37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 20: | Rad 20: | ||
|Petra|| | |Petra|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 24.02|2]]''' || rowspan= "2"|Bonnie Tyler ||I still haven't found what I'm looking for|| | ||
|- | |- | ||
||In my life|| | ||In my life|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.03|3]]''' || Martin Stenmark och Lasse Lönndahl ||Volare|| | | rowspan= "2"|Jan Malmsjö||O store gud|| | ||
|- | |||
|When the saints go marching in|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 24.03|3]]''' || Martin Stenmark och Lasse Lönndahl ||Volare|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Olsen Brothers||Mr Tambourine Man||{{spotify|id=0p65RwPYThBZbEYOmoQkxc}} | |||
|- | |||
|Daydream Believer (i mån av tid spelades låten)||{{spotify|id=098CWq3B5qtnY1BZdYm0Wj}} | |||
|- | |||
|Martin Stenmarck||No one here like you|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 24.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Hanne Boel||Beware of the dog||{{spotify|id=03DOrl9eF6DORvL8b5a6YO}} | |||
|- | |||
|Back to the wall||{{spotify|id=7GeGE3vopVNMnc8zpAuTMu}} | |||
|- | |||
|Barbados||Något som kan hända|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Claes Janson||Har du kvar din röda cykel||{{spotify|id=768JhXDrGEVQ77zf3ZwNfu}} | |||
|- | |||
|Följ mig bortåt vägen||{{spotify|id=6aqolbTJh5D4GpxUnkVJBT}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 24.05|5]]''' ||Fredrik Kempe||For your broken heart||{{spotify|id=2GQR1QcIHvluCbmGNnO4yB}} | |||
|- | |||
|Streaplers||Änglasjäl|| | |||
|- | |||
|Bröderna Färm||Muckarpolka|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 24.06|6]]''' || rowspan= "9"|Björn Skifs||Kyss mig||{{spotify|id=6PAnkR3rfB1mwKwDp2DKm4}} | | style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 24.06|6]]''' || rowspan= "9"|Björn Skifs||Kyss mig||{{spotify|id=6PAnkR3rfB1mwKwDp2DKm4}} | ||
Rad 64: | Rad 90: | ||
|Hello|| | |Hello|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 24.08|8]]''' || Laura Pausini||Surrender||{{spotify|id=2X9is9mPEFWF28S2rAUGUs}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "3"|Helena Bergström||Allt är glömt||{{spotify|id=1OYVAHhduuEk4kyPCYQ4ai}} | ||
|- | |- | ||
||Mitt eget tivoli||{{spotify|id=4PUKg9Oq0daaTVgU0oDMwe}} | ||Mitt eget tivoli||{{spotify|id=4PUKg9Oq0daaTVgU0oDMwe}} | ||
|- | |||
||Kärlekens lov|| | |||
|- | |||
|Era||The Mass|| | |||
|- | |||
|Elin Sivardsson||When to start|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Tom Jones||It's not unusual|| | |||
|- | |||
|Tom Jones International|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 24.09|9]]''' || Eric Gadd||Stay this Way|| {{spotify|id=5pDcXWhAqmzkPM9IdeZ7oO}} | | style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 24.09|9]]''' || Eric Gadd||Stay this Way|| {{spotify|id=5pDcXWhAqmzkPM9IdeZ7oO}} | ||
Rad 76: | Rad 112: | ||
||Långsamt farväl||{{spotify|id=3LuOoyDzXfVpdqNKsBMVuz}} | ||Långsamt farväl||{{spotify|id=3LuOoyDzXfVpdqNKsBMVuz}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 24.10|10]]''' || rowspan= "2"|Melanie C||On the Horizon||{{spotify|id=685fJN3EQ2aQX1yAk6YBXX}} | ||
|- | |- | ||
||Here It Comes Again||{{spotify|id=7bcNfGdJn74fKbqrezuYW0}} | ||Here It Comes Again||{{spotify|id=7bcNfGdJn74fKbqrezuYW0}} | ||
|- | |- | ||
||Fernandoz||Vem får din kärlek i natt||{{spotify|id=58nRbkFAvjJcXUzgJsEcMP}} | |rowspan= "2"|Fernandoz||Vem får din kärlek i natt||{{spotify|id=58nRbkFAvjJcXUzgJsEcMP}} | ||
|- | |||
|Där björkarna susa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 24.11|11]]''' || rowspan= "3"|Brolle Jr.||There's A Rock|| | |||
|- | |||
|Heartbreak City||{{spotify|id=4IWx6Iu4cRsU2SLVjOikbX}} | |||
|- | |||
|Playing with fire||{{spotify|id=68nBmKpvy3FecJG1HDtMcO}} | |||
|- | |||
|Gloria||This must be the place||{{spotify|id=6ZZ7yOv26ivC2zqFfFJUnq}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Östen med resten||Maria||{{spotify|id=3TgaT5AcpAtJen38xVNwhW}} | |||
|- | |||
|Hon kommer med solsken ||{{spotify|id=35XGYEpPPJ4hyRHNmfVfwL}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 24.12|12]]''' || rowspan= "2"|Mauro Scocco||Han måste undra||{{spotify|id=5qteMTLdSsKGNiskjNYjyb}} | ||
|- | |||
|Fortfarande här|| {{spotify|id=4bF8RxzF0MlXdynCifyLSL}} | |||
|- | |||
|Slaptones||Please Don't Touch||{{spotify|id=5k0geelragBLENZ2M58lXY}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|'Lill Lindfors||Musik skall byggas utav glädje||{{spotify|id=6A84NioYNcC0PXp86tyLH7}} | |||
|- | |||
|Samarkand||{{spotify|id=6N3cGNJeMtos5jXOapIbXj}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 24.13|13]]''' || Lotta Engberg och Triple & Touch||100%|| | |||
|- | |||
|Kikki, Bettan & Lotta, Triple & Touch||Let the good times roll|| | |||
|- | |- | ||
||Kikki, Bettan & Lotta||Din hånd i min hånd|| | ||Kikki, Bettan & Lotta||Din hånd i min hånd|| | ||
Rad 88: | Rad 150: | ||
||The Refreshments||We can't just win||{{spotify|id=0Wx8rcxVd7SySLkbCHgExZ}} | ||The Refreshments||We can't just win||{{spotify|id=0Wx8rcxVd7SySLkbCHgExZ}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 24.14|14]]''' ||rowspan= "2"| Sanna Nielsen||Hela världen för mig||{{spotify|id=2lj4kO5PdVBbvIifZIAL2D}} | ||
|- | |||
|En enda blick|| | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Simply Red||If you don´t know me by now ||{{spotify|id=3AXsldREGLkVbK9RCbbzlu}} | |rowspan= "2"|Simply Red||If you don´t know me by now ||{{spotify|id=3AXsldREGLkVbK9RCbbzlu}} | ||
Rad 150: | Rad 214: | ||
||Som en bro över mörka vatten||{{spotify|id=4YM90VcxnKWEpDHTLbmk3j}} | ||Som en bro över mörka vatten||{{spotify|id=4YM90VcxnKWEpDHTLbmk3j}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 24.19|19]]''' || Jan Johansen och Jill Johnson||Let it be me|| | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 24.19|19]]''' || Jan Johansen och Jill Johnson||Let it be me|| | ||
|- | |||
|Jill Johnson||Crazy in love||{{spotify|id=3M1MbdMOc0MMD9oxsscdtw}} | |||
|- | |||
|Lava||Fly like an arrow||{{spotify|id=6WiscVg62FHwGApY3evKBZ}} | |||
|- | |||
|Finn Kalvik||Natt og Dag||{{spotify|id=3kBhvKbV6MNiOXkMyJJz5W}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 24.20|20]]''' || Fifth Avenue||Sometimes when we touch||{{spotify|id=1Z7yzz4ewNdHTLih9UEZ9d}} | |||
|- | |||
|Charlotte Nilsson och Lasse Tennander ||Nu blåser vi ut ljusen (stolta stad)|| | |||
|- | |||
|Lasse Tennander ''(om det fick plats)''||Rötter||{{spotify|id=6OOBC3MwzuNsxOTIDALiJu}} | |||
|- | |||
|Style||Dover Calais|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 24.21|21]]''' ||rowspan= "3"|Tomas Ledin||En man som älskar||{{spotify|id=3vvXa1MzTHsHgSMrIw4BWw}} | |||
|- | |||
|Medley|| | |||
|- | |||
|Sommaren är kort ''(om det fick plats)''||{{spotify|id=1OWd6lPhiYkASY0QdIrGY8}} | |||
|- | |- | ||
| | |Sarek||Genom eld och vatten||{{spotify|id=6N6Ias6AghMTQOwP3G2TfQ}} | ||
|- | |- | ||
| | |Hasse Andersson||Änglahund||{{spotify|id=5PAutulrkr7EIFnmu1n2GG}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 24.22|22]]''' || Jerry Willams ||Did I Tell You ||{{spotify|id=6OjTQyRybsRv9GUmKKbAvp}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 24.22|22]]''' || Jerry Willams ||Did I Tell You ||{{spotify|id=6OjTQyRybsRv9GUmKKbAvp}} |
redigeringar