Drifters||Kärleken är inget spel||{{spotify|id=14JXGYOa4GZMzvzA2fY4YH}} | | style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.14|14]]''' || rowspan= "2"|Olsen Brothers||Little Yellow Radio||{{spotify|id=3l8kQ22i5UnR5HQlO2Zpar}} | ||
|- | |||
|You'll Never Be Alone||{{spotify|id=5b3kc1ezCvWRLAiIIqil95}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.15|15]]''' ||rowspan= "3"| Drifters||Kärleken är inget spel||{{spotify|id=14JXGYOa4GZMzvzA2fY4YH}} | |||
|- | |||
|Kan du förlåta||{{spotify|id=2WJLdXrXlmAndJhmgrT9Ry}} | |||
|- | |||
|Lyckans Land||{{spotify|id=0DvARiw2wvL1qNk2N48itc}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.16|16]]''' ||rowspan= "3"|Nanne Grönwall||Håll om mig||{{spotify|id=6LjXwyNIh30VWsnvT8JHhz}} | |||
|- | |||
|Sträcker mig mot himlen||{{spotify|id=5WRYtga1IA1iDR9kRlwJYx}} | |||
|- | |||
|Highland|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.17|17]]''' ||rowspan= "3"| Harpo||Dumdumdum||{{spotify|id=4qtOcO79u9AgYiA8CAWI73}} | |||
|- | |||
|Här är ängarna||{{spotify|id=6STlmkDDzPvMGjnRCxnYDi}} | |||
|- | |||
|Moviestar||{{spotify|id=0cJjSPFiqpjzfkfpZmcrDK}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.18|18]]''' || rowspan= "3"| Caroline Wennergren||Doing the Bossa Supernova||{{spotify|id=5MJBDxFhQBFCpyow4pL9Dk}} | |||
|- | |- | ||
| | |A different kind of love||{{spotify|id=4Ryavg7Pr7gUHJXBGZeUYe}} | ||
|- | |- | ||
| | |A-Tisket, A-Tasket||{{spotify|id=24SVuD4S3KSODD03ntOnOM}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.19|19]]''' || rowspan= "3"| Shirley Clamp|| Att älska dig|| {{spotify|id=79Dm4LtVt2LT6ugi1rQn64}} | | style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.19|19]]''' || rowspan= "3"| Shirley Clamp|| Att älska dig|| {{spotify|id=79Dm4LtVt2LT6ugi1rQn64}} | ||
Rad 51: | Rad 123: | ||
|- | |- | ||
|Mina minnen|| {{spotify|id=7Hqcj5wAnJUHeUaYMntASj}} | |Mina minnen|| {{spotify|id=7Hqcj5wAnJUHeUaYMntASj}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.20|20]]''' || rowspan= "3"| Arvingarna|| Hon kommer sommaren|| {{spotify|id=61FKvrrIOtg8vKxYepoDxO}} | |||
|- | |||
| Har du ångrat dej|| {{spotify|id=4jnMocNuU4er1mNufhdQfJ}} | |||
|- | |||
|Eloise|| {{spotify|id=1cmdyYqbzc8fvHsmtErxx0}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.21|21]]''' || rowspan= "3"| Lill-Babs|| Om inte du fanns|| {{spotify|id=427lDLjEADXFIFCwG17H7U}} | | style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 28.21|21]]''' || rowspan= "3"| Lill-Babs|| Om inte du fanns|| {{spotify|id=427lDLjEADXFIFCwG17H7U}} | ||
Rad 57: | Rad 135: | ||
|- | |- | ||
|Leva Livet|| {{spotify|id=6P40lE9SODIcT21NpmRd2I}} | |Leva Livet|| {{spotify|id=6P40lE9SODIcT21NpmRd2I}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 28.22|22]]''' || rowspan= "2"|Helena Paparizou||My number one||{{spotify|id=6LkCvCc9oFoLDv4DLhzTox}} | |||
|- | |||
|Anapandites Klissis||{{spotify|id=4H3Srf6yjr5emUXsNEZr7D}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 28.23|23]]''' || Mats Paulson och Brunnsbo musikklasser ||Barfotavisan|| | | style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 28.23|23]]''' || Mats Paulson och Brunnsbo musikklasser ||Barfotavisan|| | ||
Rad 73: | Rad 155: | ||
|- | |- | ||
||Annas visa||{{spotify|id=1gGGoz5wAJHFeqCQV5aF9t}} | ||Annas visa||{{spotify|id=1gGGoz5wAJHFeqCQV5aF9t}} | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar