37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(11 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 18: | Rad 18: | ||
||As time goes by|| | ||As time goes by|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 22.02|2]]''' || Agneta Olsson & Henrik Åberg ||En dans i morgonsolen|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Kim Wilde||Loved||{{spotify|id=3xsRhUBjljVzQOk1yneY9e}} | |rowspan= "2"|Kim Wilde||Loved||{{spotify|id=3xsRhUBjljVzQOk1yneY9e}} | ||
|- | |- | ||
|You Keep Me Hangin' On||{{spotify|id=3Hi5bBuZeFT9nye7ZLpQGa}} | |You Keep Me Hangin' On||{{spotify|id=3Hi5bBuZeFT9nye7ZLpQGa}} | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Siw Malmkvist||Slit och släng||{{spotify|id=34OCyCt55loDGL6rhdc5G5}} | |||
|- | |||
|Gulle dej||{{spotify|id=14P9De4xgLdeNhuJut1DRI}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Rocka På|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fire And Rain|| | |||
|- | |||
||Kids in America|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 22.03|3]]''' || rowspan= "2"|Gabrielle ||Don't need the sun to shine|| | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 22.03|3]]''' || rowspan= "2"|Gabrielle ||Don't need the sun to shine|| | ||
Rad 66: | Rad 76: | ||
||Tack för en underbar vanlig dag|| | ||Tack för en underbar vanlig dag|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 22.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Lorne DeWolfe United||Ringar på vattnet|| | ||
|- | |- | ||
|Som att gunga sin själ i en hammock|| | |Som att gunga sin själ i en hammock|| | ||
Rad 72: | Rad 82: | ||
|Emma Andersson och Bosson||Weightless|| | |Emma Andersson och Bosson||Weightless|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Pilutta-visan|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet & Johan Stengård ''(bingomusik)''||A whole new world|| | |||
|- | |||
||Moon River|| | |||
|- | |||
||Someday|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 22.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Anastacia||Paid My Dues||{{spotify|id=1oOM8NpklrKiocv0dWAEl3}} | |||
|- | |- | ||
|One Day In Your Life||{{spotify|id=3j9OhsLR44GYPywihE3QjN}} | |One Day In Your Life||{{spotify|id=3j9OhsLR44GYPywihE3QjN}} | ||
Rad 82: | Rad 100: | ||
|Afro-dite||Never let it go||{{spotify|id=28ihA2Fp5zRmcmi8hpfWiC}} | |Afro-dite||Never let it go||{{spotify|id=28ihA2Fp5zRmcmi8hpfWiC}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Gymnopedi|| | ||
|- | |||
|Aire|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 22.09|9]]''' ||rowspan= "2"|Michael Bolton||Only A Woman Like You||{{spotify|id=2frIdKbvjlqB8lkHJo3xcW}} | |||
|- | |- | ||
|When A Man Loves A Woman||{{spotify|id=2gesnmmQtTco0LR2WgGzUR}} | |When A Man Loves A Woman||{{spotify|id=2gesnmmQtTco0LR2WgGzUR}} | ||
Rad 88: | Rad 110: | ||
|Thorleifs||Att glömma är inte så enkelt||{{spotify|id=7v25EUH3bVXHt6KKtMWc0G}} | |Thorleifs||Att glömma är inte så enkelt||{{spotify|id=7v25EUH3bVXHt6KKtMWc0G}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Gymnopedi|| | ||
|- | |||
|Theme from MASH|| | |||
|- | |||
|Barettas theme|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 22.10|10]]''' ||Sarah Connor||From Sarah with love||{{spotify|id=2Hw6n3l82rZPJdEZa8qatx}} | |||
|- | |- | ||
|Nanne Grönvall & Nick Borgen||Ett vackert par|| | |Nanne Grönvall & Nick Borgen||Ett vackert par|| | ||
Rad 94: | Rad 122: | ||
|Mendez||Adrenaline||{{spotify|id=5TA6wkRRSmwApdAMfU7TLp}} | |Mendez||Adrenaline||{{spotify|id=5TA6wkRRSmwApdAMfU7TLp}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Blåsippor|| | ||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Emigrantvisa|| | |||
|- | |||
|Jeg lade meg så slide|| | |||
|- | |||
|Koppängen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 22.11|11]]''' || rowspan= "2"|Pet Shop Boys||Being Boring||{{spotify|id=6GYNH48DdRpekBjjvqxStk}} | |||
|- | |- | ||
||Home and Dry||{{spotify|id=0SZJlpEKJyJP7rT7wXVemF}} | ||Home and Dry||{{spotify|id=0SZJlpEKJyJP7rT7wXVemF}} | ||
|- | |- | ||
|Cyndee Peters||Vara vänner|| | |Cyndee Peters och Solid Gospel||Vara vänner|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lill-Babs||En tuff brud i lyxförpackning|| | |||
|- | |||
|Leva livet|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Världens bästa Karlsson|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Phase Dance|| | |||
|- | |||
|Sorito town|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 22.12|12]]''' || rowspan="2"|Barbados||Världen utanför||{{spotify|id=3PbCoaXJCfjVElxLWRIrov}} | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 22.12|12]]''' || rowspan="2"|Barbados||Världen utanför||{{spotify|id=3PbCoaXJCfjVElxLWRIrov}} | ||
Rad 110: | Rad 156: | ||
||Javiera||Spanish Delight||{{spotify|id=2WEcaeKRanCwxk0cpVNBaU}} | ||Javiera||Spanish Delight||{{spotify|id=2WEcaeKRanCwxk0cpVNBaU}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)||Pojken i trädet|| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Pojken i trädet|| | ||
|- | |- | ||
||Spring can really hang you up the most|| | ||Spring can really hang you up the most|| | ||
Rad 116: | Rad 162: | ||
||Albatross|| | ||Albatross|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 22.13|13]]''' || rowspan= "2"|Anne-Lie Rydé||En riktig man||{{spotify|id=4Nd1YRqMYXVDJ4IpEn1jrB}} | ||
|- | |- | ||
|En så'n karl||{{spotify|id=7xdptxLxv3d80kjvZi5Geb}} | |En så'n karl||{{spotify|id=7xdptxLxv3d80kjvZi5Geb}} | ||
Rad 123: | Rad 169: | ||
|- | |- | ||
|Baby come back to me||{{spotify|id=6hbbHEJ2nLW5LmIeGNQv0o}} | |Baby come back to me||{{spotify|id=6hbbHEJ2nLW5LmIeGNQv0o}} | ||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Sjörövar-Fabbe|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||A man and a woman|| | |||
|- | |||
|Du ser en man|| | |||
|- | |||
||Farewell my lovely|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 22.14|14]]''' ||rowspan= "3"| Celine Dion||A New Day Has Come||{{spotify|id=1Hck0Y3AgGLIvv9pRuq3ti}} | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 22.14|14]]''' ||rowspan= "3"| Celine Dion||A New Day Has Come||{{spotify|id=1Hck0Y3AgGLIvv9pRuq3ti}} | ||
Rad 148: | Rad 202: | ||
||Flickan från Backafall|| | ||Flickan från Backafall|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 22.16|16]]''' ||rowspan= "3"|Bryan Ferry||It's all over now, baby blue||{{spotify|id=51TNdPKI9t3sqY2gmHsS7Rm}} | ||
|- | |- | ||
|Goddess of love||{{spotify|id=5keGnNK3mHDrtUHGM9Vc23}} | |Goddess of love||{{spotify|id=5keGnNK3mHDrtUHGM9Vc23}} | ||
|- | |||
|Let's Stick Together||{{spotify|id=2KU5P5eLPw8wJ25djO7xjl}} | |||
|- | |- | ||
|Peter Jöback||I Feel Good (and I'm Worth It)||{{spotify|id=669nobwl29NalbqED8o47q}} | |Peter Jöback||I Feel Good (and I'm Worth It)||{{spotify|id=669nobwl29NalbqED8o47q}} | ||
Rad 158: | Rad 214: | ||
|Trio med Bumba||Man skall leva för varandra|| | |Trio med Bumba||Man skall leva för varandra|| | ||
|- | |- | ||
|Östen med Resten | |Östen med Resten||Varför skall man leva för varandra?||{{spotify|id=3d3FMFMzWOq6RLcywOlmoL}} | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)||Avalon|| | |||
|- | |||
||Jag vill tacka livet|| | |||
|- | |||
||Marionette|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 22.17|17]]''' || Eskobar och Eva Dahlgren||Someone New|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "2"|Lasse Tennander||Så länge skutan kan gå||{{spotify|id=7hI9feH7wD7Wkml79y5XbM}} | ||
|- | |- | ||
|Fragancia||{{spotify|id=3xjub0TnMoJqhvNBlVXk3b}} | |Fragancia||{{spotify|id=3xjub0TnMoJqhvNBlVXk3b}} | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "3"|Husbandet och Magnus Johansson ''(bingomusik)||Close to you|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | ||Metaphorically speaking|| | ||
|- | |||
||Det vackraste|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 22.18|18]]''' ||rowspan= "2"| Alive ||Det Är Över Nu|| | |||
|- | |- | ||
||Långt Bort Men Nära|| | ||Långt Bort Men Nära|| | ||
Rad 176: | Rad 242: | ||
|Lilla vackra Anna|| | |Lilla vackra Anna|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "2"|Husbandet och Lisa Rydberg ''(bingomusik)||Den blomstertid nu kommer|| | ||
|- | |||
||Polska från Ore|| | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Jag ger dig min morgon|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "18"|'''[[Avsnitt 22.19|19]]''' ||Chris Isaak||Let me down easy ||{{spotify|id=4Ibv8veSnEE63ecsrHFplA}} | |||
|- | |- | ||
| rowspan= "2"|Louise Hoffsten||Let the best man win||{{spotify|id=6fIzmZD4moQAVFFKaeBZc5}} | | rowspan= "2"|Louise Hoffsten||Let the best man win||{{spotify|id=6fIzmZD4moQAVFFKaeBZc5}} | ||
Rad 182: | Rad 254: | ||
|Sockerkompis||{{spotify|id=423qPrKYQbrdGtwyOS5r4r}} | |Sockerkompis||{{spotify|id=423qPrKYQbrdGtwyOS5r4r}} | ||
|- | |- | ||
|Sten & Stanley|| | |rowspan= "8"|Sten & Stanley||Två steg fram och ett tillbaka||{{spotify|id=0EBlbBl9WRWpY4PwIdfxVC}} | ||
|- | |||
|Dra dit pepparn växer||{{spotify|id=6aQrhP88pd4LBgJFjxzT4g}} | |||
|- | |||
|Ta mig i famn||{{spotify|id=6wmphTZ7ivHTDXzyhUvvZn}} | |||
|- | |||
|Hallå Mary Lou||{{spotify|id=7HThv3cVIt4zPjefuyeHN7}} | |||
|- | |||
|Åh, stackars mej||{{spotify|id=3LrozFi739TnTdQ0VxdZXZ}} | |||
|- | |||
|Haver ni sett Karlsson||{{spotify|id=3suXOHsVuHQvKhg3st0onY}} | |||
|- | |||
|Du och jag||{{spotify|id=1Cy9t8X0RzjPKzXJoBNFoX}} | |||
|- | |||
|Jag vill vara din Margareta||{{spotify|id=3KDLyp0cMrWeEZI1PTHYm5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Lasse Kronér, Sten Nilsson och Ebbe Nilsson||Jag vill vara din Margareta|| | |||
|- | |||
|Regnet det bara öser ner|| | |||
|- | |||
|Solen är din|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Zwampen|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)||What the world needs now|| | |||
|- | |||
||Wicked game|| | |||
|- | |||
||I confess|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "11"|'''[[Avsnitt 22.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Sylvia Vrethammar||Faller för dej (för sista gången)||{{spotify|id=5YvFe7sk3ZY4qxIT7cX7y2}} | ||
|- | |- | ||
|Vilken del av nej||{{spotify|id=3ndbBywUrnkNk6sfwuggRW}} | |Vilken del av nej||{{spotify|id=3ndbBywUrnkNk6sfwuggRW}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "5"|Magnus Uggla||Vi ska till VM||{{spotify|id=0SXD2SYalWpZ1xlqmv4IDV}} | ||
|- | |||
|Kung för en dag||{{spotify|id=58X2vGyNWT2ZPEaGUw1tAb}} | |||
|- | |||
|Hotta brudar||{{spotify|id=3K3x5xTBAGPB10rwZiILSM}} | |||
|- | |- | ||
| | |4 sekunder||{{spotify|id=2h8uwSS8sOw1WTTi2HALpN}} | ||
|- | |||
|Pom pom||{{spotify|id=0t6UEsGPPiyBv2kUiRU1JA}} | |||
|- | |- | ||
|Josefine Sundström||You better run|| | |Josefine Sundström||You better run|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
||Änglar, finns dom|| | |||
|- | |||
||The midnigt sun will never set|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "14"|'''[[Avsnitt 22.21|21]]''' ||Tomas Ravellil och Arvingarna ||I gult och blått||{{spotify|id=6xtwQxBoWnCHTuRnjQk2Nt}} | | style="text-align: center;" rowspan= "14"|'''[[Avsnitt 22.21|21]]''' ||Tomas Ravellil och Arvingarna ||I gult och blått||{{spotify|id=6xtwQxBoWnCHTuRnjQk2Nt}} |
redigeringar