37 986
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(16 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 24: | Rad 24: | ||
||Gente di mare|| | ||Gente di mare|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 26.03|3]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Bertil Taube||Änglamark||{{spotify|id=5ilB7bp78Nm4LiXYon8OH1}} | ||
|- | |- | ||
|Fritiof i Arkadien|| | |Fritiof i Arkadien|| | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||I love your smile|| | ||
|- | |- | ||
||Charlotte Nilsson||Broken heart ||{{spotify|id=4IMVH5LhhNU8M6ZLp4IfRb}} | ||Så länge skutan kan gå || | ||
|- | |||
||Norwegian Wood|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 26.04|4]]''' ||Seal||Get it together||{{spotify|id=3eIs0MuIDWFjiLq2aQ2HnJ}} | |||
|- | |||
||Charlotte Nilsson Perrelli ||Broken heart ||{{spotify|id=4IMVH5LhhNU8M6ZLp4IfRb}} | |||
|- | |- | ||
| Black Jack||Inget stoppar oss nu||{{spotify|id=76XraHqTrC1UpFJTgzDxx2}} | | Black Jack||Inget stoppar oss nu||{{spotify|id=76XraHqTrC1UpFJTgzDxx2}} | ||
|- | |||
| Lasse Kronér och Charlotte Nilsson Perrelli ''(barntävlingen)''||Majas visa|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Crazy|| | |||
|- | |||
||Just the way you are || | |||
|- | |||
||Take Me to Your Heaven|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 26.05|5]]''' ||Martin Stenmarck och Viktoria Krantz||I ljus och mörker|| | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 26.05|5]]''' ||Martin Stenmarck och Viktoria Krantz||I ljus och mörker|| | ||
Rad 44: | Rad 58: | ||
||Mas Que Nada|| | ||Mas Que Nada|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 26.06|6]]''' ||Mauro Scocco||La dolce vita||{{spotify|id=5r5n5s13p0Ppyim7fP0FhS}} | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.06|6]]''' ||Mauro Scocco||La dolce vita||{{spotify|id=5r5n5s13p0Ppyim7fP0FhS}} | ||
|- | |||
|Trond Lindheim, Tomas von Brömssen och Ulla Skoog||Parodier | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Live to Tell|| | |||
|- | |||
||Chile Con Carne|| | |||
|- | |||
||Till dom ensamma|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 26.07|7]]''' ||rowspan= "4"|Lill-Babs||Järvsöpolska|| | |||
|- | |||
|Kyss Mig, Honey Honey||{{spotify|id=25bzH8P9tgElITV4OtjT7F}} | |||
|- | |||
|Gummiboll||{{spotify|id=76SbN81lPSWErEzBuH8PE5}} | |||
|- | |||
|Leva livet||{{spotify|id=6P40lE9SODIcT21NpmRd2I}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||You're still the one|| | |||
|- | |- | ||
| | ||Smile|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.08|8]]''' ||Peter Harryson||Den odödliga hästen|| | ||
|- | |- | ||
|Bubbels ||A Little Bit of This || | |Bubbels ||A Little Bit of This || | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Killing me softly|| | ||
|- | |||
||Sign your name|| | |||
|- | |||
||Eleanor Rigby|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Thomas Ledin||Vad gör du med mig Louise||{{spotify|id=5805yH6kJsfBI8OsgwMm83}} | |||
|- | |- | ||
|Vem kunde ana||{{spotify|id=3PclOGJDqpDZD4P5exRukn}} | |Vem kunde ana||{{spotify|id=3PclOGJDqpDZD4P5exRukn}} | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Fields of Gold|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Blue in green|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 26.11|11]]''' ||rowspan= " | ||Red baron|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Jerry Williams och The Boppers||Buona Sera|| | |||
|- | |||
||Modern Music|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Minute by Minute|| | |||
|- | |||
||Gryning|| | |||
|- | |||
||Marlows Theme|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 26.11|11]]''' ||rowspan= "3"|Svante Thuresson||Noaks ark||{{spotify|id=2usWWOiKvqTMUzbxcfzgy5}} | |||
|- | |- | ||
|Du ser en man||{{spotify|id=713L4kEYKECoQ2sw96UPn6}} | |Du ser en man||{{spotify|id=713L4kEYKECoQ2sw96UPn6}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Dom sömnlösas måne||{{spotify|id=2T9aNwT6dfKHZAQcXLgZ4P}} | ||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||The Long and Winding Road|| | |||
|- | |||
||Tillägnan|| | |||
|- | |||
||Så skimrade|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 26.12|12]]''' ||rowspan= "4"|Hep Stars||Cadillac||{{spotify|id=0ImpLapZy69W1KfwsMRRi3}} | |||
|- | |- | ||
|Wedding||{{spotify|id=7atjXDeCfJOptFfKlsC3No}} | |Wedding||{{spotify|id=7atjXDeCfJOptFfKlsC3No}} | ||
Rad 76: | Rad 134: | ||
|Shirley Clamp||Min kärlek||{{spotify|id=0BI3U4yC7D1N5rDKCSWy27}} | |Shirley Clamp||Min kärlek||{{spotify|id=0BI3U4yC7D1N5rDKCSWy27}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Astrid Hovensjö||Blåsippor|| | ||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Se på mig|| | |||
|- | |||
||Dansa i neon|| | |||
|- | |||
||Never let it go|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 26.13|13]]''' ||Ann-Louise Hanson, Tova Carson och Siw Malmkvist||C'est la vie||{{spotify|id=/33t1a23OVsFoiiAP8XuifV}} | |||
|- | |- | ||
|Anne-Lie Rydé||Säg att du har ångrat dig||{{spotify|id=2yfHkJnuEF3uvJPsBC74rI}} | |Anne-Lie Rydé||Säg att du har ångrat dig||{{spotify|id=2yfHkJnuEF3uvJPsBC74rI}} | ||
Rad 82: | Rad 148: | ||
||Sandra Dahlberg||Här stannar jag kvar||{{spotify|id=5nwEwdyqFTRDmRCecDcZeN}} | ||Sandra Dahlberg||Här stannar jag kvar||{{spotify|id=5nwEwdyqFTRDmRCecDcZeN}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Gustav Blide||My Bonnie (Lies over the ocean)|| | ||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Jazzbacillen|| | |||
|- | |||
||Regntunga skyar|| | |||
|- | |||
||Hooked on a feeling|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 26.14|14]]''' ||Bosson||Efharisto||{{spotify|id=4HqkiKRXDcQkZsDwWIluDA}} | |||
|- | |||
|Åsa Jinder||I min dröm|| | |||
|- | |||
|Christoffer Thorngren ||Macken|| | |||
|- | |- | ||
|rowspan= " | | rowspan= "2"| Åsa Jinder ''(bingomusik)''||Hårgalåten||{{spotify|id=3HTlR2hHuCNgG3Uyq1luMU}} | ||
|- | |- | ||
|| | ||Vildros ||{{spotify|id=1RdIQ20ndPed0MmvlYVrCT}} | ||
|- | |- | ||
|| | | Husbandet ''(bingomusik)''||Gli Altri Siamo Noi|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 26.15|15]]''' ||rowspan= "2"| Gilbert O'Sullivan||Matrimony||{{spotify|id=6LjYannaDmOolv0GHdOxiw}} | | style="text-align: center;" rowspan= "18"| '''[[Avsnitt 26.15|15]]''' ||rowspan= "2"| Gilbert O'Sullivan||Matrimony||{{spotify|id=6LjYannaDmOolv0GHdOxiw}} | ||
Rad 142: | Rad 220: | ||
|Bluesette|| | |Bluesette|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.17|17]]''' ||Alf Robertson och Alf Svensson||Barnatro|| | ||
|- | |||
|Alf Robertson||Hundar, ungar och hembryggt äppelvin||{{spotify|id=0ZinpTr44vFMPybjTOe86D}} | |||
|- | |||
|Ebba Hilmarch och Albin Motamedi ''(barntävlingen)''||Björnes magasin || | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"| | |rowspan= "2"| Husbandet ''(bingomusik)''||Draglåt|| | ||
|- | |- | ||
| | |BingoLotto ifrån Göteborg|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 26.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Roland Cedermark||Min Älskling|| | ||
|- | |- | ||
|Mosippan||{{spotify|id=2zMrLX1fNpE8GaHyAEVoV6}} | |Mosippan||{{spotify|id=2zMrLX1fNpE8GaHyAEVoV6}} | ||
|- | |- | ||
| | |Elina Udan & Hilma Lindskog ''(barntävlingen)''||Var nöjd med allt|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"| Husbandet och Roland Cedermark ''(bingomusik)''||Sololà || | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 26.19|19]]''' ||Marcus Wrangstedt||Pink Panther Theme|| | |Så skimrande var aldrig havet|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Ballade pour Adeline|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 26.19|19]]''' ||Marcus Wrangstedt ''(barntävlingen)''||Pink Panther Theme|| | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Matz Bladhs||Ljus och värme||{{spotify|id=6cpOwOGRYbjM1dl7rYWVnU}} | |rowspan= "2"|Matz Bladhs||Ljus och värme||{{spotify|id=6cpOwOGRYbjM1dl7rYWVnU}} | ||
Rad 166: | Rad 254: | ||
|Epistel 28|| | |Epistel 28|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.20|20]]''' ||Emil Sigfridsson||Halvvägs till himlen||{{spotify|id=3Sxv7Zr5atO7KSowC6Y7S1}} | ||
|- | |- | ||
| Sanna Nielsen och Emil Sigfridsson||Up Where We Belong|| | | Sanna Nielsen och Emil Sigfridsson||Up Where We Belong|| | ||
Rad 172: | Rad 260: | ||
|Sanna Nielsen||Rör vid min själ|| | |Sanna Nielsen||Rör vid min själ|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Ida Hansén, Linnea Johansson, Martin Holst och Emilia Rydén ''(barntävlingen)''||Kalle Theodor|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Det gör ont|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 26.21|21]]''' ||rowspan= "3"|Streaplers||Min egen virvelvind ||{{spotify|id=7A4lsT9BPK4dKLmyvEVbBG}} | |||
|- | |- | ||
|Medley|| | |Medley|| | ||
Rad 178: | Rad 270: | ||
|Nathalie|| | |Nathalie|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Amanda Lindström ''(barntävlingen)''||The Flintstones theme|| | ||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Ack värmeland, du sköna|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 26.22|22]]''' ||rowspan= "3"|Vikingarna||Du gav bara löften||{{spotify|id=24eFw9UpRa3sqo21WITkAE}} | |||
|- | |- | ||
|Leende guldbruna ögon||{{spotify|id=0YbUPI6SaiK2tLLPi8AqIv}} | |Leende guldbruna ögon||{{spotify|id=0YbUPI6SaiK2tLLPi8AqIv}} | ||
|- | |- | ||
|Tack Och Farväl||{{spotify|id=0qM8BHDRGcjqSHWJVZ6car}} | |Tack Och Farväl||{{spotify|id=0qM8BHDRGcjqSHWJVZ6car}} | ||
|- | |||
|Johanna Caretin||Mamma Mia|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Höga berg, djupa hav|| | |||
|- | |||
|Tredje gången gilt|| | |||
|- | |||
|Till mitt eget blue Hawaii|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 26.23|23]]''' ||Hans Martin ||Den blomstertid nu kommer||{{spotify|id=33RRZ3vxA7mF1BZxbzwDia}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 26.23|23]]''' ||Hans Martin ||Den blomstertid nu kommer||{{spotify|id=33RRZ3vxA7mF1BZxbzwDia}} |
redigeringar