37 912
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(10 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 38: | Rad 38: | ||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Jag vill ha min egen måne|| | ||Husbandet ''(bingomusik)''||Jag vill ha min egen måne|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Kikki Danielsson||En ros i solsken||{{spotify|id=6vYABHAUHj2MQmUPx6RAXI}} | ||
|- | |- | ||
| | |Tänk att få vakna|| | ||
|- | |- | ||
|Lucy Street||Loves me loves me not|| | |Lucy Street||Loves me loves me not|| | ||
Rad 48: | Rad 48: | ||
|One day||{{spotify|id=4GgrMAIXM4unxXCKHyo86P}} | |One day||{{spotify|id=4GgrMAIXM4unxXCKHyo86P}} | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Fire In Your Heart|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |Bra vibrationer|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 20.05|5]]''' ||A-teens||Halfway around the world||{{spotify|id=4e12xK8HU2ue5FmKTFZujb}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Martinez||Min man||{{spotify|id=7pneRQoyEnFzB4Mgy300vv}} | |||
|- | |- | ||
|Låt kärleken slå rot|| | |Låt kärleken slå rot|| | ||
|- | |||
|Congratulations|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(ringchans)'' ||Vi är svenska fotbollsgrabbar|| | |||
|- | |||
|Campione 2000|| | |||
|- | |||
|Heja Blåvitt|| | |||
|- | |||
|När vi gräver guld i USA|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||SOS|| | |||
|- | |||
|My Funny Valentine|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.06|6]]''' ||Michael learns to rock ||Angel Eyes | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.06|6]]''' ||Michael learns to rock ||Angel Eyes | ||
Rad 65: | Rad 83: | ||
||The Actor|| | ||The Actor|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.07|7]]''' ||Friends||Lyssna till ditt hjärta||{{spotify|id=3G9HeRXCvEmn0KIjnbjWVO}} | ||
|- | |||
|rowspan= "4"|Owe Törnqvist||Svartbäckens ros||{{spotify|id=1gcFMZh7yJjZ7saPP85JBC}} | |||
|- | |||
|Hjalmar Bergström||{{spotify|id=4oVKj1ly2byL6jtkalUfD0}} | |||
|- | |- | ||
| | |Varm korv boogie||{{spotify|id=41xKD6eDQj55J1mEeGSFaI}} | ||
|- | |- | ||
| | |Gun från Dragarbrunn||{{spotify|id=1kKf3v8mpQMR6QfesOrQsw}} | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fly of the wings of love|| | |||
|- | |||
||With a little help of my friends|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Gary Moore||Still Got The Blues ||{{spotify|id=0DnGfA1r8pAssJCuq4ojla}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Gary Moore||Still Got The Blues ||{{spotify|id=0DnGfA1r8pAssJCuq4ojla}} | ||
Rad 85: | Rad 111: | ||
||Allt under himmelens fäste|| | ||Allt under himmelens fäste|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.09|9]]''' ||Joyride||Zigge zagge||{{spotify|id=6Ht502Wuiiluwfz4ozy9v5}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Peter Jöback||Under my skin||{{spotify|id=37V0KKmAy4NM4k6yXijL4c}} | |rowspan= "2"|Peter Jöback||Under my skin||{{spotify|id=37V0KKmAy4NM4k6yXijL4c}} | ||
Rad 93: | Rad 117: | ||
|Searching for love||{{spotify|id=5ikZmnQ0eB2JTjBWTzWRHy}} | |Searching for love||{{spotify|id=5ikZmnQ0eB2JTjBWTzWRHy}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Guldet blev till sand|| | ||
|- | |||
||Joyride|| | |||
|- | |||
||Venjan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Niklas Strömstedt||Vakta min ensamhet||{{spotify|id=4HejShWI95XP1HoeusT52u}} | |||
|- | |- | ||
|Med nyförälskad hand||{{spotify|id=5TzyQlHdqKXjayQhgx08iN}} | |Med nyförälskad hand||{{spotify|id=5TzyQlHdqKXjayQhgx08iN}} | ||
Rad 101: | Rad 131: | ||
|Caruso|| | |Caruso|| | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Still crazy after all these years|| | ||
|- | |||
||Shake the world|| | |||
|- | |- | ||
| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.11|11]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Stefanz||Emelie||{{spotify|id=7DH08hoBL93vr1p0IuTfXt}} | ||
|- | |||
|Ungmö dansar|| | |||
|- | |- | ||
| rowspan= "2"|Ronan Keating||Lovin' each day||{{spotify|id=11DngWZyEuiYCfahdsJQLO}} | | rowspan= "2"|Ronan Keating||Lovin' each day||{{spotify|id=11DngWZyEuiYCfahdsJQLO}} | ||
|- | |- | ||
|Life is a rollercoaster|| | |Life is a rollercoaster|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||When You Say Nothing at All|| | |||
|- | |||
||Änglamark|| | |||
|- | |||
|A man is in a love|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Jan Johansen ||Ingenmansland|| | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Jan Johansen ||Ingenmansland|| | ||
Rad 113: | Rad 153: | ||
|Se på mig|| | |Se på mig|| | ||
|- | |- | ||
||Totta Näslund, Sharon Dyall | ||Totta Näslund, Sharon Dyall||Utan dej||{{spotify|id=1BxCiVLfrc08vzOKOcoDTd}} | ||
|- | |- | ||
||Totta Näslund och Charlotte Berg||Han kom hem||{{spotify|id=1ulTeOySkZjVQuY64tTRMl}} | ||Totta Näslund och Charlotte Berg||Han kom hem||{{spotify|id=1ulTeOySkZjVQuY64tTRMl}} | ||
Rad 119: | Rad 159: | ||
|Papa Dee||I spy|| | |Papa Dee||I spy|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.13|13]]''' ||The Ark||Joy Surrender||{{spotify|id=64ExhY5IVdxLjZUQuPSFSN}} | ||
|- | |||
|Roffe Wikström och Bernt Andersson||Haderian hadera|| | |||
|- | |||
|Roffe Wikström och Åsa Fång||Mitt hjärta är ditt|| | |||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||My song|| | ||
|- | |- | ||
| | ||Den första gång jag såg dig|| | ||
|- | |- | ||
| | |Killy me softly|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"|'''[[Avsnitt 20.14|14]]''' ||rowspan= "14"|Lena Philipsson||Fly me over the rainbow||{{spotify|id=2yEqbdhx6ElTZYD3uQrQ6g}} | | style="text-align: center;" rowspan= "16"|'''[[Avsnitt 20.14|14]]''' ||rowspan= "14"|Lena Philipsson||Fly me over the rainbow||{{spotify|id=2yEqbdhx6ElTZYD3uQrQ6g}} | ||
Rad 186: | Rad 230: | ||
||Vanessa Mae||Destiny||{{spotify|id=21YyBbjZIwHIx6idybtLlm}} | ||Vanessa Mae||Destiny||{{spotify|id=21YyBbjZIwHIx6idybtLlm}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 20.17|17]]''' ||Antique||Die For You||{{spotify|id=59wp0uf7el6E2xo0sYUQsL}} | ||
|- | |- | ||
|Wahlströms||Lovar & Svär||{{spotify|id=5Gq8JpOdkmlTjYRvfaL7Y2}} | |||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "2"|Viktoria Tolstoy||We'll be together again||{{spotify|id=772lBovJFWwQdjQn5WnhhY}} | ||
|- | |- | ||
| | |Summer night||{{spotify|id=7f36L4pw8TTZLCC1ZHUsrC}} | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Himlen är oskyldig blå || | |||
|- | |||
|Dina Färger Var Blå|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 20.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Isabelle Bouley||Parle Moi|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 20.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Isabelle Bouley||Parle Moi|| | ||
Rad 208: | Rad 256: | ||
||Diggi loo diggi ley|| | ||Diggi loo diggi ley|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 20.19|19]]''' ||rowspan= "2"| Roxette|| Milk And Toast And Honey ||{{spotify|id=5rNptuyveGGXfvYOFtxvFh}} | ||
|- | |- | ||
|Real Sugar||{{spotify|id=13wxaK6TsI93cCprULocHi}} | |Real Sugar||{{spotify|id=13wxaK6TsI93cCprULocHi}} | ||
Rad 215: | Rad 263: | ||
|- | |- | ||
|Du fick mig att öppna mina ögon||{{spotify|id=0WC8zZnkEtVZXWbObGARtM}} | |Du fick mig att öppna mina ögon||{{spotify|id=0WC8zZnkEtVZXWbObGARtM}} | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Listen to Your Heart|| | |||
|- | |||
||The midnight sun will never set|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 20.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Idolerna||Sommar||{{spotify|id=0zCbtRHrP59R6GQN1sRmgG}} | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 20.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Idolerna||Sommar||{{spotify|id=0zCbtRHrP59R6GQN1sRmgG}} |
redigeringar